Werit


Jak dobrać właściwe wyposażenie toalety ogólnodostępnej?

aktualizacja: 25-11-2021, 13:10 – artykuł promocyjny


Wybór odpowiedniego asortymentu do toalety publicznej nie rzadko nie jest łatwy. Ilość dostępnych rozwiązań jest bardzo duża i niekiedy może przez to utrudnić wybór.

Podstawowe wyposażenie każdej toalety publicznej to pojemnik na papier toaletowy, dozownik mydła, podajnik ręczników lub suszarka, szczotka WC i tam gdzie jest taki wymóg pakiet udogodnień dla niepełnosprawnych jak poręcze, pochwyt, uchwyty.

Sprawa wydaje się być prosta, skąd więc biorą się ewentualne kłopoty w doborze asortymentu.

Otóż, obiekty publiczne różnią się przede wszystkim swoją specyfiką. Do tej szerokiej kategorii zaliczamy zarówno wspólne przestrzenie biurowe, centra handlowe, uczelnie, urzędy, dworce stadiony i wiele innych gdzie z pomieszczeń sanitarnych może korzystać bardzo duża liczba osób.

Dobór właściwego wyposażenia toalet uzależniony jest od charakteru danego miejsca i tak do łazienek biurowych wystarczą proste rozwiązania, nie posiadające wandaloodpornych cech jednak komponujące się z ogólnym wizerunkiem danego pomieszczenia. Przykładem dobrego rozwiązania może być seria POP https://faneco.com/product/search?query=pop marki Faneco jeżeli zdecydujemy się na elementy wykonane z tworzywa sztucznego lub seria HIT https://faneco.com/product/search?query=HIT tego samego producenta w momencie kiedy wybierzemy stal nierdzewną. W tym przypadku są to podstawowe serie wyposażenia łazienek.

 

dozownik do mydła w płynie - Fanecodozownik do mydła HIT - Faneco

 

Przy wyborze asortymentu do toalet należy zwrócić uwagę na cechy które będą miały wpływ na użytkowanie danego podajnika. Dozowniki mydła maja różną pojemność, kształt obudowy, przycisku dozującego czy wizjera do kontroli ilości płynu. Należy pamiętać aby dobrać je sprzede wszystkim pod kątem dostępnego przy umywalce miejsca oraz ilości osób korzystających z danego dyspensera. Kontrolę ilość mydła umożliwia specjalne okienko warto wziąć pod uwagę dozowniki do mydła posiadające takie udogodnienie. Warto również rozważyć czy wybrać dozownik z przyciskiem manualnym gdzie mydło dozuje się naciskając klawisz dyspensera dłonią, czy wersję z przyciskiem łokciowym, ta wersja polecana jest głównie do zapleczy gastronomicznych i gabinetów lekarskich gdzie często dłonie bywają mocno zanieczyszczone.

Wybór odpowiedniego podajnika ręczników sprowadza się do wskazania wersji typu ZZ https://faneco.com/podajnik-recznikow-zz-hit.html lub w roli https://faneco.com/podajnik-recznikow-w-roli-luna.html Głównym kryterium doboru odpowiedniej wielkości podajnika jest oczywiście charakter pomieszczenia w którym ma zostać zastosowany, przede wszystkim ilość korzystających osób.

 

Podajnik ręczników ZZ HIT - FanecoPodajnik ręczników w roli LUNA - Faneco

 

W przypadku marki Faneco proponowane serie podajników ręczników są dopasowane do uniwersalnych rozmiarów materiałów uzupełniających. Użytkownik nie jest tym samym zmuszony do stosowania wkładów jednego producenta, a co za ty idzie przy wyborze może kierować się zarówno budżetem jak i walorami estetycznymi.

Zamiast podajników ręczników można również rozważyć zastosowanie suszarek do rąk. W obiektach gdzie ciągła kontrola ilości zużywanych ręczników jest kłopotliwa ze względu na bardzo duży przepływ użytkowników, mogą okazać się one najlepszym rozwiązaniem. Można znaleźć mnóstwo informacji dotyczących doboru właściwego modelu część wskazuje na poziom hałasu, inne na moc czy na to aby suszarka była wyposażona w grzałkę. Niemniej najważniejszym kryterium doboru suszarki jest po prostu to jak szybko jest ona w stanie wysuszyć mokre ręce. Najlepszym parametrem informującym o tej cesze jest prędkość wydmuchiwanego powietrza. Na szczególną uwagę zasługują bardzo efektywne w działaniu suszarki strumieniowe https://faneco.com/product/search?query=passat.

Zastosowana w nich wąska dysza pozwala na zwiększeni efektywności suszenie przy jednoczesnym zmniejszeniu poboru mocy suszarki do rąk. Jest nowe ekonomiczne rozwiązanie które pozwoli zarówno zmniejszyć rachunki za zużycie energii jak ograniczyć czas korzystania z urządzenia.

 

Suszarka do rąk 1350 W PASSAT V - FanecoSuszarka do rąk 1350 W PASSAT H - Faneco

 

Bardzo dobrym i coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się suszarki kieszeniowe https://faneco.com/product/search?query=MONSUN . Dzięki konstrukcji przypominającej kieszeń woda zdmuchiwana z rąk podczas suszenia trafia do specjalnej szczeliny skąd spływa do zbiornika. Dzięki temu rozwiązaniu w miejscu gdzie zamontowana jest suszarka na podłodze pod nią nie gromadzi się wilgoć. Podobnie jak z wyborem pozostałych elementów do wyposażenia toalety ogólnodostępnej tak i tu możemy wybrać materiał wykończenia. Suszarki kieszeniowe do rąk ze stali nierdzewnej https://faneco.com/suszarka-do-rak-1650-w-monsun-mat.html są oczywiście nieco droższe nić ich odpowiedniki z tworzywa. Dzieję się tak za sprawą ich większej wytrzymałości na ewentualne akty wandalizmu. Z pewnością warto rozważyć wybór stalowej suszarki do rak do Centrów handlowych, na dworce, stadiony, czy do klubu nocnego. Ta z tworzywa sprawdzi się doskonale w restauracji, biurze, przychodni czy hotelowym lobby.

 

elektryczna suszarka do rąk - Fanecoelektryczna suszarka do rąk - Faneco

 

Wybór właściwego wyposażenia do toalety ogólnodostępnej wcale nie musi być trudny wystarczy tylko zadać sobie odpowiednie pytania i znać charakter obiektu w którym ma zostać zastosowany.

Najlepsza suszarka do rąk, czy niezawodny dozowniki wtedy będą spełniały te epitety kiedy zostaną dobrane świadomie w oparciu o wiedzę kupującego dotycząca obiektu w którym się znajdą. Najprostszym i jednocześnie bezpiecznym rozwiązaniem jest również poradzenie się specjalisty. Firma jak Faneco będąca liderem w swej branży oraz ciesząca się wieloletnim zaufaniem rynku jak i bogatym doświadczeniem w obsłudze praktycznie wszystkich rodzajów obiektów publicznych, oferuje pomoc w doborze właściwego wyposażenia.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Faneco Sp. z o.o. Sp. k.
tel. (+48) 61 6100212
www: www.faneco.com
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Wygodnie i elegancko - nowoczesna armatura do obiektów użyteczności publicznej

Wygodnie i elegancko - nowoczesna armatura do obiektów użyteczności publicznej

Wygodnie i elegancko - nowoczesna armatura do obiektów użyteczności publicznejwięcej...

 
Modne i praktyczne zestawy natryskowe podtynkowe

Modne i praktyczne zestawy natryskowe podtynkowe

Łazienki w ostatnim czasie nie odgrywają już tylko tradycyjnej roli. Coraz częściej... ¬ więcej...

 
Higieniczna instalacja wody pitnej w czasach pandemii

Higieniczna instalacja wody pitnej w czasach pandemii

W dobie koronawirusa interes nie zawsze się kręci, zwłaszcza wśród właścicieli... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet