gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

SchellCedor

Ferdom    Akra
Pipelife
Eko-Bio

Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

SFA Poland Sp. z o.o.   Uponor

znajdź fachowca

Vabo - Patron działu Kanalizacja i odwodnienia


Kanały rynnowe zawsze skrojone na miarę

aktualizacja: 16-09-2019, 08:04 – artykuł promocyjny


Odwodnienia liniowe, zwane też kanałami liniowymi stosuje się najczęściej jako odwodnienia rynnowe lub też drenaże szczelinowe (bez potrzebnego rusztu, a jedynie ze szczeliną odprowadzającą niewielkie zrzuty wody).

 

odwodnienie nierdzewne - KMB Steel Product

 

Jednak, aby zamontować odpowiednie odwodnienie liniowe w danej inwestycji – niezbędny jest dokładny projekt budowlany, który uwzględnia przede wszystkim specyfikę miejsca, budynku oraz zakłada, gdzie i w jakich ilościach zastosować odpływy w danym kanale.

 

kanał rynnowy - KMB Steel Productkanał rynnowy - KMB Steel Product

 

Po zaplanowaniu ilości odpływów kanałowych należy tez zwrócić uwagę na zastosowanie tzw. Spadków – lekkiego nachylenia dna w daną stronę dla sprawniejszego odpływy zrzutów wodnych. Poza tym często stosuje się tzw. Dno łamane, aby przyspieszyć odprowadzanie cieczy do systemu drenażowego. Jednak, aby dobrze dopasować system odwodnień liniowych trzeba po prostu dokładnie określić miejsca największych spadków wodnych oraz wskazać pożądane strefy zrzutów, np. przy przemysłowych zbiornikach z cieczami, gdzie może nastąpić rozlanie znacznych ich ilości lub też zony przyzlewowe w kuchniach restauracyjnych.

Może się zdarzyć, że projektant, architekt nie zna konkretnych parametrów zrzutu cieczy, jak np. w garażach podziemnych, gdzie zrzutami wody są po prostu opady deszczowe, które mogą przedostać się do parkingów podbudynkowych.

 

odwodnienie nierdzewne - KMB Steel Productodwodnienie nierdzewne - KMB Steel Product

 

Jak wówczas „skroić” system odwodnień liniowych na miarę rzeczywistych potrzeb i beż zbędnych wydatków? – przede wszystkim warto śledzić nie tylko średnią ilość opadów w danym regionie w jednostce czasu, ale założyć większe zapotrzebowanie na skuteczne odprowadzanie wód powierzchniowych. Dlaczego? Otóż, nie warto patrzeć lokalnie, „rejonowo” na klimat i możliwe opady. Należy spoglądać na to wszystko w sposób globalny, m.in. ze względu na globalne przecież zjawisko ocieplania się klimatu, zwiększających się amplitud temperatur oraz coraz częstszych anomalii pogodowych na całym świecie, także w Polsce. Oczywiście wiąże się to z zastosowaniem lepszych, droższych rozwiązań z profesjonalnymi odpływami przyjmującymi ogromne zrzuty opadów w jednostce czasu podczas nawałnic i ulew. Jednak jest to niezbędne w dzisiejszych czasach, gdyż może się okazać, że straty spowodowane zalaniem samochodów oraz piwnic, lokali podbudynkowych będą tak wielskie, że nie warto ryzykować tylko należy być przygotowanym na ewentualne podtopienia miejskie, zresztą coraz częstsze ze względu na to , że służby miejskie nie zawsze systematycznie dbają o czystość i drożność sieci kanalizacji, odpływów kanałów i studzienek miejskich.

 

odwodnienie liniowe - KMB Steel Product

 

Ilość odprowadzanych wód w przestrzeni publicznej sieci kanalizacji jest też często zaburzana przez kradzieże rusztów przykrywającymi, szybsze zapychanie się odpływów petami i odpadami stałymi nieprzeznaczonymi do odprowadzania systemem drenażowym oraz wspomniany brak systematyki w utrzymaniu czystości produktów sanitarnych typu liniowego.

Są to istotne sprawy nie tylko na możliwe występowanie nieprzyjemnych zapachów, ale przede wszystkim ze względu na możliwe podtopienia, tworzenie się siedlisk bakterii itd.

Bowiem systemy kanalizacyjne zwłaszcza typu liniowego muszą być użytkowane zgodnie z przeznaczeniem i zakładaną częstotliwością czyszczenia przez producenta elementów sanitarnych.

Zatem jak „skroić” na miarę odpowiedni system odwodnień liniowych? Należy określić miejsce przeznaczenia, strefy zrzutu oraz przede wszystkim dopasować po potrzeb konkretnego pomieszczenia budynku.

 

kanały rynnowe - KMB Steel Productodwodnienia liniowe - KMB Steel Product

 

Jest to możliwe w konsultacji z ekspertami firmy KMB Steel Product od projektowania schematów sieci odwodnień liniowych dopasowanych do konkretnych lokali Klientów firmy pod nr tel . 511-098-312.

Projektanci firmy KMB Steel Product zawsze doradzą Państwu także w sprawach technicznych, jak i funkcjonalnych, montażowych i estetycznych – warto omówić indywidualne rozwiązania ze stali nierdzewnej z inżynierami od lat zajmującymi się systemem odprowadzania wód powierzchniowych.
 

Kontakt w sprawie produktów:

KMB STEEL PRODUCT
tel. 012-20-20-408
511-098-312
www: kmb-steelproduct.eu
www.kratki-sciekowe.com.pl
www.draincity.pl
www.kratki-sciekowe.com
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Esybox MAX: Pierwszy tak kompaktowy zestaw hydroforowy na rynku!

Esybox MAX: Pierwszy tak kompaktowy zestaw hydroforowy na rynku!

DAB stara się jak najlepiej wykorzystać rozwój nowych technologii, by znaleźć... ¬ więcej...

 
Nowy hydrofor Isar BOOST5 gwarancją stabilnego ciśnienia w domu

Nowy hydrofor Isar BOOST5 gwarancją stabilnego ciśnienia w domu

Wilo-Isar BOOST5 to nowość na rynku hydroforów. Ma uniwersalne zastosowanie... ¬ więcej...

 
Odwodnienia przemysłowe PZV marki LAF

Odwodnienia przemysłowe PZV marki LAF

LAF Polska specjalizuje się w systemach odwodnień do zastosowań specjalistycznych... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet