gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Dahua   D+H

GDE

Fibaro

W2Venture Industries

      Nibco

   Legrand

znajdź fachowca
legrand

Dahua - światowy lider bezpieczeństwa


Technologia ePoE w kamerach Dahua

aktualizacja: 06-03-2020, 09:58 – artykuł promocyjny


Wychodząc naprzeciw potrzebom związanym z zasilaniem systemów nadzoru wizyjnego firma Dahua wprowadziła innowacyjną technologię extended Power over Ethernet (ePoE). Rozwiązanie to ma na celu umożliwić tworzenie zaawansowanych sieci z kamerami IP połączonymi kablem sieciowym lub koncentrycznym o długości aż do 800 metrów, przez co nie ma potrzeby tworzenia pośrednich punktów dystrybucji. Daje to znaczne oszczędności już na etapie budowania sieci.

 

Technologia Dahua ePoE to nowy sposób na transmisję na duże odległości między kamerami IP i przełącznikami sieciowymi...

 

Ograniczenie odległości pomiędzy kamerami, a urządzeniem zasilającym w technologii ePoE to rozwiązanie unikatowe na rynku, opatentowane przez firmę Dahua. Umożliwia to bardziej elastyczne projektowanie systemów nadzoru, zwiększa niezawodność i oszczędza na kosztach budowy i okablowania. Technologia ePoE gwarantuje transmisję danych i zasilanie na duże odległości zapewniając jednocześnie większe możliwości. System wykorzystujący urządzenia z technologią ePoE daje możliwość jednoczesnego zasilania i przesyłania sieciowych strumieni wizyjnych z zachowaniem wysokiej przepustowości:
 

  • na dystansie do 300 m - przepustowość 100 Mb/s i moc zasilająca 25,4 W
  • na dystansie do 800 m - przepustowość 10 Mb/s i moc zasilająca 13 W.

Technologia Dahua ePoE - kamera IP

Kamera sieciowa 2MP WDR IR Mini Bullet

Technologia Dahua ePoE - sieć do transmisji na duże odległości

switch ePoE, rejestrator z wbudowanym switchem ePoE oraz konwerter EoC

 

...przez kabel sieciowy

 

Technologia najlepiej sprawdza się w przypadku systemów do nadzoru dużych powierzchni, takich jak magazyny, parki, ogrody i parkingi zewnętrzne. W takiej sytuacji kamery oddalone są od centrum sterowania na znaczne odległości. Normalnie należy więc rozbudować sieć o urządzenia przemiennikowe w celu zwiększenia zasięgu transmisji. A to wiąże się z większymi nakładami finansowymi. Powoduje także, że system staje się też trudniejszy do utrzymania i rośnie ryzyko awarii. Dahua poradziła sobie z tym problemem i oferuje skuteczne rozwiązanie, które zachwyca swoją prostotą. Technologia ePoE obsługuje transmisję zarówno sygnałów zasilających, jak i wideo, audio i sterujących na odległość do 800 metrów za pomocą tradycyjnego kabla Cat5 Ethernet. Znacznie upraszcza to budowę sieci, ponieważ tylko jeden kabel jest wymagany do połączenia, co skutkuje wyższą niezawodnością oraz niższymi kosztami instalacji i utrzymania dla całego systemu.

Technologia Dahua ePoE z wykorzystaniem kabla sieciowego

 

z kablem koncentrycznym...

 

Koszty instalacji można znacznie obniżyć ponownie wykorzystując istniejący kabel koncentryczny w trakcie migracji analogowych systemów nadzoru do systemu sieciowego. Przy wyborze przewodów koncentrycznych do podłączenia kamer IP wymagane jest wykorzystanie konwertera EoC LR1002. Do tego system musi obsługiwać całą długość kabli koncentrycznych, a zasilanie musi być transmitowane za pośrednictwem kabla koncentrycznego.  Dahua ePoE obsługuje transmisję do 1000 metrów na kablu koncentrycznym RG59 z prędkością 10 Mb/s i dostarcza zasilanie PoE do kamery IP. Jest to proste i skuteczne rozwiązanie typu plug and play.

Technologia Dahua ePoE z wykorzystaniem kabla koncentrycznego 

Kontakt w sprawie produktów:

Dahua Technology Poland Sp. z o.o.
tel. +48 22 395 74 00
www: www.dahuasecurity.com/pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Pożarowe sygnalizatory akustyczne w ofercie W2

Pożarowe sygnalizatory akustyczne w ofercie W2

W Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010... ¬ więcej...

 
Wideodomofon Classe 100 - bądź zawsze w kontakcie ze swoim domem

Wideodomofon Classe 100 - bądź zawsze w kontakcie ze swoim domem

Wideodomofony to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób.... ¬ więcej...

 
Hybrydowa ochrona obiektu - system ABAX 2 - korzyści dla inwestora i instalatora

Hybrydowa ochrona obiektu - system ABAX 2 - korzyści dla inwestora i instalatora

Kompleksowa ochrona obiektu i terenu wokół niego wymaga dobrego i sprawdzonego... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet