Bosch - patron


Ciepła woda w kranie tanio i niemal od razu - poznaj sterownik ST-11 Eco Circulation

artykuł promocyjny


Ciepłą wodę chcielibyśmy mieć w kranie przez cały rok. Niestety za wygodne rozwiązania trzeba słono płacić. Jest jednak sposób, by pozyskać ciepłą wodę w kranie szybko i oszczędnie. Chodzi o sterownik ST-11 Eco Circulation. To innowacyjne urządzenie firmy TECH Sterowniki umożliwiające rozważne zarządzanie pracą pompy cyrkulacyjnej. Dzięki takiemu rozwiązaniu pompa pracuje cyklicznie, a nie przez całą dobę, co pozwala zaoszczędzić energię elektryczną i wodę.

 

Ciepła woda w kranie tanio i niemal od razu - poznaj sterownik ST-11 Eco Circulation

 

 

Kilka słów o cyrkulacji ciepłej wody użytkowej

 

Cyrkulacja ciepłej wody użytkowej jest powszechnie wykorzystywanym systemem w budynkach mieszkalnych. Pompa cyrkulacyjna utrzymuje krążenie ciepłej wody użytkowej w rurach, umożliwiając korzystanie z niej niemal natychmiast. Mimo że jest to rozwiązanie wygodne, to jednak dość kosztowne. Gdy woda nie jest wykorzystywana, jej temperatura w zasobniku CWU spada, co inicjuje jej podgrzewanie. Ciągła praca pompy cyrkulacyjnej generuje większe zużycie energii cieplnej, elektrycznej oraz wody, co bezpośrednio wpływa na wyższe koszty. Sposobem na usprawnienie cyrkulacji ciepłej wody użytkowej jest sterownik pompy cyrkulacyjnej ST-11 Eco Circulation, który optymalizuje pracę pompy, ograniczając koszty korzystania z wody do minimum.

 

 

Jak działa sterownik pompy cyrkulacyjnej

 

Sterownik ST-11 jest dedykowanym rozwiązaniem do zarządzania pracą pompy cyrkulacyjnej. Włączenie pompy obiegowej następuje wtedy, gdy spełnione zostaną dwa warunki: użytkownik korzysta z ciepłej wody i temperatura wody jest niska. Dzięki optymalizacji pracy pompy cyrkulacyjnej ciepła woda użytkowa od razu dostaje się do punktu poboru, a regulowany czas pracy pozwala oszczędzać wodę i energię.

 

1. Ciepła woda na życzenie


Sterownik ST-11 Eco Circulation czuwa nad temperaturą zadaną przez użytkownika w gałęzi cyrkulacji. Praca rozpoczyna się w momencie żądanie ciepłej wody i spadku temperatury w instalacji. Gdy temperatura jest niższa niż zadana, następuje uruchomienie pompy obiegowej. Przy pomocy sterownika użytkownik może zgodnie z własnymi preferencjami określić temperaturę zadaną cyrkulacji oraz histerezę.

 

2. Ochrona urządzenia przed przegrzaniem


Sterownik nie tylko dba o oszczędności, ale również przeciwdziała problemom z cyrkulacją ciepłej wody. By urządzenie podgrzewające wodę użytkową nie uległo przegrzaniu, uruchamiana jest pompa cyrkulacyjna. Jak to działa w praktyce?

Gdy aktualna temperatura w zasobniku wzrośnie o 1°C powyżej wartości granicznej, następuje wymuszenie cyrkulacji CWU. Pompa włącza się i będzie pracować do momentu, w którym temperatura wody w zasobniku spadnie o 10°C. Nawet gdy czujnik temperatury wody w przyłączu zostanie wyłączony, pompa i tak zostanie uruchomiona. Jest to szczególnie przydatna funkcja w układach solarnych.

 

3. Funkcja antystop pompy i antylegionella


To dwie dodatkowe, bardzo przydatne funkcje urządzenia, które przeciwdziałają kłopotom z cyrkulacją ciepłej wody.

Funkcja antystop pompy chroni przed blokowaniem się wirnika pompy. Wymuszenie cyrkulacji CWU jest wskazane, ponieważ zapobiega osadzaniu się kamienia podczas dłuższego postoju w użytkowaniu.

Funkcja antylegionella pozwala uruchomić pompę w celu wygrzania układu. Podgrzanie wody pozwala pozbyć się z wody bakterii legionella.

 

 

Budowa i wygląd sterownika ST-11 Eco Circulation

 

Urządzenie firmy TECH Sterowniki jest proste w obsłudze, a jednocześnie ma szeroki zakres funkcjonalności. To na tyle uniwersalne rozwiązanie, że może być wykorzystywane w każdej instalacji CWU z zasobnikiem, wymiennikiem ciepła czy przepływowym podgrzewaczem wody z zastosowaniem pompy cyrkulacyjnej.

Głównymi elementami składowymi urządzenia są:

  • sterownik elektroniczny,
  • czujnik przepływu wody,
  • dwa czujniki temperatury wody.

 

Sterownik ST-11 Eco Circulation

 

Sterownik pompy cyrkulacyjnej może sprawnie pracować w każdym ustawieniu: poziomym, pionowym, pośrednim.

Ważną zaletą urządzenia jest prostota obsługi. Podglądu i zmiany parametrów pracy sterownika można dokonać, korzystając z zaledwie czterech przycisków nawigacyjnych.

 

 

Na wyświetlaczu prezentowane są najważniejsze dla użytkownika informacje:

 

  • na temat aktualnej temperatury w zasobniku (w lewym górnym rogu);
  • dotyczące aktualnej temperatury cyrkulacyjnej oraz statusu pracy pompy: aktywna/nieaktywna (w prawym górnym rogu). Alternatywą do wyświetlanych symboli jest zegar odliczający czas pracy.


Sterownik ST-11 Eco Circulation to rozwiązanie gwarantujące, że cyrkulacja CWU będzie sprawniejsza, bardziej dopasowana do naszych potrzeb oraz tańsza. Użytkownik sam może określić jaką temperaturę będzie miała woda w układzie cyrkulacji.

 

 

Montaż sterownika – lista najważniejszych korzyści

 

Regulator cyrkulacji CWU służy do sterowania układem cyrkulacji tak, by każdy użytkownik mógł cieszyć się dostępem do ciepłej wody każdego dnia, przy maksymalnym ograniczeniu kosztów. Sterownik można zamontować w domu jednorodzinnym, mieszkaniu w bloku czy w kamienicy: zarówno w dopiero wybudowanych domach, jak i zamieszkanych budynkach. Zalety korzystania ze sterownika przedstawia poniższa grafika.

 

Sterownol ST-11 Eco Circulation

 

Oszczędna logika działania urządzenia


Montaż sterownika ST-11 Eco Circulation w instalacji pozwala optymalizować koszty ponoszone za uzyskanie ciepłej wody użytkowej. Dzieje się tak dzięki przemyślanej logice działania urządzenia.

1. Cyrkulacja działa cyklicznie. Sterownik pracuje intuicyjnie, w zależności od tego, jaki sygnał otrzyma od czujnika przepływu wody. Dzięki temu można zaoszczędzić energię oraz urządzenie pracujące w układzie.

2. Kiedy nikt nie korzysta z wody, urządzenie nie pracuje. Gdy śpimy lub jesteśmy poza domem, układ cyrkulacji nie pracuje. Nie trzeba przy tym tracić czasu na wprowadzenie ustawień programatora czasowego, gdyż sterownik działa inteligentnie.

Rozwiązanie daje zauważalne efekty i było testowane w różnych instalacjach. Jak wygląda zastosowanie sterownika pompy cyrkulacyjnej w praktyce, można obejrzeć na filmiku.

 

 

 

 

Ciepła woda w kranie bez stresu i zbędnych kosztów

 

Poszukiwania sposobów na pozyskanie ciepłej wody użytkowej, szczególnie latem, nie mają końca. Sterownik ST-11 to urządzenie, które znacznie usprawnia ten proces. To sposób na uzyskanie komfortu ciepłej wody użytkowej niskim kosztem, ponieważ praca pompy nie jest ciągła, ale cykliczna. A ta cykliczność jest odpowiednio dopasowana do naszych potrzeb. Szeroki zakres funkcjonalności, prosty montaż i obsługa to czynniki, dzięki którym warto bez obaw zamontować sterownik w swoim domu. A oszczędności w portfelu przyniosą dodatkową korzyść w postaci pozytywnego wpływu na środowisko naturalne.

Kontakt w sprawie produktów:

TECH STEROWNIKI
tel. +48 33 330 00 07
www: www.techsterowniki.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Powietrze - podstępny wróg sprawnej instalacji grzewczej

Powietrze - podstępny wróg sprawnej instalacji grzewczej

Obecność powietrza w instalacji grzewczej grozi kilkoma komplikacjami. Powietrze może... ¬ więcej...
 
Kotły Evodens Pro AMC do zastosowań komercyjnych - od De Dietrich

Kotły Evodens Pro AMC do zastosowań komercyjnych - od De Dietrich

 Marka De Dietrich poszerza ofertę kotłów z zakresu Techniki Komercyjnej... ¬ więcej...
 
Obniż opłaty za ogrzewanie nawet o 55% z TECH Sterowniki!

Obniż opłaty za ogrzewanie nawet o 55% z TECH Sterowniki!

Pogoda w Polsce często bywa nieprzewidywalna. I chociaż upływające lato pozwoliło... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNetFacebook