gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-ProjektGrupa Armatura

logo Wilo   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Verano Konwektor

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Nowoczesne systemy grzewcze Immergas

aktualizacja: 17-05-2018, 08:39 – artykuł promocyjny


Kaskada zbudowana z urządzeń z serii Victrix Professional to gama kotłów wiszących „wyższej mocy” dedykowanych do obiektów wielkopowierzchniowych, doskonale spełniających wymogi małych lub średnich bloków. Kotły z tej serii mogą być instalowane pojedynczo lub kaskadowo (nawet do 8 jednostek, co daje łączną moc nawet do 960 kW). Wyróżniają się innowacyjnym systemem spalania ze wstępnym mieszaniem, który zapewnia minimalne zanieczyszczenie środowiska i wyjątkowo oszczędne zużycie energii. 

 

Immergas Victrix PRO kaskada

 

Duży nacisk firma Immergas kładzie na ekologiczne rozwiązania grzewcze, takie jak hybrydowe pompy ciepła, systemy solarne czy fotowoltaiczne, które zapewniają najwyższą wydajność i efektywność oraz znaczne oszczędności. Dzięki wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii, są bezpieczne dla środowiska naturalnego i coraz bardziej opłacalne zarówno inwestycyjnie, jak również na etapie eksploatacji, niż źródła konwencjonalne.

 

Magis COMBO

 

W zakresie ekologicznych rozwiązań grzewczych nowością w ofercie Immergas jest system hybrydowy Magis Combo - autonomiczny system grzewczy składający się z pompy ciepła powietrze-woda typu split zintegrowanej z gazowym kotłem kondensacyjnym. Takie połączenie uniezależnia ją od innych źródeł ciepła. Posiada możliwości ogrzewania, chłodzenia oraz produkcji ciepłej wody użytkowej. System ten może być dodatkowo wzbogacony o instalację fotowoltaiczną wykorzystującą najnowsze technologie do konwersji energii promieniowania słonecznego na prąd elektryczny oraz takie elementy jak: hydrauliczny rozdzielacz strefowy DIM, zasobnik UBS 300 Sol, zmiękczacz wody Immersoft, klimakonwektor oraz sterownik CAR V2 umożliwiający zarządzanie całym systemem.

 

Immerwater solary i klimakonwektor - Immergas

 

Tak skomponowane rozwiązanie spełnia wymagania techniczne w zakresie efektywności energetycznej stawiane nowym budynkom, zgodnie z zapisami znowelizowanego rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Kompletne, gotowe zestawy produktowe w ofercie Immergas to idealny sposób na oszczędne i niezawodne ogrzewanie mieszkania, domu lub obiektu. Zostały skomponowane w taki sposób, by stworzyć kompleksowy system grzewczy pokrywający najbardziej popularne wartości zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową i ogrzewania powierzchni mieszkalnej. W naszej ofercie zestawy składające się z dwóch, trzech lub czterech elementów, takich jak: kondensacyjne kotły jednofunkcyjne z wolnostojącym zasobnikiem do c.w.u. i kondensacyjne kotły dwufunkcyjne z odpowiednio dobranymi elementami, które razem zapewniają pełny komfort grzewczy. Dostępne są również zestawy zawierające kondensacyjny kocioł gazowy i kolektory słoneczne (płaskie lub próżniowe), które razem tworzą ekologiczną domową instalację solarną.

Jednym z kompleksowych rozwiązań grzewczych, jest zestaw Victrix EXA 24 Comfort Plus 100, składający się z kotła Victrix EXA, 100-litrowego zasobnika, sterownika CAR V2 (łączącego funkcję tygodniowego termostatu pokojowego i panelu sterowniczego kotła), rozdzielacza strefowego DIM A-BT ErP (który pozwala na rozdzielenie instalacji c.o. na dwie niezależnie sterowane strefy grzewcze: grzejnikową i podłogową), wzbogacony dodatkowo o moduł WI-Fi Dominus (umożliwiający zarządzanie ciepłem w domu z dowolnego miejsca na świecie za pomocą mobilnej aplikacji).

 

sterownik CAR V2 - ImmergasDOMINUS Immergas

 

Jednym z najmniejszych dostępnych na rynku kotłów kondensacyjnych jest kocioł z serii Victrix Tera – jego głębokość wynosi jedynie 25 cm. Dostępny w wersji jedno- i dwufunkcyjnej, stanowi idealny wybór dla domu jednorodzinnego o powierzchni ok. 120 m2, w którym mieszka 4-osobowa rodzina o średnim zapotrzebowaniu na ciepłą wodę użytkową. Jego największą zaletą jest nowoczesny wymiennik ze stali nierdzewnej INOX w postaci jednorurowej wężownicy. Taka konstrukcja pozwala na zbilansowany przepływ czynnika grzewczego, łatwiejszą konserwację wymiennika i zmniejsza ryzyko powstawania niepożądanych zanieczyszczeń.

 

Victrix Tera - Immergas

 

kocioł Hercules Solar - Immergas
Topowym rozwiązaniem firmy Immergas z oferty kotłów kondensacyjnych jest nowoczesna i elegancka linia kotłów stojących Hercules Solar, które są perfekcyjnym połączeniem techniki i designu, składających się z modułu kondensacyjnego, 200-litrowego zasobnika ze stali nierdzewnej oraz kolektora solarnego płaskiego służącego do podgrzewu c.w.u.za pomocą energii słonecznej. Hercules Solar to to innowacyjne i zaawansowane technologicznie urządzenie zapewniające oszczędność energii, komfort użytkowania i dbałość o środowisko naturalne, poprzez użycie najczystszych źródeł energii – ciepła i energii pochodzących ze słońca.

Kontakt w sprawie produktów:

IMMERGAS POLSKA Sp. z o.o.
tel. +48 42 649 36 00
www: www.immergas.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Kolektor 50 kW z wbudowanym sprzęgłem z płynną regulacją przepływu

Kolektor 50 kW z wbudowanym sprzęgłem z płynną regulacją przepływu

Dwukomorowy rozdzielacz z płynnie regulowaną, wbudowaną komorą zwrotnicy hydraulicznej... ¬ więcej...

 
Czy możliwe jest ogrzewanie bez emisji zanieczyszczeń?

Czy możliwe jest ogrzewanie bez emisji zanieczyszczeń?

Należąca do spółki BDR Thermea marka Baxi Heating w Wielkiej Brytanii i Irlandii... ¬ więcej...

 
Kotły na pellet typu Bio-Max

Kotły na pellet typu Bio-Max

Od wielu lat w sezonie grzewczym zauważalne jest drastyczne pogorszenie jakości powietrza,... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet