gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

NTS Energy


Dla kogo pompa ciepła - porównanie różnych przypadków

aktualizacja: 04-10-2021, 08:49 – artykuł promocyjny


Wybór systemu grzewczego podyktowany jest różnymi potrzebami i względami. Zazwyczaj rozważamy je pod kątem kosztów eksploatacji, nakładu inwestycyjnego oraz wpływu na środowisko. Głównie ze względu na ostatnie kryterium obserwujemy coraz większe zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii, do których zalicza się pompy ciepła. Ekologiczne systemy grzewcze stanowią idealną alternatywę dla tradycyjnych źródeł, jednak narosło wokół nich sporo mitów. Warto poznać różne warianty, jakie daje nam pompa ciepła, zanim wybierzemy lub odrzucimy to rozwiązanie.

 

Pompa ciepła dla budujących dom

 

W tym przypadku sprawa wygląda najprościej. Wszystko jest możliwe i nic nie wymaga jeszcze przeróbek. Poza tym musimy mieć też świadomość wymogów stawianych nowym budynkom. Przepisy, mające na celu zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych oraz ograniczenie wpływu na środowisko naturalne systemów grzewczych nakładają na inwestorów obowiązek poszukiwania źródeł ekologicznych. Zgodnie z tym założeniem pompy ciepła w nowym budynku wydają się być racjonalnym posunięciem. Nie dajmy się zwieść analizie kosztów, która pokazuje, że inwestycja jest znacznie wyższa niż, np. w przypadku kotłów kondensacyjnych. Jednak koszty eksploatacji przemawiają już na korzyść pomp ciepła.

Gruntowa pompa ciepła GSHP

Posiadając działkę o powierzchni minimum 120% powierzchni domu, który będzie ogrzewany, warto zdecydować się na pompę gruntową.


W domach dopiero budowanych jest to o tyle korzystniejsze, że działka nie jest wówczas zagospodarowana i wykonanie prac ziemnych nie przysporzy nam dodatkowych kosztów i problemów. Sonda pozioma nie wyklucza zagospodarowania ogrodu. W planach można uwzględnić ozdobne trawy, byliny czy odpowiednie krzewy z płytko usytuowanym systemem korzeniowym.


Alternatywnym rozwiązaniem dla pompy gruntowej jest pompa powietrzna. Może być ona instalowana w dowolnej lokalizacji, w każdym typie zabudowy oraz w budynkach, w których już istnieje system grzewczy. Nie wymaga też ingerencji w otoczenie.

 

W przypadku modernizacji istniejącego systemu grzewczego

 

Każda instalacja po pewnym czasie wymaga naprawy lub wymiany. Na modernizację decydujemy się również w przypadku rosnącej świadomości oraz pojawiania się na rynku coraz to nowszych i bardziej komfortowych rozwiązań. Zmiana sposobu ogrzewania to jeden z najpopularniejszych kroków przy zwiększaniu energooszczędności budynku. W takim przypadku polecana jest powietrzna pompa ciepła, której konstrukcja daje możliwość współpracy z istniejącymi już źródłami ciepła. W tym przypadku znaczący jest szybki i łatwy montaż oraz smukła budowa urządzenia. Tego typu system nie tylko pozwoli ograniczyć wysokość rachunków, ale również zagwarantuje domownikom wysoki komfort użytkowania.

 

Dla tych, którzy szukają oszczędności

 

Często nasze ogrzewanie jest drogie w użytkowaniu i choć spełnia nasze oczekiwania pod kątem dostarczanego ciepła, to rachunki powodują u nas ból głowy. Tu również powinniśmy zwrócić uwagę na odnawialne źródła energii. Poza wydatkiem na zakup pompy ciepła nie ponosi się niemal żadnych dodatkowych kosztów związanych z eksploatacją tych urządzeń grzewczych - płaci się jedynie za zasilanie urządzenia prądem. Pozostałym paliwem napędzającym ich pracę jest przyroda. System oparty na pompie ciepła jest w stanie zmniejszyć koszty ogrzewania nawet o połowę w stosunku do spalania gazu lub oleju opałowego.

 

Wszyscy ceniący ekologię

 

Czynnik ekologiczny jest coraz częściej kartą przetargową przy wyborze ogrzewania do domu. Wybierając pompę ciepła bierzemy czynny udział w ochronie środowiska Moduł De Dietrich Home Controlpoprzez ograniczenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. W miejscu jej eksploatacji nie powstają żadne spaliny, zatem nie zanieczyszczamy środowiska naturalnego. Technologia spalania paliw kopalnych w elektrowniach i elektrociepłowniach oraz systemy oczyszczania spalin powodują, że spaliny wydobywające się z tych zakładów w czasie produkcji energii elektrycznej, zużywanej przez pompę ciepła są o wiele mniej szkodliwe, niż zanieczyszczenia emitowane z kominów domków jednorodzinnych.

Moduł De Dietrich Home Control

 

Komfortowe użytkowanie

 

Pompy ciepła to nowoczesne urządzenia grzewcze. Mają one wiele zalet. Przede wszystkim są ekologiczne, gwarantują czystą i tanią energię, a ponad to zapewniają komfortowe ogrzewanie z możliwością zdalnego Dedykowana aplikacja De Dietrichzarządzania. Odpowiednio dobrane do powierzchni i charakterystyki obiektu są praktycznie bezobsługowe, co przekłada się na wygodę użytkowania. Decydując się na pompę ciepła nie musimy martwić się transportem i składowaniem paliwa, nie dotyczy nas problem rozpalania i czyszczenia kotła. Pompa ciepła nie wymaga specjalistycznej kotłowni, czyli zostaje nam sporo miejsca w domu na inne cele. Urządzenie jest bardzo ciche i niezwykle proste w obsłudze. Sterowanie to często jedynie ustawienie żądanych temperatur w pomieszczeniach za pomocą dedykowanych regulatorów pokojowych. Z poziomu konsoli sterowniczej urządzenia De Dietrich możliwe jest ustalenie harmonogramów pracy pompy ciepła.

Dedykowana aplikacja De Dietrich

System można też zaprogramować za pomocą dodatkowego modułu De Dietrich Home Control oraz dedykowanej aplikacji w smartfonie. Na tym jednak nie koniec, bo pompy ciepła, które w zimie grzeją w porze letniej mogą być dodatkowo wykorzystane do efektywnego chłodzenia pomieszczeń lub ogrzewać wodę w basenie.


 

Kontakt w sprawie produktów:

BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
tel. 71 71 27 400
www: www.dedietrich.pl
www.dedietrich-kotly.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Z pewnością instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową to oszczędność... ¬ więcej...

 
Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda zyskują coraz większą popularność wśród indywidualnych... ¬ więcej...

 
Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Aplikacja System Kart Gwarancyjnych to narzędzie dla autoryzowanych instalatorów... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet