gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

Cedor

PipelifeEko-Bio

Diamond

Grupa Armatura 

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft

SFA Poland Sp. z o.o.   Uponor

znajdź fachowca

Vabo - Patron działu Kanalizacja i odwodnienia


Nowa generacja przepompowni SANICUBIC

aktualizacja: 06-05-2019, 05:19 – artykuł promocyjny


Sanicubic to seria urządzeń służących do przepompowywania ścieków szarych i czarnych, które można podłączyć do kilku pomieszczeń sanitarnych. Inteligentna i funkcjonalna konstrukcja połączona z wysoką wydajnością i jakością to cechy charakteryzujące te produkty. Firma SFA zdecydowała się zmodernizować te urządzenia, uatrakcyjniając ich design i zwiększając ich funkcjonalność.

 

Logo SFA 60-lecie istnienia

 

Zmiany wprowadzone zostały w 2 najpopularniejszych modelach: Sanicubic 1 WP oraz Sanicubic 2 Classic. Urządzenia nowej generacji cechuje łatwy i szybki dostęp serwisowy. W celu wymiany silników lub systemu załączania nie ma potrzeby demontażu elementów zbiornika. Oznacza to ze wszelkie prace serwisowe czy konserwacyjne odbywają się szybko i co ważne w higienicznych warunkach.

 

Sanicubic SFA

 

Automatyczna praca z systemem sterowania i monitorowania umieszczonym poza urządzeniem to kolejna zaleta nowych przepompowni. Dodatkowo dzięki wykonaniu zbiornika w technologii IP68, urządzenia te można teraz bez obaw o możliwość ich  zalania, zabudować w studzience.

Kolejną nowością w przepompowniach Sanicubic 1 WP oraz Sanicubic 2 Classic jest zastosowanie niezawodnego i sprawdzonego systemu rozdrabniania z nożem tnącym ProX K2. Nóż ten opracowany został w oparciu o wieloletnie doświadczenie SFA i wiedzę w dziedzinie przetłaczania ścieków. Jest on wykonany ze stali nierdzewnej, a jego konstrukcja znacząco minimalizuje zatkanie pompy i pozwala na przepompowywanie ścieków szarych i czarnych z kilku pomieszczeń sanitarnych.

 

SFA - nóż tnący ProX K2

 

Parametry tłoczenia oraz wydajności Sanicubic 1 WP oraz Sanicubic 2 Classic pozostały bez zmian. Sanicubic 1 WP NM, a także Sanicubic 2 Classic NM pozwalają na przetłaczanie ścieków do 11m w pionie i 110 m w poziomie. Wydajności wynoszą odpowiednio 12 m3/h oraz 20,5 m3/h.

 

SFA - Sanicubic 1 WP NM SFA - Sanicubic 2 Classic NM

 

W Sanicubic 2 Classic NM zastosowane zostały 2 silniki, co pozwoliło zwiększyć ich wydajność oraz żywotność. Załączają się one naprzemiennie, a w przypadku awarii jednego z nich całą pracę przejmuje drugi. Pozwala to na zachowanie ciągłości funkcjonowania pomieszczeń sanitarnych co jest niezwykle ważne w obiektach komercyjnych.


Sanicom 2 to kolejne urządzenie, które zostało poddane modernizacji. Zbiornik urządzenia w nowej wersji wyposażony został w specjalny otwór rewizyjny ułatwiający czyszczenie lub usunięcie zatoru. Ponadto Sanicom 2 NM wyposażony jest w nowe wejście o średnicy DN80 z możliwością redukcji do DN50/40. Nad prawidłowym działaniem pracy pomp czuwa specjalny Control Box, który znajduje się poza urządzeniem.

 

SFA - Nowa generacja Sanicom 2 NM

 

Do oferty firmy SFA w 2018 roku dołączyła zatapialna pompa do ścieków – SANIPUMP przeznaczona do stosowania w gospodarstwach domowych ale również w aplikacjach komercyjnych. Urządzenie to doskonale sprawdzi się przy wypompowywaniu wody z szamba czy osuszaniu zalanych wodą pomieszczeń. Jest ono niezwykle lekkie - waży jedynie 13 kg. W SANIPUMP zastosowany został ten sam system rozdrabniania jak w Sanicubic 1 WP NM oraz Sanicubic 2 Classic NM, który pozwala na przepompowywanie ścieków szarych i czarnych ze zbiorników wewnętrznych jak i zewnętrznych.

 

Sanipump - SFA

 

Pompa SANIPUMP zasilana jest silnikiem o mocy 1500W, dzięki czemu może tłoczyć ścieki na wysokość 14 metrów. Jej wydajność dochodzi do 10,5 m3/h! Pompę można zanurzyć maksymalnie na głębokość 5 m.

SANIPUMP została ponadto wyposażona w podwójne zabezpieczenia – termiczne, zapobiegające przegrzaniu się silnika oraz system pływakowy, który zabezpiecza pompę przed pracą „na sucho”. Dzięki zastosowaniu pływaka, pompa pracuje automatycznie - załącza się tylko kiedy poziom ścieków osiągnie określoną wysokość– 400 mm i wyłącza kiedy opadnie do 100 mm.

Ważną cechą urządzenia jest również możliwość pompowania ścieków o temperaturze do 70°C w cyklach do 5 min.

Kontakt w sprawie produktów:

SFA Poland Sp. z o.o.
tel. (22) 732 00 32
www: www.sfapoland.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
INFINITY - rewolucyjny odpływ do łazienki

INFINITY - rewolucyjny odpływ do łazienki

Czy osiągalny jest świat bez ograniczeń? Gdzie możliwe jest wszystko, co w naszej... ¬ więcej...

 
Gromadzenie i wykorzystanie wody deszczowej w domu i w ogrodzie - konieczność czy zachcianka?

Gromadzenie i wykorzystanie wody deszczowej w domu i w ogrodzie - konieczność czy zachcianka?

Woda jest prostą kombinacją atomów wodoru i tlenu – H2O - czystą substancją,... ¬ więcej...

 
Włazy nierdzewne PRO RPS z siłownikiem - doskonałe dla gastronomii, jak i medycyny oraz zdrowia

Włazy nierdzewne PRO RPS z siłownikiem - doskonałe dla gastronomii, jak i medycyny oraz zdrowia

Profesjonalne włazy nierdzewne z siłownikiem PRO RPS to seria produktów KMB... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet