Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


Termowizja w wersji Smart - seria kamer termowizyjnych testo 865/868/871/872

aktualizacja: 24-09-2018, 07:03 – artykuł promocyjny


Przy pracach instalacyjnych, a także w przemyśle, kamera termowizyjna to nieodzowne narzędzie pracy. Jest niezastąpiona przy przeprowadzaniu okresowych prac konserwacyjnych, bo pozwala uniknąć kosztownych przestojów pracy systemu. Kamery mają też przewagę nad pirometrami, gdyż umożliwiają przeprowadzenie pomiaru na całej powierzchni, a nie tylko dla poszczególnych punktów. To także wygodny sposób na dokonywanie szybkich i precyzyjnych testów szczelności w budynkach przemysłowych i mieszkalnych.

 

Kamery termowizyjne zapewniająnajwyższą jakość usług i satysfakcję klientów – np. dzięki testom i profesjonalnej prezentacji nieprawidłowej izolacji budynku lub awarii systemu grzewczego pomogą przeprowadzić profesjonalne pomiary, co daje duże szanse na zyskanie nowych klientów oraz zadowolenie już pozyskanych.

 

Kamery termowizyjne Testo w cenach promocyjnych!

 

Kamera termowizyjna testo 865

 • rozdzielczość: 160x120 pix
 • SuperResolution: 320x240 pix
 • zakres pomiaru: -20…+280°C
 • czułość termiczna:<120mK
 • Cena: z 4.500 zł* na 3.499 zł*
Kamera termowizyjna testo 865
Kamera termowizyjna testo 868
 • rozdzielczość: 160x120 pix
 • SuperResolution: 320x240 pix
 • zakres pomiaru: -30…+650°C
 • czułość termiczna:<100mK
 • Cena: z 6.700 zł* na 5.500 zł*
Kamera termowizyjna testo 868


Kamera termowizyjna testo 871

 • rozdzielczość: 240x180 pix
 • SuperResolution: 480x360 pix
 • zakres pomiaru: -30…+650°C
 • czułość termiczna:<90mK
 • Cena: z 9.000 zł* na 7.900 zł*
Kamera termowizyjna testo 871

Kamera termowizyjna testo 872
 • rozdzielczość: 320x240 pix
 • SuperResolution: 640x480 pix
 • zakres pomiaru: -30…+650°C
 • czułość termiczna:<60mK
 • Cena: z 12.000 zł* na 9.999 zł*
Kamera termowizyjna testo 872

 


Co wyróżnia nową generację kamery termowizyjne TESTO?

 

SuperResolution – rozdzielczość obrazu termowizyjnego nawet do 640x480 pikseli !!!
Technologia ta pozwala na dwukrotne poprawienie rozdzielczości wszystkich kamer Testo, również tych już eksploatowanych. Wykorzystując SuperResolution w kamerze testo 872 o standardowej rozdzielczości detektora 320x240 pikseli, otrzymujemy na finalnym zdjęciu termowizyjnym 640x480 pikseli. Firmware urządzenia wykorzystuje obrazy powstające w kamerze na skutek naturalnych  ruchów ręki podtrzymującej kamerę. W ciągu 0.5 s kamera rejestruje równocześnie 5 zdjęć o standardowej rozdzielczości i poprzez wykorzystanie odpowiedniego logarytmu zdjęcia zapisywane zostają już w podwyższonej rozdzielczości.


testo ScaleAssist
Z funkcją testo ScaleAssist prawidłowa ocena wad konstrukcyjnych budynków oraz mostków cieplnych jest łatwiejsza niż kiedykolwiek. Kamera automatycznie ustawi właściwą skalę dla obrazu termowizyjnego w odniesieniu do warunków panujących wewnątrz i na zewnątrz budynku. Niepożądane, skrajne wartości temperatury (np. tła) są filtrowane i usunięte z otrzymanego obrazu termowizyjnego. Wartości te będą widoczne tylko w sytuacji, jeżeli faktycznie wystąpią na badanym obiekcie. Umożliwia to porównanie obrazów, w przypadku zmiany warunków otoczenia, co może mieć istotne znaczenie podczas analizy obrazów „przed i po”.

Bez funkcji testo ScaleAssist                            Z funkcją testo ScaleAssist

 

 

testo ε-Assist
Przy przeprowadzaniu precyzyjnych pomiarów termowizyjnych niezbędne jest właściwe ustawienie emisyjności (ε) mierzonego materiału oraz temperatury odbitej. Dotychczas, był to proces skomplikowany, a w odniesieniu do temperatury odbitej – bardzo nieprecyzyjny. Dzięki funkcji testo ε-Assist sytuacja zmieniła się diametralnie: wystarczy nakleić na obiekcie pomiarowym dostarczony wraz z kamerą jeden z markerów. Za pomocą zintegrowanego aparatu cyfrowego, kamera termowizyjna rozpozna naklejony marker i automatycznie ustawi właściwą emisyjność i temperaturę odbitą (RTC). Funkcja dostępna jest  wyłącznie do kamer testo 868, 871, 872.

 

Aplikacja mobilna testo Thermography App
Bezpłatna aplikacja testo Thermography App dostępna na iOS i Androida, umożliwia użytkownikowi przygotowanie i wysłanie e-mailem kompaktowych raportów pomiarowych. Dodatkowo oferuje praktyczne narzędzia do szybkiej analizy w miejscu pomiaru - np. wstawianie dodatkowych punktów pomiarowych, określania liniowego profilu temperatury czy dodawanie komentarzy do zdjęć termowizyjnych. Co więcej aplikacja umożliwia również  bezpośrednią transmisję zdjęć termowizyjnych z kamery do Twojego smartfona/tableta, dzięki czemu może on służyć jako dodatkowy wyświetlacz. Aplikacja dostępna jest do kamer testo 868, 871, 872.


Współpraca z termohigrometrem testo 605i i multimetrem testo 770-3
Kolejną zaletą kamer termowizyjnych z serii  testo 871/872 jest możliwość bezprzewodowego połączenia z termohigrometrem testo 605i oraz amperomierzem cęgowym testo 770-3. Transfer danych pomiarowych z obu mierników następuje za pomocą Bluetooth. Pozwala to na szybką i łatwą identyfikację miejsc zagrożonych występowaniem zawilgoceń i pleśni, a także określenie pod jakim obciążeniem działa szafa sterownicza.

 

Profesjonalne oprogramowanie IRSoft
Znaczącym argumentem wybijającym firmę SE&Co.KGaA ponad konkurencję jest oprogramowanie  IRSoft. Program ten łączy w sobie niezwykle prostą i intuicyjną obsługę, rozbudowany interfejs i szeroką funkcjonalność dzięki czemu zaspokaja oczekiwania nawet  najbardziej wymagających klientów.

 

Co umożliwia?

 

 

 • wyszczególnienie dowolnej ilości punktów na zapisanym zdjęciu, w tym również Coldspot/Hotspot
 • wykonanie histogramu  i 5 linii profilu
 • nakładanie obrazu termowizyjnego na obraz rzeczywisty
 • możliwość wprowadzania emisyjności  i odbić dla całego zdjęcia, wybranej powierzchni i punktu
 • ręczna regulacja skali, limitów, izotermy
 • wykonanie raportu (10 pomocniczych formatów z możliwością edycji)


 

Kontakt w sprawie produktów:

Testo Sp. z o.o.
tel. (22) 863 74 01
www: www.testo.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!

Jednym z systemów, który znacznie obniża zużycie energii i jednocześnie... ¬ więcej...

 
Styczniowa PREMIERA Lindab

Styczniowa PREMIERA Lindab

Firma Lindab, w ramach cyklicznego projektu o nazwie „Premiery Lindab 2021”,... ¬ więcej...

 
Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domu

Od stycznia 2021 r. budynki mieszkalne i zamieszkania zbiorowego czeka kolejna zmiana... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet