gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

logo VABO   Werit

Ferdom     Akra

PipelifeEko-Bio

Diamond

Grupa Armatura  

   Nibco

Invena     logo Wilo

Intersoft      

SFA Poland Sp. z o.o.   Setma

UponorRoth Polska

znajdź fachowca

Aquaphor patron


Magnetyzery ECOMAG - Chronią przed osadami budynki w Łodzi

aktualizacja: 23-01-2018, 09:12 – artykuł promocyjny


Łódzkie wodociągi dostarczają mieszkańcom wodę średniotwardą, której jakość jest systematycznie kontrolowana. Stanowi ona źródło cennych minerałów niezbędnych dla człowieka takich jak wapń i magnez. Tak samo jest w każdym miejscu Polski jeśli z kranu płynie woda z wodociągu. Ponadto łódzka „kranówka” jest bogatsza w minerały niż popularne wody źródlane ze sklepu i taką właśnie wodę polecają pić SANEPIDY. Więcej informacji na zwik.lodz.pl.

Problemem są oczywiście osady na urządzeniach i tak jest w całej Polsce, gdzie przeważają wody średniotwarde i twarde. Tworzą one tzw. kamień blokujący podgrzewanie wody w wymiennikach, kotłach, zasobnikach, podgrzewaczach, pralkach, zmywarkach i urządzeniach przemysłowych. Warto więc zastosować magnetyzery Ecomag i usunąć stare osady, zapobiegając jednocześnie powstawaniu nowych. Nie ma strat energii, a woda dalej zawiera minerały.

Problemy Spółdzielni Mieszkaniowej PIASKI z łódzkiej Retkini. „W styczniu 2007 roku magnetyzer ME2 Ecomag został zamontowany przed niepłukanym chemicznie wymiennikiem ciepłej wody użytkowej. Po około 2,5 miesiącach stwierdziliśmy wzrost ciśnienia wody za wymiennikiem. W lipcu 2007 został on przeniesiony do budynku wielorodzinnego, którego mieszkańcy skarżyli się na niską temperaturę ciepłej wody. Od tego czasu nie docierają do nas żadne krytyczne uwagi, a analiza ilości potrzebnej energii do podgrzania 1 m3 wody potwierdziła utrzymywanie się tej wielkości na stałym i niższym poziomie w porównaniu z innymi budynkami. ……… W kolejnych budynkach również zatrzymano narastanie kamienia.” Ecomagi zamontowane są obecnie w ponad 30 budynkach na instalacji stalowej i z tworzywa na przyłączu wody zimnej i ciepłej za wymiennikami.


DALKIA Łódź: „ Ecomagi zostały zamontowane w czterech węzłach cieplnych w obiektach mieszkalnych. Dwuletnie testy zostały zakończone w czerwcu 2011r. Zebrane doświadczenia oraz szczegółowa diagnostyka wymienników potwierdziły skuteczności Ecomagów w zakresie ochrony wymienników ciepłej wody użytkowej przed korozją oraz gromadzeniem się osadów na płytach wymienników w trakcie ich długotrwałej eksploatacji. DALKIA Łódź podjęła decyzję o kolejnych montażach Ecomagów jako skutecznego rozwiązania zabezpieczającego instalacje wodne przed korozją i osadami w budownictwie.”  Montaż na instalacji stalowej.

 

fot.: Wymiennik ciepła Dalkii Łódź bez Ecomagów. Kamień blokował podgrzewanie wody. Straty energii dochodzą do 30%

 

 

Zalety Ecomagów:

 

  • Kilkuminutowy nakładkowy, bezprądowy i bezobsługowy montaż bez usuwania wody z instalacji;
  • Bezpieczne - wydany po raz trzeci atest higieniczny PZH, opinia UDT i PCBiC S.A.
  • Sprawdzone - kilkumiesięczne badania COB-R Techniki Instalacyjnej INSTAL dot. dynamiki usuwania osadów;
  • Montaż na instalacji stalowej, z tworzywa i miedzi o średnicy od DN 1/2 cala do DN 14 cali w mieszkaniu, budynkach jedno- i wielorodzinnych;
  • Opinie znajdują się na akra.pl w dziale REFERENCJE , a prywatne w SKLEP ME1.


Zapraszamy na stronę firmy Akra po więcej informacji oraz zdjęcia typowych montaży i karty katalogowe. Prosimy o pytania: biuro@akra.pl lub tel. 22 858 34 04.

Kontakt w sprawie produktów:

AKRA Sp. z o. o.
tel. 22-858-34-04
www: akra.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Twarda woda zdrowia doda

Twarda woda zdrowia doda

Czy można używać bezpiecznie wody z wodociągu, która spełnia rozporządzenie... ¬ więcej...

 
Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Jak prawidłowo wybrać filtr do wody?

Woda w domu może być czysta i smaczne, jednak w większości przypadków wymaga... ¬ więcej...

 
Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Dlaczego twarda woda jest niebezpieczna?

Wapń i magnez to minerały, których człowiek potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.... ¬ więcej...

 
armatura
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet