
-
Nowy sygnalizator przeciwpożarowy w ofercie W2
- Wideodomofon Classe 100 - bądź zawsze w kontakcie ze swoim domem
- Klasyfikacja reakcji na ogień rur i kształtek PVC oraz CPVC NIBCO
- Dom pod ochroną - przegląd systemów zabezpieczeń
-
Nowe siłowniki CDC do oddymiania
- Domofon - jaki wybrać
- Sterownik rolet - co trzeba o nim wiedzieć?
-
Telewizja dozorowa
- Cyfrowy system domofonowy CD-2502 firmy Laskomex
- Systemy oddymiania
- Domofon czy wideodomofon
-
Ochrona przeciwpożarowa
-
Instalacja alarmowa
- Systemy zabezpieczeń technicznych
- Co daje stosowanie central panelowych

-
Czy pompa ciepła ogrzeje dom?
- Pompy ciepła powietrze-woda - dlaczego cieszą się największym zainteresowaniem?
- Czy pompa ciepła wytwarza hałas?
- Jaka jest żywotność pompy ciepła?
- Pompa ciepła a brak prądu
- Pompy ciepła - przegląd oferty producentów
- Praca pompy ciepła w okresie zimowym
-
Porównanie pomp ciepła powietrze/woda i powietrze/powietrze
- Czym kierować się przy wyborze pompy ciepła?


Systemy zabezpieczeń technicznych - przegląd oferty producentów
artykuł promocyjny
Techniczne systemy zabezpieczeń służą do zabezpieczanie pomieszczeń, zwłaszcza tych wymagających szczególnej ochrony i kontroli. Ma to na celu zagwarantowanie pełni bezpieczeństwa zarówno dla ludzi jak i samego obiektu. Na nowoczesne elektroniczne systemy zabezpieczeń technicznych składają się systemy ostrzegawcze, sygnalizujące, ale także kontroli dostępu i monitoringu oraz automatyka sterująca.
Ochrona mienia - przepisy prawa
Ustawa z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia – to zbiór przepisów regulujących kwestie prawne związane z ochroną osób i mienia.
W ramach działań w zakresie ochrony mienia i zabezpieczenia technicznego wyróżnia się działania mające na celu:
- montaż elektronicznych urządzeń i systemów alarmowych, sygnalizujących zagrożenie chronionych osób i mienia, oraz eksploatacji, konserwacji i naprawach w miejscach ich zainstalowania
- montaż urządzeń i środków mechanicznego zabezpieczenia oraz ich eksploatacji, konserwacji, naprawach i awaryjnym otwieraniu w miejscach zainstalowania.
Profesjonalne systemy zabezpieczenia i ochrony mienia - przegląd
1 - Systemy kontroli dostępu
Umożliwiają dostęp do wybranych stref tylko uprawnionym osobom posiadającym wybrany sposób dostęu. Może to być kod, specjalna karta, czy odcisk palca. Do blokowania drzwi stosuje się najczęściej elektrozaczepy, rygle elektromagnetyczne lub elektromagnesy do drzwi (zwory elektromagnetyczne).
- zamek szyfrowy z czytnikiem kart zbliżeniowych, czytnik linii papilarnych
fot.: GDE - zamek szyfrowy Scot fot.: Dahua - system kontroli dostępu fingerprint
- samozamykacz - to urządzenie mechaniczno-hydrauliczne stosowane do samoczynnego zamykanie drzwi w różnorodnych systemach kontroli dostępu do pomieszczeń wewnątrz budynków. Znajduje zastosowanie zarówno w budynkach użyteczności publicznej, blokach, jak i domach jednorodzinnych.
fot.: GDE
- elektrozaczep - to element systemu domofonowego pozwalający na kontrolowane przejście ze strefy niechronionej do chronionej. Powszechnie stosowane w systemach domofonowych.
fot.: elektrozaczepy Laskomex
fot.: GDE fot.: Dahua
2 - Systemy dozorowe (monitorowanie)
Telewizja przemysłowa, monitoring wizyjny, wideonadzór, telewizyjne systemy dozorowe (CCTV, ang. Closed Circuit TeleVision)
Bieżąca obserwacja oraz zapis obrazu z terenu objętego monitoringiem wizyjnym to istotny aspekt bezpieczeństwa wielu miejsc. Coraz częściej tego typu systemy stanowią ważną część polityki bezpieczeństwa wielu obszarów wymagających kontroli oraz wszędzie tam, gdzie liczy się bezpieczeństwo osób oraz ochrona mienia, również po zmroku, co umożliwia technologia kamer cyfrowych IP. W ramach monitoringu przez Internet można zarządzać różnymi miejscami jednocześnie, również na dużej powierzchni, sprawdź >> technologia ePoE.
fot.: Dahua - zestaw do monitoringu IP działający w systemie plug&play
3 - Systemy alarmowe
Systemy alarmowe mają najczęściej postać sygnalizatorów dźwiękowych lub/oraz świetlnych i działają w oparciu o współpracę z systemem czujek. Dotyczą wykrywanie różnorakich zagrożeń i niebezpieczeństwa. Uruchamiają się w momencie wystąpienia zagrożenia:
- systemy wykrywania i sygnalizacji pożaru
- systemy oddymiania i przewietrzania
- dźwiękowe systemy ostrzegawcze
- systemy sygnalizacji włamania i napadu
fot.: D+H Polska - centrala sygnalizacji pożaru Protec 6400 przeznaczona do ochrony przeciwpożarowej obiektów o dużej kubaturze oraz chwytak elektromagnetyczny drzwiowy w systemie zamknięć ppoż.
Opracowanie: Redakcja
Źródło: Dz.U. z 2016 r. poz. 2255 Zdjęcia: GDE, Dahua, D+H Polska, Laskomex |


![]() | Rola wież i kolumn w systemach sygnalizacji zdarzeńW każdej fabryce, czy zakładzie przemysłowym należy zapewnić jak najlepszy przepływ... ¬ więcej... |
![]() | SO-Ad2 - uniwersalny sygnalizator optycznyW celu efektywnego przekazywania informacji na obiektach bardzo często wykorzystywane... ¬ więcej... |
![]() | Nowy pożarowy zewnętrzny sygnalizator głosowo-optyczny SGO-Pgz3W ofercie W2 pojawił się nowy, zewnętrzny sygnalizator głosowo-optyczny typu SGO-Pgz3.... ¬ więcej... |

![]() Legrand |
![]() W2 - sygnalizatory i puszki ppoż. |
![]() Ochrona przeciwpożarowa - NIBCO |
![]() Systemy bezpieczeństwa oraz automatyka budynkowa Dahua |
![]() Domofony Laskomex |