www.centrumklima.pl


Wentylacja i rekuperacja pomieszczeń - dlaczego warto

aktualizacja: 23-07-2018, 06:39 – artykuł promocyjny


Nie trzeba nikogo przekonywać, że jakość powietrza, którym oddychamy przekłada się na nasze zdrowie i komfort. Właściwie działająca wentylacja tworzy specyficzny mikroklimat w domu, który sprzyja odpoczynkowi oraz sprawia, że się nam lepiej myśli i pracuje. Co więcej to dzięki stałej wymianie powietrza w mniejszym stopniu narażeni jesteśmy na choroby układu oddechowego, a nawet jest pomocna przy już istniejących schorzeniach, jak astma, czy alergia. Trzeba jednak zauważyć, że stałą i niczym nie zachwianą cyrkulację zapewnia nam wentylacja mechaniczna, która jednak wraz z wywiewanym strumieniem pozwala uciekać też ciepłu z naszego domu.

Rozwiązaniem jest specjalnie opracowany system zastosowany w urządzeniach wentylacyjnych marki STIEBEL ELTRON. Pozwala on na wtórne wykorzystanie ciepła powietrza zużytego. To gwarantuje niższe koszty eksploatacyjne.

Rola powietrza w życiu jest nie do przecenienia. Bez niego jesteśmy w stanie przeżyć tylko 5 minut, a dla porównania – człowiek jest w stanie funkcjonować bez wody nawet tydzień, bez żywności – miesiąc. Zanieczysczone powietrze powoduje bóle głowy oraz problemy z koncentracją. Dlatego tak bardzo narzekamy na smog, który również dociera do wnętrza domu czy mieszkania. Dlaczego więc nie zapewnić sobie czystego powietrza we własnym domu i miejscu pracy, zwłaszcza że to właśnie tam spędzamy najwięcej czasu? A zyskamy podwójnie, bo prawidłowa wentylacja pomieszczeń wpływa również na utrzymanie dobrego stanu technicznego samego budynku.

 

Urządzenia wentylacyjne STIEBEL ELTRON

 

Marka STIEBEL ELTRON może poszczycić się bogatą ofertą urządzeń zapewniających świeże powietrze, które dodatkowo pozwalają utrzymać prawidłową temperaturę w pomieszczeniach oraz dostarczają odpowiednią ilość ciepłej wody użytkowej. Integralność funkcji ogrzewania, wentylacji i chłodzenia to cecha central grzewczych LWZ 304 SOL | LWZ 404 SOL. Są to urządzenia kompaktowe i wielozadaniowe.

Urządzenia wentylacyjne STIEBEL ELTRON

Kontrolowana i zależna od potrzeb wentylacja pomieszczeń to także zadanie idealne dla urządzenia LWA 252. Dzięki niemu możliwe jest bezpłatne wykorzystanie ciepła zużytego powietrza do przygotowania cieplej wody użytkowej oraz obniżenie wilgotności powietrza. Usuwa również szkodliwe substancje z wnętrza budynku. A tych w naszym otoczeniu jest coraz więcej.

Z kolei do małych i średnich mieszkań o powierzchni 120 -140 m2 odpowiednie będzie urządzenie LWA 100. Jest to pompa ciepła, jednostka wentylacyjna oraz zbiornik o pojemności 100 litrów z wbudowaną grzałką elektryczną umieszczone w estetycznej obudowie. Wyposażone jest w bardzo cicho działający wentylator odpowiedzialny za wytwarzanie podciśnienia w pomieszczeniu. Zassane ciepłe powietrze wykorzystywane jest do ogrzania zbiornika. Jego zaletą jest Kompatybilność całego systemu, estetyka wykonania oraz łatwy montaż bez dużych nakaładów to największe zalety tego urządzenia.

W dużych domach jednorodzinnych lub mniejszych pomieszczeń komercyjnych najlepiej sprawdzą się centrale wentylacyjne LWZ 70E / 170E, 370 Plus wyposażone w nowoczesny krzyżowy wymiennik przeciwprądowy. Dzięki temu odzysk ciepła ze zużytego powietrza może sięgać nawet 90%. Wysoki komfort użytkowania zapewniają cicho pracujące podzespoł, a jego funckje sprawiają, że Urządzenie nie ulegnie uszkodzeniu nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych.

Nowością w ofercie marki STIEBEL ELTRON jest modułowy system kanałów wentylacyjnych. Zapewniając komfortową dystrybucję powietrza doprowadzanego i zużytego dbają o jakość instalacji. Opracowany w taki sposób, by mógł być wykorzystany w każdym rodzaju pomieszczeń. Składa się z kilkunastu elementów: kanałów wentylacyjnych w podłodze i ścianie, otworów wentylacyjnych i przepływu powietrza, nawiewników ściennych, przyłączy, kolan, adapterów podłączeniowych. Dzięki wtyczkom plug-LVE system nie jest trudny w instalacji.

Za jakość powietrza w naszym domu, czy miejscu pracy odpowiadamy sami. W obliczu wciąż rosnących problemów z alergiami w naszym społeczeństwie warto zwrócić szczególną uwagę na tę kwestię. Systemy wentylacyjne są w zasięgu każdego z nas. Możemy też sięgnąć po rozwiązania sprawdzone i uniwersalna o wielu funkcjach. Rozwiązania, które będą dbać o każdy nasz oddech.Więcej na: www.stiebel-eltron.pl


Kontakt w sprawie produktów:

Stiebel Eltron Polska Sp. z o.o.
tel. (22) 609 20 30
www: www.stiebel-eltron.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

W internetowym kalkulatorze Napedyokienne.pl znajdziemy teraz nowe funkcje. Jest to... ¬ więcej...

 
System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System to kompletne rozwiązanie dystrybucji powietrza,... ¬ więcej...

 
Analizatory Mastercool Spartan

Analizatory Mastercool Spartan

Nowoczesne, inteligentne analizatory Mastercool serii SPARTAN, wyposażone zostały... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet