
- (R)ewolucja w elektrycznym ogrzewaniu pomieszczeń
- Wysokotemperaturowe pompy ciepła do grzejników
-
Kominy SLIM EKO do kotłów 5 klasy na paliwo stałe
-
Kocioł elektryczny do współpracy z fotowoltaiką
- Jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikiem?
- Elementy komina - z czego składa się przyłącze?
- ELIMINATOR PC407 Ferpro do czyszczenia instalacji
- Grzejnik kanałowy - rodzaje, montaż, ceny
- Porównanie elektrycznych źródeł ciepła
- Jak wybrać najlepszy sposób na ciepłą wodę?
- Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła?
- Dlaczego warto stosować w kotłowni grupy pompowe?
- Ciepła woda w kranie tanio i niemal od razu

- Dotacja Moje Ciepło - zmiany w 2023 roku
-
Mój prąd 5.0 - jak otrzymać dofinansowanie?
-
Montaż paneli fotowoltaicznych na balkonie w bloku
-
Magazyn energii - koszt, opłacalność
-
Jak obliczyć wielkość instalacji fotowoltaicznej
-
Ogrzewanie współpracujące z instalacją fotowoltaiczną
-
Instalacja fotowoltaiczna w domu - koszty, zyski, dofinansowanie
-
Żywotność paneli fotowoltaicznych
-
Panele fotowoltaiczne - zestawienie oferty producentów


Kotły gazowe Brötje do domku jednorodzinnego i mieszkania w bloku
artykuł promocyjny
Kocioł gazowy to rozwiązanie, które sprawdzi się w domu jednorodzinnym, w firmie, mieszkaniu w bloku... Warto więc wybrać urządzenie niezawodne, funkcjonalne, ale jednocześnie estetyczne. Ważnym kryterium będzie również jego oszczędna eksploatacji, co pozwoli znacznie ograniczyć opłaty za gaz. Kotły gazowe Brötje z serii IntroCondens wyróżniają się pod tym względem na rynku - sprawdź, jak wypadają na tle innych popularnych urządzeń tego typu.
Zobacz także: Instalacja gazowa w domu jednorodzinnym
Kotły Brötje z serii IntroCondens - co je wyróżnia
Kotły IntroCondens spełniają podstawowe funkcje, czyli zasilają centralne ogrzewanie oraz pozwalają na ogrzanie bieżącej wody. Jednak ich rola w domowym systemie grzewczym to coś znacznie więcej. Prezentowane modele w sposób funkcjonalny łączą nowoczesne technologie z prostą w obsłudze automatyką. Dzięki temu zyskują w porównaniu z tradycyjnymi modelami. Zastosowane rozwiązania dają możliwość maksymalnego wykorzystania ciepła zawartego w wydalanych spalinach. Ta zwiększona ilość ciepła uzyskana poprzez wykraplanie wody ze spalin przyczynia się do nawet 11% różnicy w opłatach pomiędzy kotłami gazowymi tradycyjnymi a kondensacyjnymi. Kotły gazowe Brötje z serii IntroCondens można z łatwością wkomponować w nowoczesną zabudowę meblową. Szeroki zakres mocy grzewczej od 3,5 do nawet 33 kW pozwala na zastosowanie urządzenia zarówno w dużej firmie, średnim domku jednorodzinnym czy niewielkim mieszkaniu w bloku.
Piec gazowy - dwufunkcyjny czy jednofunkcyjny
Jednym z podstawowych pytań przy wyborze kotłów gazowych jest kwestia, czy będzie to urządzenie jednofunkcyjne czy dwufunkcyjne. W ofercie kotłów gazowych Brötje IntroCondens, mamy pełen wybór – modele WHBS i WHBC spełnią oba oczekiwania. Kocioł gazowy dwufunkcyjny zazwyczaj lepiej sprawdza się w mieszkaniach w bloku i małych domach, ponieważ istnieje tam możliwość zainstalowania go blisko kuchni czy łazienki, a podgrzana woda nie musi przebywać długiej drogi, byś mógł z niej skorzystać. Z kolei kocioł gazowy jednofunkcyjny będzie odpowiedni do większego domku lub budynku firmowego, z racji iż można go zainstalować w dowolnym miejscu i nie utrudnia korzystania z ciepłej wody przez kilka osób naraz.
Zobacz także: Kocioł jednofunkcyjny czy dwufunkcyjny
Kotły Brötje z serii IntroCondens - dlaczego warto
Wszystkie kotły kondensacyjne z serii IntroCondens mają palnik modulacyjny z dmuchawą o pełnym, wstępnym zmieszaniu – został on wykonany ze stali szlachetnej, co zwiększa funkcjonalność urządzenia oraz podnosi trwałość. Wymiennik ciepła ma dużą powierzchnię grzewczą i jest wykonany jako stop aluminiowo-krzemowy. Dodatkowo pokrywa go nowoczesna NANO powłoka, która w znacznym stopniu ogranicza zanieczyszczenie wymiennika.
Kotły Brötje pozwalają na bezstopniowe dopasowanie mocy w trybie pracy przy centralnym ogrzewaniu (c.o.) i ciepłej wodzie użytkowej (c.w.u.). Szereg udogodnień oddaje użytkownikowi pełnię kontroli i daje bieżący wgląd w pracę urządzenia. Między innymi warto wymienić:
- zawór bezpieczeństwa
- zawór gazowy z modulowaną regulacją ilości gazu,
- elektroniczny ogranicznik temperatury bezpieczeństwa,
- cyfrowy termometr i regulator temperatury kotła,
- czujnik braku wody,
- manometr,
- automatyczny odpowietrznik,
- wyłącznik sieciowy.
Kotły gazowe WHBS i WHBC z serii IntroCondens mają pogodową regulację kotła i służący do wprowadzania zmian wygodny panel obsługowy. Można ustawić niezależnie temperaturę obiegu grzewczego i ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo automatyka posiada funkcję przegrzewu zasobnika w celu ochrony przed bakteriami legionelli.
Marka Brötje daje wybór – pełnia kontroli nad nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi do domu, czy automatyzacja jego pracy. Kotły gazowe kondensacyjne samoistnie dostosują się do zastanych warunków i będą działać efektywnie, energooszczędnie i niezawodnie – przez długi czas!
ZOBACZ TAKŻE:
Opracowanie: Redakcja
Źródło: Broetje |

![]() | Nowość! Stojące gazowe kotły kondensacyjne C 230 EVO od De DietrichNajnowsza seria kotłów C 230 EVO z zakresu Techniki Komercyjnej to kontynuacja... ¬ więcej... |
![]() | Nowy gazowy kocioł kondensacyjny Logamax plus GB272 o mocy znamionowej do 150 kWBuderus wprowadza do sprzedaży gazowy kocioł kondensacyjny Logamax plus GB272. Cechuje... ¬ więcej... |
![]() | Seria filtrów magnetycznych i siatkowych C.O. marki FERDOMMarka FERDOM jako lider na polskim rynku w sprzedaży filtrów magnetycznych... ¬ więcej... |

![]() KAISAI EUROPE |
![]() Grzejniki kanałowe VERANO |
![]() Systemy z tworzyw sztucznych SBS |
![]() AG Grzejniki Design |
![]() Pompy ciepła Solsum |