gorące tematy

tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas    logo igloo     

logotyp partner serwisu E.ON FotonHewalex

nVent     Galmet

SalusFerro  

EsbeRoth Polska

   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

polecamy

NTS Energy


Basic 300 może więcej

artykuł promocyjny


Powietrzna pompa ciepła Basic jest to znane i cieszące się dużym uznaniem wśród klientów urządzenie grzewcze firmy Galmet. Przez użytkowników jest ceniona przede wszystkim za swoją wydajność, niezawodność, komfort użytkowania i łatwość obsługi. Dodatkowo pozwala zarobić na siebie już od momentu montażu, zapewniając przy tym znaczne oszczędności. Z kolei z punktu widzenia instalatorów niezwykle cenna jest łatwość i szybkość montażu, nieskomplikowana konfiguracja oraz dostępność i niska cena.

Pompa ciepła Basic dostępna jest w czterech wersjach: dobrze znane użytkownikom modele ze zbiornikami o pojemności 200, 270 (z 1 lub 2 wężownicami spiralnymi do podłączenia dodatkowych źródeł ciepła) oraz najnowszy model o zwiększonej do 300 litrów pojemności zbiornika c.w.u.
Wszystkie modele zapewniają najmniejsze zużycie energii - oferowane są bowiem w klasie energetycznej A+ lub A (Basic 270, 300). Ich kolejnym atutem jest wysoki współczynnik COP, który gwarantuje najwyższą efektywność pracy jednostek, co ostatecznie przekłada się na zysk użytkowników tych urządzeń.

 

Basic 300 - pompa ciepła dla większej rodziny

 

Najnowszy model powietrznej pompy ciepła Basic, ze zwiększoną do 300 l pojemnością zbiornika c.w.u., powstał z myślą o większych rodzinach, liczących 6 – 8 osób (przy śr. dobowym zużyciu 50l./os.) lub do budynków o dużym zapotrzebowaniu na ciepłą wodę.

Wyniki przeprowadzonych testów wykazały, że pompa ciepła Basic 300 przy zbiorniku nagrzanym do temperatury 55°C może zapewnić nawet 392 l. wody zmieszanej. Jest to bardzo dobry wynik, który przekłada się na niskie koszty ogrzewania c.w.u. dla większej liczby osób.

Zwiększona objętość wymiennika to nie jedyna zaleta pompy ciepła Basic 300. Gwarantuje ona ponadto niskie koszty wytworzenia ciepłej wody. Fakt ten potwierdza współczynnik COP (wydajności cieplnej, określającej skuteczność działania pompy ciepła), który zgodnie z normą EN 16147 wynosi 2,36 (A15/W10-55) i 2,69 (A20/W10-55). Średni pobór energii elektr. wynosi tylko 418W.

 

Galmet - pompa ciepła Basic 300

pompa ciepła Basic

 

Uniwersalność zastosowań i konfiguracji

 

Łatwość montażu to kolejna zaleta pompy ciepła Basic. Urządzenie to nie wymaga bowiem skomplikowanych prac instalacyjnych, ani wykonywania drogich odwiertów. Dodatkowo pomieszczenie, w którym zostanie zamontowana nie musi spełniać restrykcyjnych wymogów. Pompa nie zabiera dużo przestrzeni i nie stwarza żadnych specjalnych ograniczeń. Gwarantuje za to zachowanie całkowitej czystości w piwnicy, czy kotłowni – nie emituje żadnych pyłów i szkodliwych substancji.

Zakres pracy pompy ciepła Basic został poszerzony aż do -7°C, dzięki czemu z urządzenia można korzystać również w okresie zimowym. Została ona bowiem wyposażona w system odszraniania parownika, który pozwala odwrócić obieg. Funkcja odszraniana realizowana przez zawór czterodrogowy.

Zastosowanie kompletnego hybrydowego systemu grzewczego Galmet pozwala osiągnąć najlepsze efekty i największe oszczędności. Pompa ciepła Basic doskonale sprawdza się w takich zestawach. Posiada bowiem dodatkową wężownicę, dzięki której łatwo można ją połączyć z dodatkowym źródłem ciepła. Najczęściej jest to kocioł c.o. (np. Galaxia, bądź Genesis Plus), ale Basic bez problemu można również skonfigurować z kolektorami słonecznymi (sterownik pompy ciepła może obsłużyć pompę obiegową dodatkowego źródła).

Pompa ciepła Basic 300, podobnie jak jej wcześniejsze wersje, wyposażona jest standardowo w grzałkę o mocy 2kW, do dogrzewania wody w momentach zwiększonego zapotrzebowania oraz do realizacji trybu Antylegionella.

 

Basic to wygoda i oszczędności

 

Pompa ciepła Basic, wykorzystując do ogrzewania wody energię odnawialną, przynosi wymierne korzyści nie tylko środowisku, ale również użytkownikom. Niewygórowana cena urządzenia zapewnia ponadto najkorzystniejszy stosunek jakości do kosztu zakupu. Biorąc pod uwagę niezawodność i trwałość tego modelu możemy być pewni opłacalności inwestycji.

Porównując efektywność pompy ciepła Basic do ogrzewacza elektrycznego, nie ma żadnych wątpliwości co do skuteczności tego rozwiązania. W pompie ciepła efektywność nagrzewu jest zależna od temperatury powietrza zasilającego i przy średnich temperaturach na poziomie 15°C wynosi ok. 3,2.

Efektywność nagrzewu Basic 300 jest nawet 4,5-krotnie większa niż ogrzewacza elektrycznego, którego efektywność przyjmuje się za równą 1.

pompa ciepła Basic - efektywność

Rys. 1. Efektywność nagrzewu pompy ciepła Basic 300 jest nawet 4,5-krotnie większa niż ogrzewacza elektrycznego, którego efektywność przyjmuje się za równą 1.

pompa ciepła Basic - czas wygrzewu

Rys. 2. Czas wygrzewu całego zbiornika (300 l.) od 10 do 55°C zależy od temperatury powietrza zasilającego - przy temperaturze 20°C czas wygrzewu wynosi 10,5 godziny, a przy temperaturze 35°C - 8 godzin.

 

Pompa ciepła Basic w systemie powietrze – woda jest urządzeniem ekologicznym, które wykorzystuje odnawialne źródła energii i podlega dofinansowaniu w samorządowych i ogólnokrajowych programach wsparcia oraz walki z niską emisją. Doskonale radzi sobie również w postepowaniach przetargowych w małych i dużych inwestycjach.

 

Zalety pompy ciepła Basic 300

 

 • Łatwość instalacji i konfiguracji.
 • Pojemność 300 l.
 • Zakres temp. pracy od -7°C.
 • Wysoki komfort obsługi.
 • Duża efektywność i oszczędność – klasa A.
 • Sterownik z funkcjami Eco, Antylegionella, Party.
 • Dodatkowa wężownica (współpraca z instalacją solarną lub kotłem c.o.).
 • Niski średni pobór energii elektrycznej- tylko 418 W.
 • Współpraca regulatora pompy ciepła z regulatorem pokojowym.
 • Grzałka elektr. 2 kw do dogrzewania wody - w standardzie.
 • Osuszanie i częściowe klimatyzowanie pomieszczenia podczas pracy.
 • Wydłużona żywotność zbiornika dzięki Dielectric Protection®.
 • Wykorzystanie OZE - kwalifikuje się do dofinansowania.


Julia Sobaszek - Krajowy Doradca ds. Pomp Ciepła Galmet W przypadku zapytań o dobór pompy ciepła, korzyści z jej użytkowania i potencjalne oszczędności prosimy o kontakt:
 

mgr inż. Julia Sobaszek
Krajowy Doradca ds. Pomp Ciepła
kom. +48 784 941 146
j.sobaszek@galmet.com.pl

Kontakt w sprawie produktów:

Galmet Sp. z o.o. Sp. K.
tel. +48 77 403 45 00
www: www.galmet.com.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Wymiana czynnika w pompie ciepła

Wymiana czynnika w pompie ciepła

Pompy ciepła zyskały sobie w ostatnim czasie niemałą popularność. Jedną z wielu... ¬ więcej...

 
Mój Prąd 5.0 i marka Daikin w ofercie E.ON Foton - oszczędzaj na rachunkach za energię z modelami pomp ciepła objętymi programem dofinansowania Mój Prąd 5.0
 
Z tymi pompami ciepła zaoszczędzisz nawet 20% energii

Z tymi pompami ciepła zaoszczędzisz nawet 20% energii

Właściciele nowych bądź modernizowanych domów, którzy chcą zastosować... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNetFacebook