gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Junkers - patron


Nowości SAS na kolejny sezon grzewczy

aktualizacja: 31-08-2018, 08:13 – artykuł promocyjny


Oferta kotłów 5 klasy firmy SAS powiększyła się o kolejne dwa modele – kocioł SPARK na eko-groszek i BIO SPARK na pelet o mocach w zakresie 12-36 kW. Kotły SPARK i BIO SPARK dedykowane są użytkownikom poszukującym kotła 5 klasy w atrakcyjnej cenie. Niewielkie wymiary - szczególnie wysokość - umożliwią montaż nawet w niskiej kotłowni, dzięki czemu kotły z nowej serii sprawdzą się zarówno w nowo budowanych domach jak i modernizowanych kotłowniach. 

Kotły SPARK (ZDJ.1) wyposażone są w podajnik nowego typu – retortę stałą do spalania eko-groszku, a w kotłach BIO SPARK (ZDJ.2) zastosowano znany z pozostałych kotłów peletowych samoczyszczący palnik SAS MULTI FLAME wyposażony /dodatkowo w system kontroli przepływu powietrza Air Flow Control i fotokomórkę (czujnik ognia). Fotokomórka pozwala na stałą kontrolę obecności płomienia oraz sterowanie m in. procesem rozpalania w oparciu o bezpośredni obraz stanu paleniska. Czujnik ognia skraca czas potrzebny do rozpalenia paliwa, zwiększa żywotność zapalarki, obniża zużycie energii elektrycznej  oraz pozwala na szybkie przejście kotła w cykl pracy w sytuacji wygaszenia paleniska bądź reakcji układu sterowania w przypadku awarii. Wentylator nadmuchowy wraz z systemem kontroli przepływu powietrza pozwala na precyzyjną regulację ilości powietrza, a w razie potrzeby korektę dawki podawanego paliwa. Wymiennik ciepła składa się z poziomych oraz pionowych przegród wodnych wraz z wyłożeniem ceramicznym, co w połączeniu z otworami rewizyjnymi ułatwia czyszczenie kotła. Zasobnik opału z obniżoną linią załadunku paliwa ułatwia uzupełnianie opału i obsługę  w niskiej kotłowni. Kocioł wyposażony jest w standardzie w funkcjonalny, a zarazem prosty w obsłudze sterownik TECH ST-580 zPID z  możliwością aktualizacji oprogramowania, obsługą zaworu, 4 pomp obiegowych, sterowaniem pogodowym oraz opcją rozbudowy o moduł ST-505 lub Wifi RS i obsługi zdalnej kotła z aplikacji eModul.

 

kocioł Spark - przekrójKocioł Bio Spark - SAS

Zdj. 1 Kocioł SPARK - przekrój                                    Zdj. 2 Kocioł BIO SPARK     

 

Innym kotłem, który z powodzeniem sprawdzi się w niewielkiej kotłowni jest kocioł peletowy BIO COMPACT. (Zdj.3) Unikatowa konstrukcja wymiennika ciepła z wykorzystaniem poziomego układu płomieniówek oraz paneli ceramicznych bezpośrednio nad paleniskiem pozwoliła uzyskać wysoką sprawność 90,2 ÷ 91,8% oraz klasę efektywności energetycznej A+ , a kompaktowe wymiary umożliwiają montaż i eksploatację w małej kotłowni. Kotły BIO COMPACT można nabyć w mocach 10, 12,15, 20 i 25 kW, co pozwoli optymalnie dobrać kocioł do potrzeb grzewczych danego budynku. Dodatkowo dla mocy 10 i 12 kW można wybrać wersję z czopuchem do góry co jeszcze bardziej ułatwi montaż. Starając się sprostać wymaganiom klientów ciągle udoskonalamy nasze produkty i poszerzamy ofertę, dlatego trwają prace nad wersją tego kotła na eko-groszek – model COMPACT.

 

Kocioł BIO COMPACT z czopuchem do góry - SAS

Zdj. 3 Kocioł BIO COMPACT z czopuchem do góry

 

 

Komfortowe sterowanie kotłem

 

Nowością w oferowanych przez firmę SAS modelach kotłów podajnikowych 5 klasy jest zaawansowany technologicznie dotykowy sterownik, który czuwa nad pracą źródła ciepła jak i poszczególnych podzespołów instalacji. (Zdj. 4) Kotły przeznaczone do spalania eko-groszku SOLID 14-200 kW, EFEKT 14-46 kW wyposażone są w regulator TECH ST-555, natomiast kotły peletowe BIO SOLID 14-200 kW, BIO EFEKT 14-46 kW oraz BIO COMPACT 10-25 kW posiadają sterownik TECH ST-555P. Sterownik posiada duży, czytelny kolorowy dotykowy wyświetlacz z możliwością aktualizacji oprogramowania przy pomocy gniazda USB. W standardzie regulator pozwala sterować pracą instalacji grzewczej wyposażonej w 4 pompy obiegowe, 2 zawory mieszające wraz z funkcją sterowania pogodowego (czujnik zewnętrzny – krzywa grzewcza). Dodatkowym atutem jest wbudowany moduł Ethernet do zdalnej kontroli pracy kotła oraz całej instalacji z dowolnego miejsca na świecie za pomocą aplikacji eModul, jak również możliwość podłączenia regulatora pokojowego TECH ST-296 lub ST-281C do kontroli pracy z poziomu pomieszczeń mieszkalnych. W kotłach peletowych wyposażonych w palnik SAS MULTI FLAME zastosowano dodatkowo system kontroli przepływu powietrza Air Flow Control i fotokomórkę (czujnik ognia), a także możliwość współpracy z buforem ciepła czy też pracą kotłów w kaskadzie. Nowoczesne rozwiązania w zakresie regulacji pozwalają na precyzyjne sterowanie procesem rozpalania oraz spalania paliwa w oparciu o bezpośredni oraz stanu paleniska.

 

Dotykowy sterownik TECH-ST 555P - SAS

Zdj. 4 Dotykowy sterownik TECH-ST 555P

 

 

Programy dofinansowań

 

Jeśli zdecydujemy się na wymianę kotła to warto skorzystać z licznych programów dofinansowań.
W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów w sprawie wymagań dla kotłów na paliwa stałe oraz lokalnych uchwał antysmogowych, na terenie kraju zaczęły obowiązywać liczne programy dofinansowań wymiany ogrzewania. W zależności od województwa przebiegają one nieco inaczej, jednak funkcjonują na podobnych zasadach – finansuje je Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska oraz Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W naszej ofercie znajdują się automatyczne kotły na pelet i eko-groszek spełniające wymogi 5 klasy wg normy PN-EN 303:5-2012 oraz ekoprojektu (EcoDesign), które mogą brać udział w programach dofinansowań.

Kontakt w sprawie produktów:

ZMK SAS Spółka z o. o.
tel. 041 378 46 19
www: www.sas.busko.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet