gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Junkers - patron


Kotły gazowe Brötje do domku jednorodzinnego i mieszkania w bloku

aktualizacja: 14-06-2022, 07:05 – artykuł promocyjny


Kocioł gazowy to rozwiązanie, które sprawdzi się w domu jednorodzinnym, w firmie, mieszkaniu w bloku... Warto więc wybrać urządzenie niezawodne, funkcjonalne, ale jednocześnie estetyczne. Ważnym kryterium będzie również jego oszczędna eksploatacji, co pozwoli znacznie ograniczyć opłaty za gaz. Kotły gazowe Brötje z serii IntroCondens wyróżniają się pod tym względem na rynku - sprawdź, jak wypadają na tle innych popularnych urządzeń tego typu.


Zobacz także: Instalacja gazowa w domu jednorodzinnym

 

Kotły Brötje z serii IntroCondens - co je wyróżnia

 

Kotły IntroCondens spełniają podstawowe funkcje, czyli zasilają centralne ogrzewanie oraz pozwalają na ogrzanie bieżącej wody. Jednak ich rola w domowym systemie grzewczym to coś znacznie więcej. Prezentowane modele w sposób funkcjonalny łączą nowoczesne technologie z prostą w obsłudze automatyką. Dzięki temu zyskują w porównaniu z tradycyjnymi modelami. Zastosowane rozwiązania dają możliwość maksymalnego wykorzystania ciepła zawartego w wydalanych spalinach. Ta zwiększona ilość ciepła uzyskana poprzez wykraplanie wody ze spalin przyczynia się do nawet 11% różnicy w opłatach pomiędzy kotłami gazowymi tradycyjnymi a kondensacyjnymi. Kotły gazowe Brötje z serii IntroCondens można z łatwością wkomponować w nowoczesną zabudowę meblową. Szeroki zakres mocy grzewczej od 3,5 do nawet 33 kW pozwala na zastosowanie urządzenia zarówno w dużej firmie, średnim domku jednorodzinnym czy niewielkim mieszkaniu w bloku.

Kotły Brötje z serii IntroCondens

 

Piec gazowy - dwufunkcyjny czy jednofunkcyjny

 

Jednym z podstawowych pytań przy wyborze kotłów gazowych jest kwestia, czy będzie to urządzenie jednofunkcyjne czy dwufunkcyjne. W ofercie kotłów gazowych Brötje IntroCondens, mamy pełen wybór – modele WHBS i WHBC spełnią oba oczekiwania. Kocioł gazowy dwufunkcyjny zazwyczaj lepiej sprawdza się w mieszkaniach w bloku i małych domach, ponieważ istnieje tam możliwość zainstalowania go blisko kuchni czy łazienki, a podgrzana woda nie musi przebywać długiej drogi, byś mógł z niej skorzystać. Z kolei kocioł gazowy jednofunkcyjny będzie odpowiedni do większego domku lub budynku firmowego, z racji iż można go zainstalować w dowolnym miejscu i nie utrudnia korzystania z ciepłej wody przez kilka osób naraz.


Zobacz także: Kocioł jednofunkcyjny czy dwufunkcyjny

 

Kotły Brötje z serii IntroCondens - dlaczego warto

 

Wszystkie kotły kondensacyjne z serii IntroCondens mają palnik modulacyjny z dmuchawą o pełnym, wstępnym zmieszaniu – został on wykonany ze stali szlachetnej, co zwiększa funkcjonalność urządzenia oraz podnosi trwałość. Wymiennik ciepła ma dużą powierzchnię grzewczą i jest wykonany jako stop aluminiowo-krzemowy. Dodatkowo pokrywa go nowoczesna NANO powłoka, która w znacznym stopniu ogranicza zanieczyszczenie wymiennika.
 

Piec gazowy - dwufunkcyjny czy jednofunkcyjnyKotły Brötje pozwalają na bezstopniowe dopasowanie mocy w trybie pracy przy centralnym ogrzewaniu (c.o.) i ciepłej wodzie użytkowej (c.w.u.). Szereg udogodnień oddaje użytkownikowi pełnię kontroli i daje bieżący wgląd w pracę urządzenia. Między innymi warto wymienić:
 

  • zawór bezpieczeństwa
  • zawór gazowy z modulowaną regulacją ilości gazu,
  • elektroniczny ogranicznik temperatury bezpieczeństwa,
  • cyfrowy termometr i regulator temperatury kotła,
  • czujnik braku wody,
  • manometr,
  • automatyczny odpowietrznik,
  • wyłącznik sieciowy.

 

Kotły gazowe WHBS i WHBC z serii IntroCondens mają pogodową regulację kotła i służący do wprowadzania zmian wygodny panel obsługowy. Można ustawić niezależnie temperaturę obiegu grzewczego i ciepłej wody użytkowej. Dodatkowo automatyka posiada funkcję przegrzewu zasobnika w celu ochrony przed bakteriami legionelli.

 

Marka Brötje daje wybór – pełnia kontroli nad nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi do domu, czy automatyzacja jego pracy. Kotły gazowe kondensacyjne samoistnie dostosują się do zastanych warunków i będą działać efektywnie, energooszczędnie i niezawodnie – przez długi czas!

 

ZOBACZ TAKŻE:
 

 Opracowanie: Redakcja
Źródło: Broetje


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet