zwiń
gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-ProjektGrupa Armatura

logo Wilo   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Verano Konwektor

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Kotły i pompy ciepła De Dietrich do programu Czyste Powietrze

aktualizacja: 01-04-2019, 08:11 – artykuł promocyjny


Wymiana źródeł ciepła i termomodernizacja to główne założenia rządowego programu wsparcia osób fizycznych o nazwie "Czyste Powietrze". Ma on na celu poprawę efektywności energetycznej i walkę ze smogiem w naszym kraju. Jego budżet opiewa na 103 mld zł – 63,3 mld zł w formie dotacji oraz 39,7 mld zł w formie pożyczek zwrotnych. Od 19 września 2018 roku można starać się o dofinansowanie. Wśród urządzeń spełniających wymaganiom programu są również te marki De Dietrich.


Słaba jakość powietrza w Polsce jest na tyle dokuczliwa i niebezpieczna, że konieczne było przedsięwzięcie poważnych kroków, aby zmienić zaistniałą sytuację. Stąd pomysł na program “Czyste Powietrze”. Projekt ma na celu wymianę źródeł ciepła i termomodernizację. Swoim zasięgiem obejmuje obecnych właścicieli domów oraz osoby budujące dom.

 

Program “Czyste Powietrze”

 

Na co dofinansowanie?

 

W przypadku istniejących jednorodzinnych budynków mieszkalnych:

  • wymiana źródeł ciepła starej generacji opalanych węglem na: węzły cieplne, kotły na paliwo stałe, kotły gazowe kondensacyjne i pompy ciepła oraz systemy ogrzewania elektrycznego.
  • docieplenie budynków oraz wymiana stolarki okiennej i drzwi
  • zastosowanie odnawialnych źródeł energii cieplnej i elektrycznej, tj. kolektorów słonecznych i mikroinstalacji fotowoltaicznych.

 

W nowo budowanych budynkach mieszkalnych:

  • zakup i montaż: węzłów cieplnych, kotłów na paliwo stałe, systemów ogrzewania elektrycznego, kotłów gazowych kondensacyjnych i pompy ciepła.

Program ?Czyste Powietrze? - na co dofinansowanie

 

 

Na jakie wsparcie można liczyć?

 

Wysokość przyznawanych dotacji zależy od dochodu przypadającego na jedną osobę w gospodarstwie domowym -    od ok. 30 do nawet 90% kosztów kwalifikowanych inwestycji, których minimalna wartość wynosi 7 tys. zł. Maksymalne koszty kwalifikowane przewidziane do wsparcia dotacyjnego wynoszą 53 tys. zł.


W przypadku odnawialnych źródeł energii dofinansowane zostaną mikroinstalacje fotowoltaiczne i kolektory słoneczne – tylko w formie pożyczki, ale nawet do 100 proc. kosztów. Tutaj także pomoc będzie stopniowana w odniesieniu do dochodu. Dla osób o dochodach powyżej 1600 zł najniższa dotacja po wejściu w życie znowelizowanej ustawy podatkowej zostanie zmieniona na ulgę podatkową 23%. Pozostałą część – 7% będzie stanowić dotacja.


Ekologiczne urządzenia grzewcze biorące udział w Programie

 

Do grupy nowoczesnych urządzeń grzewczych zalicza się kondensacyjne kotły gazowe i pompy ciepła. Są oszczędne, ekologiczne i wydajne. Nie emitują szkodliwych Ekologiczne urządzenia grzewcze - wymagania do progamu Czyste Powietrzesubstancji do atmosfery, które zanieczyszczają powietrze i powodują powstawanie szkodliwego dla życia smogu. Doskonałym rozwiązaniem dla inwestorów może być, np. kondensacyjny kocioł gazowy Evodens AMC. Urządzenie dostępne jest w wersji jedno- i dwufunkcyjnej. Wyróżnia się niską emisją zanieczyszczeń, roczną sprawnością eksploatacyjną wynoszącą aż do 109% oraz średnioroczną efektywnością energetyczną aż do 97%. Dodatkowo kocioł został wyposażony w konsolę sterowniczą DIEMATIC Evolution, charakteryzująca się intuicyjnym dostępem do wszystkich ustawień urządzenia oraz czujnik zewnętrzny.


Składając wniosek w programie “Czyste Powietrze” dobrym krokiem będzie pozyskanie funduszy na zdobywające coraz większą popularność pompy ciepła. Urządzenia te są ekologiczne i co istotne, ich działanie nie wpływa negatywnie na środowisko naturalne. Mogą wykorzystywać energię odnawialną z powietrza – w przypadku powietrznych pomp ciepła lub z gruntu, jak gruntowe pompy ciepła. Zaletą tych pierwszych jest to, że mogą być instalowane w dowolnej lokalizacji, w każdym typie zabudowy oraz w budynkach, w których istnieje już system grzewczy. Spiszą się więc zarówno w modernizacji, jak i domach nowobudowanych. Urządzenia, takie jak powietrzna pompa Alezio S V200 są wydajne przez cały rok, a ich dodatkową zaletą jest możliwość chłodzenia latem. Zaletą wspomnianego urządzenia jest możliwość ustawienia jednostki wewnętrznej bezpośrednio przy ścianie lub w narożniku. Takie rozwiązanie docenią z pewnością inwestorzy, którzy dysponują niewielką ilością wolnego miejsca.Wnioski w programie “Czyste Powietrze” można już składać w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW), właściwym terytorialnie dla miejsca położenia nieruchomości objętej wnioskiem o dofinansowanie. Wnioski przyjmowane będą do 30 czerwca 2027 r.Kontakt w sprawie produktów:

BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
tel. 71 71 27 400
www: www.dedietrich.pl
www.dedietrich-kotly.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
ELIMINATOR PC407 Ferpro - nowy agregat do czyszczenia instalacji HVAC

ELIMINATOR PC407 Ferpro - nowy agregat do czyszczenia instalacji HVAC

Agregat czyszczący ELIMINATOR PC407 skutecznie czyści i eliminuje osady mineralne,... ¬ więcej...

 
De Dietrich radzi jak wybrać kocioł gazowy

De Dietrich radzi jak wybrać kocioł gazowy

Sposób ogrzewania domu ma ogromne znaczenie dla domowego budżetu, komfortowej... ¬ więcej...

 
Pompy obiegowe MAGI 2 - najwyższa jakość z niezawodną gwarancją

Pompy obiegowe MAGI 2 - najwyższa jakość z niezawodną gwarancją

MAGI 2 to rozwiązanie spełniające większość oczekiwań Instalatorów. To... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet