gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

 

BuderusJunkers

Immergas 

  glen dimplex logo

 

logotyp partner serwisu E.ON Foton Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

REGULUS-system
  Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft
 

polecamy

Junkers - patron


Nowoczesne systemy grzewcze Immergas

aktualizacja: 17-05-2018, 08:39 – artykuł promocyjny


Kaskada zbudowana z urządzeń z serii Victrix Professional to gama kotłów wiszących „wyższej mocy” dedykowanych do obiektów wielkopowierzchniowych, doskonale spełniających wymogi małych lub średnich bloków. Kotły z tej serii mogą być instalowane pojedynczo lub kaskadowo (nawet do 8 jednostek, co daje łączną moc nawet do 960 kW). Wyróżniają się innowacyjnym systemem spalania ze wstępnym mieszaniem, który zapewnia minimalne zanieczyszczenie środowiska i wyjątkowo oszczędne zużycie energii. 

 

Immergas Victrix PRO kaskada

 

Duży nacisk firma Immergas kładzie na ekologiczne rozwiązania grzewcze, takie jak hybrydowe pompy ciepła, systemy solarne czy fotowoltaiczne, które zapewniają najwyższą wydajność i efektywność oraz znaczne oszczędności. Dzięki wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii, są bezpieczne dla środowiska naturalnego i coraz bardziej opłacalne zarówno inwestycyjnie, jak również na etapie eksploatacji, niż źródła konwencjonalne.

 

Magis COMBO

 

W zakresie ekologicznych rozwiązań grzewczych nowością w ofercie Immergas jest system hybrydowy Magis Combo - autonomiczny system grzewczy składający się z pompy ciepła powietrze-woda typu split zintegrowanej z gazowym kotłem kondensacyjnym. Takie połączenie uniezależnia ją od innych źródeł ciepła. Posiada możliwości ogrzewania, chłodzenia oraz produkcji ciepłej wody użytkowej. System ten może być dodatkowo wzbogacony o instalację fotowoltaiczną wykorzystującą najnowsze technologie do konwersji energii promieniowania słonecznego na prąd elektryczny oraz takie elementy jak: hydrauliczny rozdzielacz strefowy DIM, zasobnik UBS 300 Sol, zmiękczacz wody Immersoft, klimakonwektor oraz sterownik CAR V2 umożliwiający zarządzanie całym systemem.

 

Immerwater solary i klimakonwektor - Immergas

 

Tak skomponowane rozwiązanie spełnia wymagania techniczne w zakresie efektywności energetycznej stawiane nowym budynkom, zgodnie z zapisami znowelizowanego rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Kompletne, gotowe zestawy produktowe w ofercie Immergas to idealny sposób na oszczędne i niezawodne ogrzewanie mieszkania, domu lub obiektu. Zostały skomponowane w taki sposób, by stworzyć kompleksowy system grzewczy pokrywający najbardziej popularne wartości zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową i ogrzewania powierzchni mieszkalnej. W naszej ofercie zestawy składające się z dwóch, trzech lub czterech elementów, takich jak: kondensacyjne kotły jednofunkcyjne z wolnostojącym zasobnikiem do c.w.u. i kondensacyjne kotły dwufunkcyjne z odpowiednio dobranymi elementami, które razem zapewniają pełny komfort grzewczy. Dostępne są również zestawy zawierające kondensacyjny kocioł gazowy i kolektory słoneczne (płaskie lub próżniowe), które razem tworzą ekologiczną domową instalację solarną.

Jednym z kompleksowych rozwiązań grzewczych, jest zestaw Victrix EXA 24 Comfort Plus 100, składający się z kotła Victrix EXA, 100-litrowego zasobnika, sterownika CAR V2 (łączącego funkcję tygodniowego termostatu pokojowego i panelu sterowniczego kotła), rozdzielacza strefowego DIM A-BT ErP (który pozwala na rozdzielenie instalacji c.o. na dwie niezależnie sterowane strefy grzewcze: grzejnikową i podłogową), wzbogacony dodatkowo o moduł WI-Fi Dominus (umożliwiający zarządzanie ciepłem w domu z dowolnego miejsca na świecie za pomocą mobilnej aplikacji).

 

sterownik CAR V2 - ImmergasDOMINUS Immergas

 

Jednym z najmniejszych dostępnych na rynku kotłów kondensacyjnych jest kocioł z serii Victrix Tera – jego głębokość wynosi jedynie 25 cm. Dostępny w wersji jedno- i dwufunkcyjnej, stanowi idealny wybór dla domu jednorodzinnego o powierzchni ok. 120 m2, w którym mieszka 4-osobowa rodzina o średnim zapotrzebowaniu na ciepłą wodę użytkową. Jego największą zaletą jest nowoczesny wymiennik ze stali nierdzewnej INOX w postaci jednorurowej wężownicy. Taka konstrukcja pozwala na zbilansowany przepływ czynnika grzewczego, łatwiejszą konserwację wymiennika i zmniejsza ryzyko powstawania niepożądanych zanieczyszczeń.

 

Victrix Tera - Immergas

 

kocioł Hercules Solar - Immergas
Topowym rozwiązaniem firmy Immergas z oferty kotłów kondensacyjnych jest nowoczesna i elegancka linia kotłów stojących Hercules Solar, które są perfekcyjnym połączeniem techniki i designu, składających się z modułu kondensacyjnego, 200-litrowego zasobnika ze stali nierdzewnej oraz kolektora solarnego płaskiego służącego do podgrzewu c.w.u.za pomocą energii słonecznej. Hercules Solar to to innowacyjne i zaawansowane technologicznie urządzenie zapewniające oszczędność energii, komfort użytkowania i dbałość o środowisko naturalne, poprzez użycie najczystszych źródeł energii – ciepła i energii pochodzących ze słońca.

Kontakt w sprawie produktów:

IMMERGAS POLSKA Sp. z o.o.
tel. +48 42 649 36 00
www: www.immergas.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox

Finish-A prezentuje gotowy zestaw przyłączeniowy do kotłów FINbox, który... ¬ więcej...

 
Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Wybierz grupę pompową od NTS Energy

Promocyjne ceny grup pompowych, obniżone od 8 do nawet 22%, czekają w sklepie internetowym... ¬ więcej...

 
Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

Nowe zestawy PRIMOBOX ACB 930 i 950

AFRISO poszerza gamę zestawów mieszających PrimoBox ACB o modele 930 i 950.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet