Okap sufitowy - sprawdź, jak skuteczne może być urządzenie, którego prawie nie widać


Okap sufitowy to alternatywne rozwiązanie dla osób rozważających zakup okapu wyspowego. Oba typy okapów mają cechę wspólną – montowane są nad płytą grzewczą lub kuchenką gazową, które są zainstalowane na tzw. wyspie kuchennej. Okap sufitowy montowany jest w podwieszanym suficie. Widoczna jest tylko jego dolna część z panelem sterowania. Dzięki użyciu szlachetnych materiałów – stali nierdzewnej i szkła hartowanego – okap kuchenny sufitowy przypomina swoim wyglądem lampę o nowoczesnym designie. Dzięki oświetleniu LED bądź halogenowemu dobrze rozświetla wyspę.

 

Okap sufitowy Globalo Liveno 100 2 White Eko Max Kuchnia

 

Przypominający lampę okap sufitowy BEST Windy będzie ciekawym elementem wyposażenia.

 

Okap sufitowy BEST windy okapykuchenne.pl

 

 

Zabawa w chowanego

 

Okap sufitowy to idealna propozycja do kuchni z zabudową kuchenną, w których sprzęty AGD tworzą całość z ciągiem frontów mebli. Schowanie okapu w suficie zapewnia czystą kompozycję wnętrza, w którym priorytetem wizualnym są meble lub kafle. Zabudowa meblowa popularna jest w kuchniach w stylu minimalistycznym i rustykalnym. Okapy kuchenne sufitowe wbudowuje się w sufit również wtedy, gdy chce się uniknąć efektu optycznego oddzielenia salonu od kuchni przez wyrazisty sprzęt.  

 

Estetyczny okap sufitowy GLOBALO Liveno pasuje do każdego wnętrza kuchennego.

 

Okap sufitowy Globalo Liveno 100 2 Eko Max

 

 

Moc niezależna od rozmiaru

 

Dzięki swojej konstrukcji i specyfice montażowej okap sufitowy zajmuje mało miejsca. Może delikatnie wystawać poza sufit bądź być na równi z jego powierzchnią. Kompaktowa budowa okapu sufitowego nie wpływa na jego moc ani parametry pracy. Wybór modeli jest szeroki. Dużo z nich ma bardzo dobrą wydajność wchłaniania, przez co rekomendowana jest do przestronnych kuchni lub wnętrz typu open space. Standard pracy zależy również od montażu. Wyższą skuteczność mają wyciągi, czyli okapy odprowadzające opary na zewnątrz budynku przez kanał wentylacyjny. Pochłaniacze oczyszczające powietrze przez filtr węglowy mają gorsze atrybuty dotyczące absorpcji.

Okap sufitowy FALMEC Stella to propozycja do dużych kuchni.

 

okap sufitowy FALMEC Stella okapykuchenne.pl

 

 

Silnik poza kuchnią

 

Korzystnym rozwiązaniem jest podłączenie okapu do silnika zewnętrznego. Silnik zewnętrzny montowany jest na zewnątrz budynku – np. na elewacji lub dachu, lub pomieszczeniu gospodarczym typu strych, piwnica i pralnia. Dzięki temu okap działa praktycznie bezgłośnie nawet na najwyższym biegu. Zwłaszcza że płyta kartonowo-gipsowa, w której często instalowany jest okap, przewodzi dźwięk i drgania wytwarzając efekt tzw. pudła rezonansowego. Urządzenie działa przez to głośniej. Wybór okapu o dobrych parametrach generowania dźwięku przełoży się na zadowolenie z użytkowania. Cicho pracujący okap pozwala na swobodne prowadzenie rozmów, słuchanie muzyki i oglądanie TV.

Styl minimalistyczny i jakość wykończenia to okap sufitowy ELICA CLOUD.

 

Okap sufitowy 120 cm CLOUD NINE 120 okapykuchenne.pl

 

 

Siła jakości

 

Modele lepszej jakości zawsze są korzystniejszym wyborem. Tani okap sufitowy wyprodukowany jest zwykle z gorszej jakości stali, przez co jest podatny na proces korodowania. Z rdzawymi plamami straci on na swojej atrakcyjności. Wystąpią one niezależnie od intensywności gotowania i poprawnego montażu. Najlepsze są okapy sufitowe ze stali nierdzewnej oraz szkła hartowanego. Charakteryzuje się ona wysoką odpornością na korozję i trwałością.

Zakup okapu z wyższej półki gwarantuje również lepszą jakość wykończenia, lepsze parametry pracy i atrakcyjniejszy design. Okap rzeczywiście zdobi wówczas kuchnię i realizuje bez zarzutu swoje zadania związane z eliminacją oparów, zapachów i drobnoustrojów. Inwestycja w lepszy okap ochroni nasze meble i ściany przed zabrudzeniem, wniknięciem przykrej woni i zniszczeniem. Pamiętajmy też, że to inwestycja na dłużej – najczęściej powyżej 10 lat. Wyższy koszt rozkłada się zatem na lata użytkowania i ostatecznie wychodzi korzystnie dla naszego portfela.

Nowoczesny okap sufitowy FALMEC AURA wpisze się idealnie we wnętrze kuchni minimalistycznej i skandynawskiej.

 

okap sufiltowy FALMEC AURA 120 600 okapykuchenne.pl

 

 

4 powody, dla których warto zainwestować w lepszy okap sufitowy

 

  • Ma lepszą skuteczność  – pochłania opary szybciej i dokładniej, pracując przy tym cicho i energooszczędnie.
     
  • Jest wykonany z lepszych tworzyw – stal nierdzewna i szkło hartowane są wytrzymałe i odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych takich jak wilgoć i wysoka temperatura.
     
  • Ma dłuższy cykl użytkowania – nie psuje się, zachowuje dłużej sprawność funkcjonalną, nie odbarwia się ani nie koroduje. Nie musimy dzięki temu, przez jego rzadkie serwisowanie, naruszać struktury sufitu.
     
  • Łatwiej się go czyści – wysokiej klasy materiały chronią go przed osadzaniem się tłuszczu oraz plamami rdzy.


Okap sufitowy FALMEC Nube
to dyskretny i nowoczesny design.

 

Okap sufitowy 90 cm NUBE silnik zewnętrzny 1500 m3/h okapykuchenne.pl

 

Okapy to niezbędne urządzenia dbające o naszą kuchnię, ale również salon i jadalnię. Nie muszą mieć wyrazistej bryły, możemy ukryć je w suficie, tak by dodatkowy akcent nie zaburzał koncepcji wnętrza. To zadanie świetnie spełnia okap sufitowy.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Okapykuchenne.pl
tel. 13 49 27 557 wew. 1
www: www.okapykuchenne.pl
mail: wyślij wiadomość
Zobacz także
Urządzenia filtrowentylacyjne UFO-A-15000-N

Urządzenia filtrowentylacyjne UFO-A-15000-N

W miejscach pracy, gdzie odbywa się proces spawania czy... ¬ więcej...

 
Czym jest i do czego służy łapacz iskier podczas procesów produkcyjnych, takich jak spawanie i szlifowanie?
 
Rekuperatory Lossnay. Do każdego pomieszczenia

Rekuperatory Lossnay. Do każdego pomieszczenia

Dekoncentracja, spadek energii i ogólne zmęczenie organizmu to objawy, które... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.    Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji   logo ebm PapstVBW   Wienkra    Systherm    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech Stiebel Eltron  Iglotech  Iglotech Klimor   Klima-Therm    Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Daikin
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet