intersoft

Grzejniki REGULUS-system E-VENT

aktualizacja: 14-05-2019, 11:02 – artykuł promocyjny


Grzejniki z wentylatorem E-VENT to 30% więcej mocy. Zastosowanie wentylatora pozwala podwyższyć ich moc bez zwiększania ich gabarytów. Często stosowane są zatem w pomieszczeniach, w których brakuje miejsca na zamontowanie grzejnika o odpowiedniej mocy. Dzięki zastosowaniu wentylatora wspomagają mieszanie się powietrza i wspomagają wentylację pomieszczeń. Grzejniki E-VENT montowane są w obiektach o zmiennych potrzebach grzewczych, jak również w budynkach użytkowanych sporadycznie. Doskonale sprawdzają się w układach niskotemperaturowych, ekologicznych źródeł ciepła takich jak kotły kondensacyjne, pompy ciepła, wieloźródłowe układy z buforem c.o.

 

Budowa grzejników E-VENT


Tak jak wszystkie grzejniki produkowane przez REGULUS®-system, również E-VENTy zbudowane są z miedzi (układ wodny) i z aluminium (lamele układu oddawania ciepła oraz wszystkie osłony). Wewnątrz grzejnika w dolnej części pakietu lamelek aluminiowych znajduje się wycięcie o wymiarach 100 x 60 mm, w nim też umieszczone są elementy przyłączeniowe wentylatora. Również w dolnej części grzejnika jest otwór z dławikiem do wprowadzenia kabla zasilającego. Ze względu na wymiary zespołu wentylatorów (lub wentylatora) dostępne są następujące długości grzejników E-VENT: 60, 100, 140, 180 cm. E-VENTy produkowane są w wykonaniu REGULLUS® (z owalną osłoną górną) i SOLLARIUS® (z płaską osłoną górną).

 

grzejnik z wentylatorem E-VENT - REGULUS-system

 

 

E-VENT – jak działa?

 

Dzięki zastosowaniu wentylatora zwiększa się moc grzejnika o minimum 30% i to bez zmiany jego gabarytów. Poprzez zastosowanie trójbiegowego sterownika, można również regulować moc i dynamikę grzania. Grzejnik E-VENT może także pracować jak zwykły grzejnik, wystarczy wypiąć wentylator, by nie korzystać ze wspomagania. Takie rozwiązanie przydaje się np. w okresach przejściowych, gdy potrzeby grzewcze są niewielkie. Dzięki montażowi na magnesach łatwo wpiąć i wypiąć wentylator z grzejnika. Przed uszkodzeniem mechanicznym wentylator chroniony jest perforowaną osłoną, w zestawie z wentylatorem znajduje się również przyłącze elektryczne (kabel, gniazdo, wtyczka). Można więc początkowo kupić jedynie sam grzejnik typu E-VENT, a zakup wentylatora (zespołu wentylatorów) odłożyć w czasie, wówczas należy tylko pamiętać o doprowadzeniu do podstawy grzejnika instalacji elektrycznej.
 

Kontakt w sprawie produktów:

REGULUS-system s. j.
tel. 33/812-36-69, 33/815-10-25
www: www.regulus.com.pl
mail: wyślij wiadomość


All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet