Werit


Rozwiązania sanitarne Viega przystosowane do wieku użytkowników

aktualizacja: 13-06-2018, 06:47 – artykuł promocyjny


Większość seniorów najlepiej czuje się we własnym domu, w znanym sobie otoczeniu. Wraz z wiekiem spada jednak ich sprawność fizyczna, dlatego też konieczne staje się przystosowanie mieszkania, a zwłaszcza łazienki i jej wyposażenia do nowych potrzeb. Aby ułatwić codzienne życie oraz zapewnić odpowiedni komfort osobom starszym oraz innym domownikom, producenci wprowadzają do swoich ofert produkty zaprojektowanr z myślą o domach wielopokoleniowych.

Łazienka to pomieszczenie, które pełni przede wszystkim funkcje higieniczne, ale nie tylko. Powinna być również miejscem, które zapewni odpowiednie warunki do odpoczynku i odprężenia po trudach całego dnia. Z tego powodu ważne jest, aby jak najwcześniej zaplanować jej przestrzeń. Poniżej prezentuemy kilka istotnych informacji, które pozwolą odpowiedzieć na nurtujące nas pytania: Jak podzielić pomieszczenie, aby zapewnić użytkownikom jak największą swobodę ruchu? Jak zaprojektować strefę umywalki i WC? Czy lepiej zdecydować się na wannę, czy funkcjonalny i estetyczny prysznic bez brodzika?

 

łazienka dla seniora - Viega

 

Zaprezentowana powyżej aranżacja łazienki stanowi doskonały przykład wnętrza dostosowanego do potrzeb użytkowników w różnym wieku. Zastosowano w niej bowiem szereg funkcjonalnych rozwiązań, uwzględniających potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych. W celu ułatwienia korzystania z umywalki i miski ustępowej, zamontowane zostały składane poręcze. Wysokość tych urządzeń może być dodatkowo regulowana za pomocą przycisku. Nowoczesny prysznic z odpływem na poziomie posadzki otwiera optycznie pomieszczenie, zapewniając jednocześnie wystarczającą ilość miejsca – nawet jeśli któryś ze starszych użytkowników będzie wymagał asekuracji drugiej osoby.

 

 

Prysznic bez brodzika - estetyka i funkcjonalność

 

Prysznice z odpływem na poziomie posadzki cieszą się ogromną popularnością. Zalety bezprogowego wejścia doceniają nie tylko seniorzy, ale również pozostali domownicy. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość łatwego montażu krzesełka. Bezpieczeństwo to kwestia, o której nie wolno zapomnieć. Mając to na uwadze,  powinniśmy wybierać płytki o właściwościach antypoślizgowych. Wydajny odpływ, który odprowadzi duże ilości wody, to kolejne niezmiernie ważne zagadnienie. Doskonałym rozwiązaniem będzie odpływ ścienny Advantix Vario (zdjęcie poniżej). Dzięki wyjątkowo wąskiej szczelinie dyskretnie wtapia się on w aranżację łazienki.

 

odpływ ścienny Advantix Vario - Viega

 

 

Umywalka z regulacją wysokości

 

Do świata łazienek powoli wkraczają rozwiązania, które od dawna stosowane są w pomieszczeniach biurowych. Teraz, dzięki innowacyjnemu stelażowi, możemy płynnie regulować wysokość umywalki. Czynność ta nie wymaga wysiłku - wystarczy nacisnąć przycisk, a umywalka podniesie się samoczynnie w zakresie od 70 do 90 cm. Lekkie oparcie dłoni spowoduje natomiast jej opuszczenie. Zastosowanie stelaża Viega Eco Plus pozwoli wygodnie umyć ręce w pozycji siedzącej. Można go łączyć z wieloma modelami umywalek dostępnych powszechnie na rynku. Nie zawiera on żadnych elementów elektronicznych.

 

Stelaż do umywalki Viega Eco Plus z regulacją wyokościStelaż do umywalki Viega Eco Plus z regulacją wyokości

 

 

Regulacja wysokości miski ustępowej

 

Możliwość regulacji wysokości miski ustępowej to duże udogodnienie dla osób starszych oraz dla małych dzieci. Stelaż Viega Eco Plus pozwala dostosować położenie miski do indywidualnych preferencji użytkowników. Aby zmienić wysokość miski, wystarczy jedynie nacisnąć przycisk, a miska podniesie się lub opuści w zakresie do 8 cm. Zasada działania oparta jest na mechanizmie sprężyny gazowej. Stelaż można łączyć z większością popularnych na rynku misek WC oraz ze wszystkimi płytkami uruchamiającymi z serii Visign firmy Viega.

 

Stelaż do miski wc Viega Eco Plus z regulacją wyokości

 

 

Maksimum komfortu dla wszystkich

 

Odpowiednia adaptacja mieszkania pozwoli seniorom pozostać we własnych czterech ścianach. Warto jednak przeprowadzić ją z właściwym wyprzedzeniem. Produkty przystosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika są już dostępne w ofercie producentów rozwiązań sanitarnych. Ze względu na dużą elastyczność oraz wysoki poziom estetyki, można je zamontować w dowolnym momencie, nawet kiedy naszym domownikom daleko jeszcze do wieku seniorskiego. Poprawią one komfort dzieciom, a także idealnie sprawdzą się chociażby w przypadku kontuzji lub choroby ograniczającej naszą mobilność.

Kontakt w sprawie produktów:

Viega Sp. z o.o.
tel. +48 58 66 24 999
www: www.viega.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Wygodnie i elegancko - nowoczesna armatura do obiektów użyteczności publicznej

Wygodnie i elegancko - nowoczesna armatura do obiektów użyteczności publicznej

Wygodnie i elegancko - nowoczesna armatura do obiektów użyteczności publicznejwięcej...

 
Modne i praktyczne zestawy natryskowe podtynkowe

Modne i praktyczne zestawy natryskowe podtynkowe

Łazienki w ostatnim czasie nie odgrywają już tylko tradycyjnej roli. Coraz częściej... ¬ więcej...

 
Higieniczna instalacja wody pitnej w czasach pandemii

Higieniczna instalacja wody pitnej w czasach pandemii

W dobie koronawirusa interes nie zawsze się kręci, zwłaszcza wśród właścicieli... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet