zwiń


gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Maty grzewcze NANOHEAT

aktualizacja: 28-06-2019, 10:20 – artykuł promocyjny


Elektryczne żywiczno-węglowe maty grzewcze NANOHEAT bazują na dalekiej podczerwieni (FIR). Wykorzystanie takich mat w systemie ogrzewania podłogowego ma pozytywny wpływ na organizm ludzki, a do tego przewyższa jakością zwykłą podłogówkę. Sprawdź, co kryje w sobie nanotechnologia i czy warto w nią zainwestować.

Ogrzewanie podłogowe z wykorzystaniem elektrycznych mat NANOHEAT - budowa

fot.: Układ ogrzewania podłogowego z wykorzystaniem elektrycznych mat NANOHEAT

 

NANOHEAT zapewnia ekonomiczne ogrzewanie o doskonałej efektywności cieplnej. Możliwe to jest dzięki wykorzystaniu technologii dalekiej podczerwieni FIR. Na czym ona polega?

Światło występuje w wielu długościach fal (rodzajach). Część z nich jest dla nas widoczna, a część mieści się poza widzialnym widmem, stąd też nie są dostrzegalne gołym okiem. Do takiego promieniowania należy podczerwień. Jeszcze większą długość - analogicznie do nazwy - ma daleka podczerwień w skrócie nazywana FIR (z ang. far infrared). Jest to jedyny rodzaj światła podczerwonego, które wnika głęboko w ludzkie ciało i grzeje jak słońce. Przenikające przez skórę do tkanek podskórnych promieniowanie jest przekształcana w ciepło. Ten typ promieniowania niesie wiele korzyści dla ludzkiego organizmu. Przede wszystkim przyspiesza nasze krążenie. Oprócz tego, że szybciej odczuwamy ciepło to jeszcze dochodzi do rozgrzania mięśni, czyli mniej odczuwamy nerwobóle, bóle mięśni i stawów, a nasze ręce i stopy są ciepłe. Co więcej FIR przyśpiesza metabolizm, wspomaga odkwaszanie i alkalizację organizmu, wpływa na zdrowy sen i wzmacnia układ odpornościowy. Wytworzone w ten sposób ciepło uwalnia od stresu i zmęczenia, a nawet reguluje układ nerwowy. Promieniowanie FIR wnika głębiej w nasz organizm i jest przy tym w pełni bezpieczne dla naszej skóry i ciała. Przy prawidłowej temperaturze organizm ludzki odczuwa komfort termiczny, co pozwala mu szybciej się zregenerować, w tym również przyśpiesza gojenie się ran i zwalczanie stanów zapalnych. Technologia FIR jest już dobrze znana i chętnie wykorzystywana w medycynie i ośrodkach typu SPA. Promieniowanie działa na poziomie komórkowym. Specjalne urządzenia, które emitują FIR (lampy, sauny)  działają na poziomie komórkowym wspomagając leczenie wielu schorzeń i przypadłości oraz zapewniając relaks i odprężenie. Teraz to wszystko możemy połączyć z naszym ogrzewaniem. Czy można oczekiwać czegoś więcej od układu grzewczego w domu? Okazuje się, że ogrzewanie podłogowe z wykorzystaniem dalekiej podczerwieni daje znacznie więcej niż zwykłe systemy płaszczyznowe.

 

 

Ogrzewanie podłogowe w technologii dalekiej podczerwieni FIR

fot.: Maty grzewcze NANOHEAT

 

 

Dzięki nowoczesnej technologii dalekiej podczerwieni NANOmaty zużywają 30-50% mniej energii w porównaniu z tradycyjnym ogrzewaniem podłogowym.

 

Właściwości prozdrowotne to nie wszystko, co nam daje nanotechnologia. Ten zaawansowany system jest w stanie poprawić również efektywność procesu grzewczego, a to właśnie na tym najczęściej zależy nam najbardziej. Maty żywiczno-węglowe zapewniają łatwą instalację bez względu na strukturę podłoża. Wyposażone są również w zabezpieczenie przeciwpożarowe, co daje nam większe poczucie bezpieczeństwa. W układzie tym mamy również możliwość swobodnej regulacji temperatury.

NANOmaty FIR do ogrzewania podłogowego

NANOmaty FIR do ogrzewania podłogowego


 

Kontakt w sprawie produktów:

MARAX Import-Export
tel. +48.533 336 136, +48. 609 564 760
www: www.marax.pl
www.elektroniczne-bidety.pl
www.xaram.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Przesiądź się na elektryka - nowe elektryczne kotły grzewcze marki BOSCH

Przesiądź się na elektryka - nowe elektryczne kotły grzewcze marki BOSCH

Marka Bosch wprowadza nową rodzinę kotłów elektrycznych pod nazwą Tronic... ¬ więcej...

 
Tanio, bezobsługowo i ekologicznie - folie grzewcze Felix

Tanio, bezobsługowo i ekologicznie - folie grzewcze Felix

Innowacyjnym rozwiązaniem w przypadku wymiany systemu grzewczego w mieszkaniu ogrzewanym... ¬ więcej...

 
Porównanie elektrycznych źródeł ciepła

Porównanie elektrycznych źródeł ciepła

W związku z rozwojem energooszczędnego budownictwa, zauważalny jest wzrost zainteresowania... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet