gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

FibaroNoark

Karlik   Legrand

Hager     Ospel   

GDE Apator

 nVent Werit
logotyp partner serwisu E.ON Foton     W2


Intersoft

 Elektra   

polecamy

coviva Smartbox - inteligentny dom bez kosztownej wymiany instalacji

artykuł promocyjny


Coviva Smartbox to urządzenie, które wykorzystuje inteligentną technologię bezprzewodową do monitorowania i sterowania ogrzewaniem, oświetleniem, żaluzjami i czujnikami dymu. Sprawia, że dom jest bezpieczniejszy i bardziej komfortowy przy jednoczesnym obniżeniu kosztów energii.

 

coviva Smartbox- Hager

 

 

 

Jak działa coviva Smartbox?

 

Dzięki wykorzystaniu bezprzewodowej technologii nie trzeba przeprowadzać kosztownego remontu całej instalacji, aby stworzyć rozwiązanie Smart Home. Jeśli nowoczesna instalacja nie została ujęta już podczas projektowania i budowania domu, nic straconego. Coviva Smartbox komunikuje się drogą radiową z urządzeniami wykonawczymi quicklink. Są to kompaktowe moduły podtynkowe umieszczane za włącznikami oświetlenia oraz gniazdami zasilającymi. Wszystkie moduły konfigurowane są w bardzo prosty sposób za pomocą tylko dwóch przycisków, bez użycia narzędzi. W instalacji zewnętrznej można użyć modułów natynkowych o stopniu ochrony IP55, aby swobodnie sterować bramami wjazdowymi, markizami czy urządzeniami w altance ogrodowej. Coviva Smartbox zbiera wszystkie dane wysyłane przez urządzenia w instalacji quicklink, a użytkownik zarządza nimi za pomocą wygodnej i intuicyjnej aplikacji w swoim smartfonie lub tablecie.

 

coviva Smartbox Hager - schemat działania

 

 

Co można zyskać instalując coviva Smartbox?

 

Komfort, bezpieczeństwo i obniżenie kosztów zużycia energii – to powody, dla których warto rozważyć instalację coviva Smartbox. Urządzenie pozwala kontrolować każdy grzejnik w domu, dopasowując temperaturę do potrzeb mieszkańców. Tam, gdzie przebywają domownicy temperatura może być wyższa, kiedy wychodzą na cały dzień do swoich zajęć, można obniżyć ją do minimum. Można automatycznie ogrzać rano podłogę w łazience, by poczuć cudowne ciepło wychodząc spod prysznica lub ustawić blokadę ogrzewania, kiedy zapomnimy zamknąć okno. Sterować można również oświetleniem i roletami zewnętrznymi i wewnętrznymi, aby do wnętrza dostawała się optymalna ilość światła, co pozwoli np. ograniczyć koszt klimatyzacji latem.

 

 

Zdalne sterowanie przez urządzenia mobilne

 

coviva Smartbox Hager - Zdalne sterowanie przez urządzenia mobilneZarządzanie funkcjami instalacji odbywa się za pomocą intuicyjnej aplikacji, którą można zainstalować na dowolnym urządzeniu z systemem Android lub iOS. Możliwe jest skonfigurowanie scenariuszy świetlnych, automatyczne opuszczanie i podnoszenie rolet , dopasowanie temperatury w poszczególnych pomieszczeniach lub całym domu oraz skonfigurowanie czujników dymu i obecności, tak by coviva natychmiast wysłała powiadomienie o wykrytym zagrożeniu. Domownicy mogą kontrolować swój dom lokalnie lub z dowolnego miejsca na świecie. Wszystkie dane zapisane są w coviva Smartbox, a nie na zewnętrznych serwerach. Coviva Smartbox umożliwia bezpieczne połączenie z wykorzystaniem serwisu DynDNS, który konfigurowany jest automatycznie bez dodatkowych opłat, a podczas korzystania z funkcji zdalnego dostępu, dane są zaszyfrowane.

 

 

Kilka informacji technicznych

 

Podczas, gdy większość producentów rozwiązań Smart Home wykorzystuje zamknięte systemy, coviva używa bezprzewodowego, otwartego standardu zarządzania urządzeniami i budynkami – KNX RF. Nie ma konieczności prowadzenia przewodów magistrali, a dzięki łatwej instalacji i konfiguracji urządzeń radiowych quicklink, nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy KNX. Coviva jest systemem modułowym, co oznacza, że użytkownik może wypróbować jedną funkcję, np. sterowanie roletami, a kiedy przekona się o zaletach produktu, może dodać funkcje sterowania ogrzewaniem i oświetleniem. Może zacząć od salonu, a następnie dodać automatykę w sypialniach czy pokojach dziecięcych. Bezprzewodowe moduły podtynkowe do instalacji quicklink pasują do dowolnych łączników i gniazd. Bogate wzornictwo marki Berker pozwala na wybór łączników z niemal każdego materiału, od plastiku przez akryl, szkło, stal, aluminium po bardziej wyszukany beton, łupek czy skórę.

 

coviva Smartbox- Hager

 

Do systemu można też podłączyć inne urządzenia, które uzupełnią dane i zwiększą bezpieczeństwo. Stacja pogodowa Netatmo połączona z covivą poprzez sieć WLAN, pozwala na dostosowanie funkcji naszego domu do istniejących warunków pogodowych. Radiowy czujnik dymu i ciepła komfort TG551A wysyła powiadomienia w razie wystąpienia alarmu, a nowy bezprzewodowy siłownik z termostatem pokojowym może być zamontowany na wszystkich konwencjonalnych grzejnikach.

Więcej na stronie www.hagerhome.pl/produkty/coviva


Kontakt w sprawie produktów:

Hager Polo Sp. z o.o.
tel. +48 32 32 40 100
www: www.hager.pl
www.hagerhome.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Czy jesteś gotowy na nadejście zimy???

Czy jesteś gotowy na nadejście zimy???

Co roku miesiące zimowe stają się dla wielu ludzi prawdziwym utrapieniem ze względu... ¬ więcej...

 
Sterowanie ogrzewaniem metodą na oszczędzanie

Sterowanie ogrzewaniem metodą na oszczędzanie

Ceny paliw energetycznych bezustannie wzrastają. Nie da się przewidzieć jaki poziom... ¬ więcej...

 
Jak najlepiej wykorzystać fotowoltaikę i co ma z tym wspólnego smart home?

Jak najlepiej wykorzystać fotowoltaikę i co ma z tym wspólnego smart home?

Panele fotowoltaiczne biją rekordy popularności, zwłaszcza jeśli chodzi o niewielkie... ¬ więcej...

 


All rights reserved © 2004-2022 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet