Wienkra


Systemy kontroli i sterowania klimatyzacją - sterowniki Mitsubishi Electric

aktualizacja: 08-03-2021, 07:55 – artykuł promocyjny


Instalacja klimatyzacyjna i sterownik muszą być idealnie z sobą zgrane. Zgodnie z zasadą, że każdy system potrafi tylko tyle, na ile pozwala mu jego konfiguracja, sterowniki Mitsubishi Electric zapewniają ciekawe możliwości inteligentnego i zrównoważonego sterowania. Dedykowane do obiektów użyteczności publicznej — sklepy, biura, hotele — gdzie zużycie energii i komfort przekładają się na funkcjonowanie budynku.

 

Sterownik stanowi interfejs między użytkownikiem a urządzeniem. Jego rolą jest pokazanie, co dany układ klimatyzacji jest w stanie osiągnąć. Dzięki sterownikom możemy tworzyć warunki komfortu indywidualnego oraz osiągnąć zupełnie nowe możliwości zastosowania.

Sterowniki firmy Mitsubishi Electric zapewniają komfort, a ich obsługa jest prosta i intuicyjna

 

 

Systemy kontroli i sterowania klimatyzacją - sterowniki Mitsubishi ElectricSterowniki lokalne

 

Za pomocą sterownika lokalnego można szybko i wygodnie dopasować działanie klimatyzacji w poszczególnych pomieszczeniach do indywidualnych warunków. Urządzeniami wewnętrznymi, np. w pokojach biurowych i hotelowych, można sterować w sposób elastyczny i intuicyjny.

 

Intuicyjna obsługa, prosty montaż i nowoczesna, estetyczna stylistyka to ich największe zalety.
 

 

Sterowniki centralne

 

Sterowanie systemem umożliwia centralną obsługę klimatyzacji w jednym lub wielu budynkach i monitorowanie jej działania. Przekłada się to na efektywne gospodarowanie energią i maksymalną przejrzystość kosztów, np. w biurowcach, sklepach lub hotelach.

 

Tego typu sterowniki to możliwość kontroli na poziomie więcej niż jednego budynku oraz współpracy ze sterownikami lokalnymi. Zapewniają też optymalną integrację z automatyką budynków.

 

Klimatyzowanie hotelu - przykład instalacji ze sterownikami lokalnymi Mitsubishi Electric

 

W pokojach gościnnych w hotelu wymagania klientów w zakresie preferowanej temperatury i trybu pracy urządzenia mogą być bardzo rozbieżne. Dla hotelu oczywiście zadowolenie gości jest ważne, ale nie bez znaczenia pozostaje także kwestia efektywności energetycznej i kosztów eksploatacyjnych przy zachowaniu bezproblemowego połączenia z posiadaną infrastrukturą.

Klimatyzowanie hotelu - przykład instalacji ze sterownikami Mitsubishi Electric

W hotelu Europäische Hof w Heidelbergu od 2014 roku działa system City Multi VRF do ogrzewania i chłodzenia, który dyskretnie wtapia się w otoczenie i spełnia wszystkie powyższe wymagania.

Klimatyzacja w obiektach hotelowych - schemat podłączenia do układu sterującego

Na bazie sterownika centralnego EW-50E i oprogramowania TG-2000A został stworzony układ, którym można zarządzać temperaturą z poziomu obsługi hotelowej (klimatyzowanie z wyprzedzeniem pokoje dla stałych gości) przy jednoczesnym monitorowaniu indywidualmnych kosztów zużycia energii. Dodatkowo połączenie klimatyzacji z systemem rezerwacji klimatyzacja jest automatycznie włączana lub wyłączana albo wprowadzana stan czuwania

 

Zarządzanie klimatyzacją - przykład instalacji ze sterownikami centralnymi Mitsubishi Electric

 

Klimatyzacja często tworzy spójny system wraz z pozostałymi instalacjami automatyki budynkowej, co najlepiej widać na przykładzie obiektów użyteczności publicznej i w biurowcach. Stawia to szczególne wymagania wobec systemu sterowania pod względem zgodności i elastyczności konfiguracji. Inteligentna sieć pozwala na osiągnięcie maksimum komfortu i efektywności energetycznej.


Sterownik centralny AT-50B sprawdzi się jako menedżer klimatyzacji do mniejszych obiektów (inteligentne zarządzanie klimatyzacją na piętrze lub w mniejszych obiektach) - przeznaczony do systemów serii City Multi i rekuperatorów Lossnay

 

W dużych kompleksach budynkowych sprawdzi się sterownik AE-200E dający możliwość rozszerzenia nawet do 200 urządzeń oraz model EW-50E pracujcz jako moduł rozszerzenia do AE-200E. Profesjonalne zarządzanie budynkiem wraz z interpretacją również dla innych podłączonych systemów (wentylacja, zacienianie,
oświetlenie) można osiągnąć stosując oprogramowanie do wizualizacją w połączeniu z EW-50E lub AE-200E.

 

Moduł wejść i wyjść - integracja automatyki budynkowej

 

Jeśli różne podzespoły (liczniki, czujniki temperatury, sterowniki) w budynku pochodzą od innych producentów to do ich komunikacji potrzebny będzie moduł wejść i wyjść, który obecny jest w rozwiązanich Mitsubishi Electric. Moduły wejść i wyjść PAC-YG łączą inne elementy automatyki budynkowej z zarządzaniem klimatyzacją. Moduły zintegrowane są w systemie magistrali M-Net i rozszerzają funkcje sterowników centralnych EW-50E i AE-200E.

Sterowniki Mitsubishi Electric można podłączać do wszystkich popularnych systemów automatyki budynkowej a inteligentne oprogramowanie sterujące - RMI generuje z danych zużycia strategie optymalizacji


 

Kontakt w sprawie produktów:

Mitsubishi Electric Europe B.V.
Sp. z o.o. Oddział w Polsce
Living Environment Systems

tel. +48 22 468 27 50
Infolinia +48 22 468 27 77
www: mitsubishi-les.com/pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Klimatyzatory pokojowe Climate Class 8000i - Najwyższy poziom komfortu dopasowany do Twojego wnętrza

Klimatyzatory pokojowe Climate Class 8000i - Najwyższy poziom komfortu dopasowany do Twojego wnętrza

Climate Class 8000i to seria klimatyzatorów pokojowych o ekskluzywnym designie... ¬ więcej...

 
Czym zabezpieczyć przestrzeń pod klimatyzatorem - osłona do mycia klimatyzatorów kasetonowych

Czym zabezpieczyć przestrzeń pod klimatyzatorem - osłona do mycia klimatyzatorów kasetonowych

Firma Wigmors w swojej ofercie posiada zestaw (osłonę) do mycia klimatyzatorów... ¬ więcej...

 
Poznaj klimatyzatory AlpicAir ECO PRO - najwyższy standard w swojej klasie

Poznaj klimatyzatory AlpicAir ECO PRO - najwyższy standard w swojej klasie

Firma Ventia, generalny dystrybutor marki AlpicAir w Polsce poleca dostępny od ręki,... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji            Metalplast    Wienkra    Systherm GlenDimplex    Ventec   Lindab Vents Mitsubishi Electric Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet