zwiń

systemy grzewcze pompy ciepła


gorące tematy


tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Brak dostępu do gazu - Postaw na kocioł olejowy!

aktualizacja: 30-05-2018, 08:49 – artykuł promocyjny


W sytuacji, gdy zdecydujemy się na zakup działki bez doprowadzonych mediów może pojawić się problem z instalacją gazową na cele grzewcze. Niższa cena takiego gruntu wiąże się z pewnym ryzykiem inwestycyjnym. Jeśli nałoży się na to brak korzystnej oferty od lokalnego dostawcy gazu to okaże się, że musimy szukać innego rozwiązania. Najlepszym wyjściem z takiej sytuacji będzie montaż kotła olejowego. A pamiętając, że kotły olejowe zapewniają podobny komfort ogrzewania i przygotowania ciepłej wody jak ich gazowe odpowiedniki nasz komfort pozostanie na tym samym poziomie. Z tej właśnie racji instalacja grzewcza wykorzystująca paliwo olejowe jest doskonałą alternatywą dla posesji położonych z dala od sieci gazu ziemnego.
 

 

Kocioł olejowy - kilka słów o jego zaletach

 

W kwestii zalet kotłów olejowych nie sposób pominąć jego prostej obsługi. Dostęp do paliwa jest szybki i sprawny, a to za sprawą rozległej sieci dystrybucyjnej. Dzięki temu zamówienia mogą być realizowane na bieżąco. Duże znaczenie dla inwestora z pewnością będzie mieć też fakt, że paliwa te nie są kłopotliwe w przechowywaniu.

Najczęściej zbiornik na paliwo płynne o pojemności do 1000 litrów może być zamontowany w bezpośrednim sąsiedztwie kotła. Zważywszy na fakt, że jednak kotły olejowe działają nieco głośniej niż gazowe warto pomyśleć o zwiększeniu odległości kotłowni względem części dziennej domu. Oczywiście nowoczesne i wysokiej jakości materiały, z jakich wykonano kocioł i palnik, mogą zredukować ten hałas. Ponadto, eksploatacja kotłów olejowych jest tańsza od gazowych zasilanych gazem płynnym, a ten jak wiadomo - ten argument dla wielu kupujących ma ogromne znaczenie.

 

Technologie do wyboru - klasyka z wysokimi parametrami

 

Producenci w swojej ofercie posiadają kotły olejowe ze zintegrowanym zasobnikiem i bez niego. - Na rynku dostępny jest też klasyczny kocioł olejowy NeOvo EcoNOx spełniający wymagania postawione przez Dyrektywę ErP. Jego obecność pokazuje, że dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii i wysokiej jakości materiałów, kotły olejowe  mogą być ekologiczne i zachowywać wyjątkowo wysoką sprawność - mówi Waldemar Matuszyński, Product manager w firmie De Dietrich. Urządzenie dostępne jest w dwóch wielkościach mocy 22,4 kW lub 29,8 kW, w klasie energetycznej B dla efektywności ogrzewania i c.w.u. (w przypadku wersji z podgrzewaczem). W zależności od mocy urządzenia, wydatek ciepłej wody użytkowej waha się w granicach od 18,5 do 25 litrów wody, a w ciągu godziny wynik ten waha się od 550 do 650 litrów wody. Nie bez znaczenia jest też fakt, że podgrzewacz umieszczony został  pod kotłem, co pozwoliło zachować kompaktowy, jednolity wygląd. Dodatkowym, poza emaliowaniem, zabezpieczeniem podgrzewacza przed korozją jest anoda magnezowa.

 

… i nowoczesna kondensacja

 

Technologia kondensacyjna to rozwiązanie, które podobnie jak w kotłach grzewczych jest też dostępna w modelach olejowych. Sprawność takich kotłów jest nieco niższa niż gazowych, ale nadal bardzo wysoka, np. w ofercie firmy De Dietrich znajduje kocioł NeOvo Condens, którego sprawność sięga 101,5%, natomiast sezonowa efektywność energetyczna wynosi 88%. W kontekście wymagań Dyrektywy ErP oznacza klasę „A”. Palnik, w który wyposażono urządzenie spełnia najostrzejsze normy związane z emisją NOx i CO. Kocioł też w zależności od posiadanej mocy umożliwia podgrzanie nawet 635 litrów wody w ciągu godziny. Zarówno modele z serii Condens, jak i EcoNox można uzupełnić o podgrzewacze o pojemności 110 i 160 litrów. Zarządzanie nimi zapewnią dwie konsole sterownicze do wyboru, wyposażone fabrycznie w czujnik zewnętrzny i dysponujące wyświetleniem licznika energii. 

Kontakt w sprawie produktów:

BDR Thermea Poland Sp. z o.o.
tel. 71 71 27 400
www: www.dedietrich.pl
www.dedietrich-kotly.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji

Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji

OneFlow® WATTS to system ograniczający powstawanie osadów w... ¬ więcej...

 
Dlaczego wzrosną ceny za ogrzewanie? Co zrobić, żeby płacić mniej?

Dlaczego wzrosną ceny za ogrzewanie? Co zrobić, żeby płacić mniej?

Czarny scenariusz zaczyna się spełniać. Nikt już nie ma złudzeń co do nadchodzących... ¬ więcej...

 
Gazowy kocioł kondensacyjny: Logamax plus GB172iT

Gazowy kocioł kondensacyjny: Logamax plus GB172iT

Logamax plus GB172iT to kocioł z możliwością komfortowego dopasowania. Zapewnia... ¬ więcej...

 

All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet