gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

NTS Energy


Naturalne ogrzewanie pompą ciepła

aktualizacja: 04-10-2021, 10:19 – artykuł promocyjny


Wybór dobrego systemu grzewczego to jedna z poważniejszych decyzji przed jaką staje każda osoba budująca dom. Wzrost cen ropy i gazu, rosnąca świadomość ochrony środowiska naturalnego oraz obowiązujące przepisy prawne to główne czynniki przemawiające za zastosowaniem alternatywnych technik grzewczych bazujących na zasobach odnawialnych. Pompy ciepła powietrze-woda Ecodan to wysokowydajne urządzenia, które stanowią ekologiczną, bezpieczną i nowoczesną alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań grzewczych. Doskonale sprawdzają się one zarówno w przypadku nowych, jak i modernizowanych budynków. Szeroki zakres pracy pomp ciepła Ecodan pozwala dostosować je do zastanych warunków, mogą być użytkowane jako rozwiązanie monowalentne lub biwalentne.

Pompy ciepła Ecodan z opatentowaną technologią inwerterową Zubadan są w stanie dostarczać 100% znamionowej wydajności grzewczej w temperaturze do –15 °C. Możliwe jest także efektywne produkowanie wody o wyższej temperaturze, np. dla istniejących grzejników. Dzięki temu przejście na monowalentny system ogrzewania odbywa się w sposób prosty i niezawodny.

 

Przykładowe pompy ciepła Ecodan z modułem wewnętrznym z wbudowanym zasobnikiem CWU lub bez zasobnika CWU

Przykładowe pompy ciepła Ecodan z modułem wewnętrznym z wbudowanym zasobnikiem CWU lub bez zasobnika CWU


>>> Zobacz więcej informacji o pompach ciepła Ecodan

 

 

Pompy ciepła Ecodan - dlaczego warto?

 

 • przyszłościowo i ekonomicznie - Jednostki zewnętrzne pomp ciepła Mitsubishi Electric wykorzystują ciepło zmagazynowane w otaczającym je powietrzu i dostarczają do urządzenia wewnętrznego, które następnie wprowadzają go do obiegu grzewczego. W takim procesie do 75% łącznego zapotrzebowania na energię jest pokrywane z otoczenia, a pozostałe około 25% pompa ciepła zużywa jako prąd napędowy z sieci elektrycznej. Dobre wskaźniki sprawności przekładają się na oszczędną eksploatację. Pompa ciepła Ecodan pracuje na tyle efektywnie, że przez cały okres eksploatacji może przysporzyć oszczędności znacznie przekraczających koszty jej zakupu.
  Dodatkowym atutem zasilanych energią elektryczną pomp ciepła jest możliwość połączenia ich z instalacją fotowoltaiczną. Pozwoli to na tani i ekologiczny sposób uzyskania energii elektrycznej z bezpłatnej energii słonecznej. W ten sposób pompa ciepła będzie działać jeszcze efektywniej i praktycznie bez korzystania z energii z sieci.
   
 • efektywniejsze ogrzewanie - Pompy ciepła powietrze-woda wypadają niezwykle korzystnie w porównaniu efektywności poszczególnych rozwiązań grzewczych.
   

Roczny koszt ogrzewania budynku o pow. 130m2 wg WT 2017, wraz z przygotwaniem CWU (4 os. po 50l/dobę) ? dane z lipca 2017 r.

Roczny koszt ogrzewania budynku o pow. 130m2  wg WT 2017, wraz z przygotwaniem CWU (4 os. po 50l/dobę) – dane z lipca 2017 r.


Zastosowanie powietrznej pompy ciepła pod względem kosztów eksploatacyjnych jak i całkowitych kosztów rocznych wydaje się optymalnym zastosowaniem. W przypadku zastosowania dobrej klasy pomp ciepła z instalacją ogrzewania podłogowego możliwe jest uzyskanie współczynnika efektywności około SPF = 3,5. W przypadku zastosowania ogrzewania grzejnikowego z temp. projektową 55/45 °C wartość będzie blisko przedziału SPF 2,5–3,0. Przy założeniu że pompa ciepła jest w stanie osiągnąć wsp. SPF = 3,5 oszczędności energii w stosunku do kotła gazowego sięgają 40%, w przypadku wsp. SPF = 3,0 jest to ok. 30%.

 • Mniejszy wysiłek, mniejsze koszty: szybki montaż - W przeciwieństwie do odmian systemów pomp solanka-woda lub woda-woda, całkowicie zbędne są tu kosztowne i pracochłonne odwierty czy kolektory gruntowe, zakopywane w ogrodzie wraz ze wszystkimi pozwoleniami, których one wymagają. Dodatkowonie ma konieczności montażu kolektorów dachowych czy podłączania do sieci gazowej. Montaż powietrznej pompy ciepła sprowadza się tylko do ustawienia urządzenia zewnętrznego, zamontowania modułu wewnętrznego oraz połączenia ich ze sobą. Szybki montaż, mały wysiłek montażowy i relatywnie niskie koszty inwestycji - te cechy pomp ciepła powietrze-woda Ecodan idą w parze z mnogością konfiguracji urządzeń.

 

Lista inwestycji przy wyborze różnych systemów grzewczych

Lista inwestycji przy wyborze różnych systemów grzewczych

 

Pompy ciepła Ecodan są wyposażone w gniazdo karty SD. Pozwala to na indywidualne ustawianie poszczególnych parametrów już przed montażem na komputerze i skopiowanie ich za pośrednictwem karty SD. Zmniejsza to nakład pracy podczas montażu i regulacji, jest także niezwykle praktyczne w razie interwencji serwisu. Na karcie można zapisać wszystkie dane robocze i komunikaty o usterce aby specjaliści mogli stwierdzić co dzieje się z systemem.

 

 • Ciepło i komfort: korzyści w każdym wymiarze. W przypadku, gdy ogrzewamy dom olejem opałowym, gazem propan-butan, drewnem czy peletem musimy zawsze posiadać magazyn opału, a także ponosić koszty przeglądów systemów grzewczych na paliwa kopalne. Inaczej jest z pompą ciepła. Zasilana elektrycznie pracuje stabilnie i niezawodnie, nie wymagając zaangażowania ze strony użytkownika. 
  Pompy ciepła Ecodan oprócz ogrzewania wnętrza i przygotowania CWU podnoszą komfort życia także w lecie. Jako system rewersyjny może służyć, pod warunkiem odpowiedniego wykonania instalacji, także do schładzania pomieszczeń.

 

 • Przyjazne środowisku: ekologia pod każdym względem. Pompy ciepła powietrze-woda około 75% wymaganej energii generują bezpośrednio z otoczenia. Energia ta jest całkowicie bezpłatna i odnawialna, ponieważ wykorzystuje zgromadzone w powietrzu ciepło słoneczne. Zaledwie 25% całkowitej energii potrzebnej do zasilania pompy ciepła pochodzi z sieci energetycznej. A jeśli prąd pochodzi z bezpłatnej energii słonecznej przetwarzanej w instalacji fotowoltaicznej, można za pomocą pompy ciepła prawie całkowicie uniezależnić się od kopalnych nośników energii. Pompa ciepła powietrze-woda pracuje praktycznie bezemisyjnie i przyczynia się do globalnego obniżenia emisji CO2. W ten sposób pomaga w walce o czyste środowisko. 

 

Zasada działania pompy ciepła - schemat

Zasada działania pompy ciepła

 

 

Zalety pomp ciepła Ecodan

 

 • Mitsubishi Electric - pompa ciepła EcodanMniejszy poziom hałasu
  W pompach Ecodan udało się obniżyć poziom mocy akustycznej do zaledwie 58–60 dB(A). W zakresach niskiej częstotliwości 63 i 125 Hz redukcja hałasu jest jeszcze wyraźniejsza.
 • Ulepszenie detali
  Nowa forma płyty spodniej umożliwia wyraźnie szybszy odpływ skroplin. Przekłada się to na większą sprawność i niezawodność działania instalacji.
 • Stylistyka
  Obudowa utrzymana w biało-antracytowych kolorach spełnia wysokie wymagania stylistyczne.
 • Bezproblemowe podłączenie
  W całym zakresie mocy od 7,5 do 11,2 kW urządzenia są teraz dostępne w wersji 3-fazowej (napięcie 400 V).
 • Zwiększona wydajność
  Kompleksowe udoskonalenie urządzeń zewnętrznych umożliwiło zwiększenie ich sprawności pod względem przenoszenia ciepła o 30%.
 • Nowe wymiary
  Zmniejszenie wymiarów modułów zewnętrznych o 25% (do 1020 x 1050 x 450 mm) sprawia, że można je łatwo dopasować do każdej przestrzeni montażowej
 • Wygodny dostęp - zawsze i wszędzie
  Aplikacja MELCloud jako uzupełnienie klasycznego regulatora ogrzewania pozwala wygodnie sterować pompą ciepła Ecodan z poziomu komputera, tabletu czy smatfona.
 • Adapter Modbus
  Pozwala zintegrować pompę ciepła z instniejącą w budynku instalację automatyki. Po podłączeniu do modułu wewnętrznego z wbudowanym zasobnikiem CWU lub bez niego, adapter stanowi zewnętrzny interfejs komunikujący się z istniejącym, nadrzędnym systemem sterowania.


Pompy ciepła Ecodan to wydajne produkty wysokiej jakości. Potwierdzają to nie tylko oceny ich użytkowników, ale także liczne certyfikaty: Znak jakości EHPA oraz Certyfikat KEYMARK. Firma Mitsubishi Electric ze swoimi pompami ciepła zajęła pierwsze miejsce w kategorii łatwości montażu Ecodan w ankiecie renomowanego niemieckiego serwisu informacji branżowych markt intern w latach 2016/2017. W sumie pompy ciepła Ecodan ze średnią oceną 2,08 zajęły 3. lokatę. 

Kontakt w sprawie produktów:

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Living Environment Systems

tel. +48 22 468 27 50
Infolinia +48 22 468 27 77
www: mitsubishi-les.com/pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Gruntowe pompy ciepła ze sprężarką inwerterową marki STIEBEL ELTRON - zwiększ wydajność i oszczędność nieruchomości

Z pewnością instalacja pompy ciepła ze sprężarką inwerterową to oszczędność... ¬ więcej...

 
Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda HYDRO UNIT M typu monoblok - idealne połączenie wysokiej wydajności z cichą pracą urządzenia

Pompy ciepła powietrze-woda zyskują coraz większą popularność wśród indywidualnych... ¬ więcej...

 
Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Nowe funkcje w mobilnej aplikacji Systemu Kart Gwarancyjnych De Dietrich

Aplikacja System Kart Gwarancyjnych to narzędzie dla autoryzowanych instalatorów... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet