gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

NTS Energy


Pompy SHP - ekologia i wydajność w Twoim domu

aktualizacja: 19-04-2022, 07:01 – artykuł promocyjny


Innowacyjne, ekologiczne, wydajne. Tak w wielkim skrócie opisać można pompy ciepła SHP przeznaczone do ogrzewania wody użytkowej. Do pracy wykorzystują one powietrze z otoczenia, w jakim się znajdują, np. piwnicy czy garażu. Mogą też pozyskiwać energię z systemów fotowoltaicznych. Są to urządzenia przyjazne dla środowiska i portfeli, a przy tym pracujące bez naszej ingerencji i bardzo cicho.

Stiebel Eltron - pompa ciepła SHP

 

Pompy ciepła SHP-F 220-300 X Premium

 

Na uwagę w tym miejscu zasługuje pompa ciepła SHP-F 220-300 X Premium. Do wyboru są dwie pojemności: 220 i 300 litrów. Urządzenie ma stalowy zbiornik pokryty wewnątrz specjalną emalią.

Dla lepszej ochrony jest też zabezpieczony całkowicie bezobsługową, tytanową anodą ochronną. Pompa ciepła posiada również wyświetlacz LCD, co ułatwia jej sterowanie. Informacje mogą być wywoływane bezpośrednio, np. aktualnie dostępna ilość podmieszanej wody przy 40°C.

Pompy ciepła serii SHP-F 220-300 X Premium wyposażono w króćce przyłączeniowe umożliwiające podłączenie kanałów powietrznych z boku lub/i z góry urządzenia. By podgrzać wodę, urządzenie wykorzystuje energię, jaka obecna jest w powietrzu wewnętrznym. W zależności od miejsca ustawienia pompy, może to być suszarnia, piwnica lub pomieszczenie gospodarcze. Dzięki kanałom wentylacyjnym urządzenie może pobierać również powietrze zewnętrzne. Temperatura ciepłej wody użytkowej jest regulowana bezstopniowo w zakresie od 20 do 65°C. Urządzenie jest stanie zaopatrywać w wodę kilka punktów poboru. Model SHP-F 300 x Premium posiada gładkorurowy wymiennik ciepła umożliwiający podłączenie dodatkowego źródła ciepła np. kotła grzewczego, kolektorów słonecznych.

Pompa ciepła do cwu Stiebel Eltron

Pompy ciepła SHP-A 220-300 X Plus

 

Pompy ciepła serii SHP-A 220-300 X Plus różnią się od poprzedników tym, że pobierają powietrze tylko z otoczenia dzięki kratkom wentylacyjnym znajdującym się w górnej części obudowy. Model SHP-A 300 X Plus jest dodatkowo wyposażony w gładkorurowy wymiennik ciepła, który umożliwia podłączenie dodatkowego źródła ciepła, np. kotła grzewczego czy kolektorów słonecznych. Pompy ciepła z tej serii mogą również współpracować z instalacją fotowoltaiczną oraz umożliwiają podgrzewanie wody użytkowej w tańszej taryfie energetycznej. Są więc idealne dla osób, które chcą, by ich dom był energooszczędny i przyjazny środowisku. Ich nowoczesna obudowa oraz atrakcyjny wygląd doskonale wpisują się w modny dziś minimalizm. Miesięczny koszt użytkowania tego urządzenia dla czteroosobowej rodziny to ok. 25 złotych.

Wszystkie pompy ciepła do c.w.u. spełniają rygorystyczne wymagania ujęte w normie EN16147 dotyczące wydajności i efektywności urządzenia przy określonym profilu zużycia ciepłej wody użytkowej – profil XL (przy pojemności 300 litrów). Poprzez odbiór ciepła z powietrza wentylacyjnego urządzenia oprócz przygotowania ciepłej wody przyczyniają się jednocześnie do osuszania wilgotnych pomieszczeń, np. piwnic.

Zakup przedstawionych pomp ciepła jest inwestycją niezwykle opłacalną. Wybrany model, dopasowany do naszych potrzeb i możliwości, służy przez lata bez jakiejkolwiek ingerencji ze strony użytkowników. Jest przy tym oszczędny, wydajny i przyjazny środowisku, innymi słowy – w pełni przystosowany do nowoczesnego domu.

Więcej o pompach ciepła do C.W.U. marki Stiebel Eltron

Kontakt w sprawie produktów:

Stiebel Eltron Polska Sp. z o.o.
tel. (22) 609 20 30
www: www.stiebel-eltron.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Z pewnością instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową to oszczędność... ¬ więcej...

 
Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda zyskują coraz większą popularność wśród indywidualnych... ¬ więcej...

 
Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Aplikacja System Kart Gwarancyjnych to narzędzie dla autoryzowanych instalatorów... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet