
- Platforma merXu - ogrzewanie i hydraulika
- Wysokotemperaturowe pompy ciepła do grzejników
- Wielopalnikowe kotły kondensacyjne o konstrukcji modułowej
-
Kominy SLIM EKO do kotłów 5 klasy na paliwo stałe
-
Kocioł elektryczny do współpracy z fotowoltaiką
- Jak podłączyć ogrzewanie podłogowe z grzejnikiem?
- Elementy komina - z czego składa się przyłącze?
- ELIMINATOR PC407 Ferpro do czyszczenia instalacji
- Grzejnik kanałowy - rodzaje, montaż, ceny
- Porównanie elektrycznych źródeł ciepła
- Jak wybrać najlepszy sposób na ciepłą wodę?
- Ile kosztuje ogrzewanie domu pompą ciepła?
-
Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji
- Dlaczego warto stosować w kotłowni grupy pompowe?
- Ciepła woda w kranie tanio i niemal od razu




Kratki do grzejników kanałowych - przegląd oferty
aktualizacja: 15-02-2021, 08:01 – artykuł promocyjny
Kratka ogrzewania kanałowego to element wykończeniowy, dlatego zazwyczaj dobiera się ją do materiału na podłodze. Z racji tego, że jest to jedyny widoczny element systemu ogrzewania kanałowego powinien być starannie wybrany. Dobrze dobrana kratka sprawi, że grzejnik stanie się praktycznie niewidoczny. Dostępne są w różnych rozmiarach, tak by można było je dopasować do każdego rodzaju grzejników.
fot.: Jaga - estetyczna kratka przykrywająca powinna być dopasowana do podłogi lub wystroju wnętrza
Dowiedz się więcej na temat >> Ogrzewanie w podłodze
Kratki maskujące na grzejnik kanałowy - rodzaje, wybór, jak dopasować
Kratki wykonuje się z aluminium, stali nierdzewnej lub drewna. W wersji z aluminium sprawdzają się najlepiej. Pasują zarówno do płytek, jak też podłogi z panelami. Cieszą się największą popularnością. Modele drewniane wykonuje się z różnych rodzajów drewna (teak, dąb, buk, jesion, merbau). Często też klient ma zapewnioną możliwość wyboru każdego innego rodzaju drewna w ramach indywidualnego zamówienia. Drewno na tego typu cel jest starannie wybierane. Przede wszystkim musi być dobrze wysuszone oraz bez sęków. Do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu polecane są kratki stalowe. Mają one największą wytrzymałość.
Kratki mogą być:
- poprzeczne lub podłużne,
- sztywne i zwijane,
- naturalne oraz lakierowane
fot.: REGULUS-system
Podesty posezonowe
Po zakończeniu sezonu grzewczego grzejnik możemy zamaskować by uchronić konstrukcję przed przenikaniem zanieczyszczeń. Gdy grzejnik nie jest już użytkowany (wiosna, lato) w miejsce ażurowej kratki wstawia się czasową maskownicę. Takie zabezpieczenie przyda się głównie przy grzejnikach zlokalizowanych przy tarasie i wiatrołapie. Podest wypełnia się materiałem, którym jest wykończona pozostała część podłogi.
fot.: REGULUS-system
Sprawdź koniecznie >> Grzejnik kanałowy - rodzaje, montaż, ceny
Kratki do grzejników kanałowych - przegląd ofert producentów
Jaga
Grzejniki kanałowe Jaga to zintegrowany system, który z łatwością dopasujemy do każdego wnętrza. Grzejniki Mini Canal, Canal Plus i Canal Compact mogą być przykryte 1 z ponad 22 typów dostępnych kratek.
|
|
![]() ![]() ![]() ![]() |
![]() |
|
|
|
|
|
![]() |
REGULUS-system
Podesty do ogrzewania podłogowego w ofercie marki REGULUS-system dzielą się na zwijane (roll) i sztywne (fix). Wersja z aluminium może być zorientowana w poprzek kanału. Szczeble ułożone wzdłuż podestu występują jedynie jako modele fix. Kratki drewniane dostępne są jako elementy zwijane, dzięki czemu zyskuje się wygodę przy konserwacji kanału, w czasie transportu i przechowywania po sezonie grzewczym. Tam, gdzie mamy duże natężenie ruchu producent poleca większe zagęszczenie szczebli – dystans 7mm. Jeśli podesty są krótkie lepiej wybrać tańsze podesty fix. Dodatkowo oferta poszerzona została o moduły kątowe podestów oraz maskownice posezonowe.
- Kratki aluminiowe - dostępne w 4 szerokościach: 250, 300, 350 i 400 mm, a standardowa długość jednego odcinka wersji fix to od 60 do 200 cm. Dystans między szczeblami może być na 7, 10 lub 13 mm.
fot.: Podest aluminiowy poprzeczny i podłużny - stanadardowo wykonane są w kolorze srebrzystym perłowym, ale na życzenie można go wykończyć na dowolny kolor – wybór wg palety RAL
- Kratki drewniane - występują w 2 wersjach wykończenia kość lub listwa i zawsze są w wersji zwijanej. Szerokość jednego podestu to 250, 300, 350 i 400 mm oraz długość od 60 do 500 cm. Drewno do wyboru: dąb, buk, jesion impregnowane 50% roztworem lakieru bezbarwnego nitro lub z drewna nieimpregnowanego.
fot.: w kratkach "kość" dystans wynosi 17 mm, a w modelach "listwa" 11 mm
- podesty anodowane w 5 kolorach
brązowy czarny inox
naturalny szampański
- Do kątowego połączenia kanałów grzewczych używa się specjalnych narożników i atrap, które również dobierane są indywidualnie do potrzeb danego kanału i mogą być wykończone w dowolnym kolorze.
fot.: cały zestaw należy zamawiać razem w komplecie i w komplecie należy go montować
REDAKCJA POLECA >> Grzejniki, podłogówka, ogrzewanie kanałowe - porównanie kosztów
Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Jaga, REGULUS-system |

![]() | Przede wszystkim natura - nowości od Instal-ProjektStworzone zgodnie z najnowszymi trendami i rozwiązaniami. Zaprojektowane dla tych,... ¬ więcej... |
![]() | Grzejniki ze stojakiem od Diamond - funkcjonalność i designGrzejnik nie musi być tylko praktycznym elementem wyposażenia domu, odpowiedzialnym... ¬ więcej... |
![]() | Zawory termostatyczne bez ołowiu*Najnowszą propozycją firmy ESBE są termostatyczne zawory mieszające z serii VTA320.... ¬ więcej... |

![]() Grzejniki kanałowe VERANO |
![]() Systemy z tworzyw sztucznych SBS |
![]() AG Grzejniki Design |
![]() Pompy ciepła Solsum |
![]() Urządzenia grzewcze Galmet |