zwiń


gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  ZĘBIEC

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-ProjektGrupa Armatura

logo Wilo   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Verano Konwektor

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Instal-Projekt - grzejniki


REGULUS-system - komfortowe i oszczędne ogrzewanie inteligentnych domów

aktualizacja: 06-02-2018, 13:21 – artykuł promocyjny


W zakresie sterowania ogrzewaniaem obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania. Wiąże się to z wciąż rozwijającym się rynkiem tego asortymentu oraz poszukiwaniem oszczędności wśród najbardziej energochłonnych systemów w każdym domu. Systemy i aplikacje znacznie ułatwiają nam życie czyniąc nasze domy coraz bardziej inteligentnymi. Wśród wielu funkcji najważniejsze to te śledzące parametry powietrza - temperaturę, wilgotność, poziom tlenu.

REGULUS-system - komfortowe i oszczędne ogrzewanie inteligentnych domów

 

Inteligentne systemy grzewcze muszą sprostać rosnącym wymaganiom inwestorów w zakresie komfortu cieplnego, a ponadto muszą być oszczędne i proekologiczne. Mamy dwie możliwości: albo w pełni panujemy nad ogrzewaniem albo dostosowujemy się do tego co mamy..

 

To, co wyklucza szybką reakcję podłogowego systemu grzewczego na dynamikę pogody (a taką sytuację mamy w naszym kraju) oraz zmienne potrzeby grzewcze domowników to ogromna bezwładność. Dlatego w przypadku podłogówki nie mamy możliwości stosowania zmiennych strategii grzania, w tym np. okresowego, całkowitego wyłączenia ogrzewania.

 


Obecnie budowane obiekty są coraz cieplejsze i do ogrzania wymagają coraz mniej energii cieplnej, a kolejne budowane będą jeszcze cieplejsze…

 

Przez większą część doby i przez większą część sezonu grzewczego, w ciepłym, dobrze akumulującym domu, instalacja nie musi grzać w ogóle. W nowoczesnych gospodarstwach domowych świadomie wybierane są systemy grzewcze pozwalające na oszczędność. Trzeba przy tym pamiętać, że oszczędności muszą być realne, a Ogrzewanie inteligentnenie fałszywie pojmowane, jak to ma miejsce w przypadku ogrzewania podłogowego skojarzonego z pompę ciepła pracującą w taniej taryfie. Uruchamianie całego wytworzonego ciepła bezpośrednio do grzejnika podłogowego, czyli elementu permanentnie emitującego ciepło, jest jego marnowaniem w sytuacji gdy ciepła nie trzeba podać w ogóle. Dylematem może być także sytuacja, gdy zapotrzebowanie na ciepło pojawi się w innej porze. Jak powszechnie wiadomo ciepło powinno być emitowane przez grzejniki wyłącznie wówczas, gdy jest taka potrzeba i w takiej ilości, ile akurat w danym momencie trzeba. Tylko wówczas w pełni panujemy nad  systemem grzewczym i nad komfortem cieplnym. Nasz dom musi być nam posłuszny, czyli spełniać nasze oczekiwania. Użytkownik może zaprogramować niską temperaturę bazową rzadziej użytkowanego pomieszczenia w przypadku gdy wie, że dysponuje dużym zapasem dynamicznie podawanego ciepła. Jest to ewidentna oszczędność ciepła niedostępna posiadaczom samej „podłogówki”. Jak wybrnąć z tego dylematu? Czy nie lepiej, zamiast produkować ciepło wyłącznie w II taryfie, produkować je w dowolnym momencie i optymalnie wykorzystać? Mniejsze zużycie ciepła i komfort cieplny na żądanie zrekompensują z nawiązką nieco droższą produkcję.

 

 

Hybrydowa dystrybucja ciepła. Ogrzewanie podłogowe + grzejniki REGULUS®-system

 


Grzejniki REGULUS®-system mogą być zasilane tą samą co posadzka temperaturą zasilania, dlatego bez problemu współpracują z kotłem kondensacyjnym. Wystarczy odpowiednia regulacja przepływów poprzez poszczególne składowe systemu, by ustalić proporcje emisji ciepła przez każdy z układów. Bardzo ciekawa opcja to zastosowanie w tym samym pomieszczeniu hybrydowej dystrybucji ciepła – część mocy w grzejnikach i część mocy w odpowiednio „odchudzonej podłogówce” umieszczonej jedynie na ścieżkach komunikacyjnych i powierzchniach pozbawionych umeblowania.


Takie rozwiązanie umożliwia stosowanie zmiennych strategii grzania – same grzejniki lub grzejniki + „podłogówka” (przy silnych mrozach) w zależności od potrzeb i preferencji. Pozwala to także uniknąć przewymiarowania grzejników, czy wręcz umożliwia pomniejszenie ich gabarytów.
 

Zamiast grzejników ściennych można zastosować również grzejące bardzo dynamicznie grzejniki kanałowe.

 

Umieszczenie ogrzewania posadzki wyłącznie w strefie komunikacji zabezpiecza "efekt ciepłej podłogi" ze znacznym zmniejszeniem jej funkcji grzewczej. Dostępna przy opcji hybrydowej manewrowość procesu grzania pozwala zmniejszyć jego koszt przy zachowaniu wysokiego komfortu cieplnego. Grzejąc niskotemperaturowo potrzebujemy na manewr temperaturą wnętrza więcej czasu, lecz grzejniki REGULUS®-system mają kilkuminutowy czas reakcji. Ich posiadacz może więcej, ma więcej opcji, więcej strategii grzania do dyspozycji. Może przerwać grzanie i może je znacznie później rozpocząć, wydłużając maksymalnie przerwy w grzaniu – czuje się pewnie pod względem zabezpieczenia stosownej ilości ciepła w razie potrzeby. Dostępne przez Internet opcje sterowania czynią nas panami sytuacji. Tak szeroko pojęte bezpieczeństwo cieplne domowników zapewnić mogą jedynie grzejniki o małej bezwładności cieplnej oraz dużej sprawności. Miedziano-aluminiowe grzejniki REGULUS®-system, mając małą masę całkowitą połączoną z dużą powierzchnią wymiany ciepła, są optymalnym wyborem dla instalacji niskotemperaturowych.

 


Programy doboru i wyceny:  www.regulus.com.pl
 


 

Kontakt w sprawie produktów:

REGULUS-system s. j.
tel. 33/812-36-69, 33/815-10-25
www: www.regulus.com.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Chłodzenie i grzanie pomieszczeń - grzejniki ścienne REGULUS®-system

Chłodzenie i grzanie pomieszczeń - grzejniki ścienne REGULUS®-system

System, w którym pracują pompa ciepła oraz grzejniki rewersyjne daje nam znacznie... ¬ więcej...

 
Grzejniki dekoracyjne Imers - wybierz swój model

Grzejniki dekoracyjne Imers - wybierz swój model

Urządzanie mieszkania jest wyzwaniem, ale też daje nam wiele radości. Swój... ¬ więcej...

 
Ogrzewanie hybrydowe z grzejnikiem wodno-elektrycznym Convector

Ogrzewanie hybrydowe z grzejnikiem wodno-elektrycznym Convector

Ogrzewanie hybrydowe to dwa niezależne systemy ogrzewania wbudowane w jeden grzejnik.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


regulus