zwiń

systemy grzewcze pompy ciepła


gorące tematy


tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Kotły grzewcze Saymon EP dużej mocy do palników uniwersalnych

aktualizacja: 23-01-2018, 06:43 – artykuł promocyjny


Stalowy kocioł grzewczy Saymon typu EP jest urządzeniem wysokotemperaturowym przeznaczonym do dużych instalacji ze zmienną mocą. Eliptyczna komora spalania zapewnia mniejsze wymiary, ułożenie rur ponad paleniskiem i ograniczenie kondensacji. Drzwi z izolacją termiczną i dokładną regulacją gwarantują idealną szczelność. Równoważenie cieplne poprzez kierowanie wody powrotnej do chłodzenia części bardziej naprężonych. Przedłużenie rur poza tylną ścianę paleniska powoduje efekt pętli, kierowanie ciepła na spoiny i osuszenie. Pływające palenisko pozwala na rozszerzanie wzdłużnie i elastyczną pracę kotła. Maksymalne ciśnienie robocze 6 bar.

kocioł grzewczy Saymon typu EP

kocioł grzewczy Saymon typu EP

 

Równoważenie cieplne

Doskonała stabilność cieplna dzięki równomiernemu rozkładowi temperatury na płaszczu: wewnętrzny obwód hydrauliczny kotła został przebadany, aby do maksimum wykorzystać wymianę ciepła, ajednocześnie ochłodzić najbardziej naprężone części, zmniejszając w ten sposób tworzenie osadów kamienia. Powrót zimnej wody jest kierowany do specjalnego okapu w celu pokrycia części bardziej naprężonych cieplnie (płyta przednia, przednia część rur dymowych i paleniska). ten system powoduje ochładzanie konstrukcji i ograniczeniu zjawiska zwapnienia. Owalny kształt korpusu kotła chroni "żywotne części" kotła od gromadzenia się szlamu obecnego ewentualnie w instalacji, gwarantując dużą odległość pomiędzy paleniskiem a samym płaszczem.

 

Efekt pętli 

Kolejnym systemem, służącym ograniczeniu kondensacji, a tym samym przedłużeniu żywotności kotła, w szczególności jak chodzi o rury dymowe i ich spoiny na tylnej ścianie sitowej, jest przeniesienie długości rur ponad samą ścianą. Ten system powoduje efekt pętli, który kieruje zagromadzone ciepło w kierunku linii spoin, osuszając kondensat wokół nich i zapobiegając jego formowaniu.  

 

Efekt żeberka

Kolejnym detalem, który umożliwia ograniczenie tworzenia kwaśnego kondensatu i przedłużenie żywotności kotła, szczególnie w rurach dymowych i na ich spoinach do tylnej ściany sitowej, jest wydłużenie długości ur poza samą ścianę. To rozwiązanie powoduje "efekt żeberka", które przekierowuje ciepło na spoinę, osuszając kondensat dookoła i przeciwdziałając jego tworzeniu.  

 

Pływające palenisko walcowe

W szczególnie dużych kotłach, wzdłużne rozszerzenie się paleniska stale towarzyszy pracy kotła. Z tej właśnie przyczyny, poczynając od kotła EP 1100 i większych, wykorzystując najlepszą technologię, palenisko spawane jest tylko do przedniej ściany sitowej. Może więc ono swobodnie się rozszerzać, gwarantując długotrwałą eksploatację i elastyczność działania.  

Stalowe, ciśnieniowe kotły SAYMON typu EP zapewniają szeroki zakres mocy, która zaspokaja potrzeby dowolnej instalacji. Kotły typu EP charakteryzują się:

 • dużym zakresem dostępnych mocy: typoszereg od 340 do 7000 kW
 • elastycznością użytkowania zakresu mocy
 • łatwą instalację dzięki kompaktowym rozmiarom  


Doświadczenie w rozwoju kotłów tego szeregu pozwoliło na znaczne poprawienie charakterystyki izolacji przednich drzwi, odpowiedzialnych za 30% strat ciepła kotła na promieniowanie. Aż do mocy 970 kW stosowane jest włókno ceramiczne o wysokiej izolacyjności, lżejsze i o 50% bardziej odporne w porównaniu z materiałami tradycyjnymi. Przy mocach powyżej 970 kW, zamiast włókien ceramicznych stosuje się specjalny podwójny cement ogniotrwały. Idealna szczelność gazowa drzwi, istotna nie tylko z uwagi na straty cieplne, ale również z uwagi na trwałość drzwi, jest gwarantowana przez automatyczne centralne i odwracalne zamykanie (prawe lub lewe) z dokładną: pionową, poprzeczną, osiową.  

 

Podstawowe wyróżniki w stosunku do tradycyjnych kotłów: 

 • Komora spalania eliptyczna z nawracanym płomieniem. Dla modeli EP1100 do EP 4000 palenisko ma możliwość swobodnej dylatacji (rozszerzalność względem temperatury). Wysokie ograniczenie wytwarzania kondensatu dzięki efektowi pętli.
 • Opatentowany sposób spawania rur na ścianie sitowej przeciwdziałający wytwarzaniu się kondensatu dzięki efektowi żeberka.
 • Cicha praca kotła dzięki niskiemu ciśnieniu od strony dymowej.
 • Odporność na czynniki mechaniczne dzięki efektowi pływającego paleniska.
 • Turbolatory o kształcie sprężyn, dodatkowe zwiększenie sprawności.
 • Zmniejszenie strat ciepła, specjalna izolacja drzwi paleniska i trójstronna regulacja.
 • Możliwa wariantowość otwierania drzwi (lewe, prawe)
 • Panel zewnętrzny oraz termostaty bezpieczeństwa (istnieje dodatkowa opcja wyposażenia w zewnętrzny kompensator)
 • Łatwa instalacja. Konstrukcja zgodna z dyrektywą EN 303, część 1.
 • Maksymalne ciśnienie robocze: 6 bar (od EP 1100 do EP 4000 istnieje możliwość wyposażenia w MWP do 10 bar)  


Jakość urządzenia gwarantowana jest europejskimi normami CE oraz światowymi certyfikatami QS-System, EQNet a także ISO 9001.

Kontakt w sprawie produktów:

P.H.U Saymon Sp. z o.o.
tel. (58) 664 92 96
www: saymon.eu
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji

Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji

OneFlow® WATTS to system ograniczający powstawanie osadów w... ¬ więcej...

 
Dlaczego wzrosną ceny za ogrzewanie? Co zrobić, żeby płacić mniej?

Dlaczego wzrosną ceny za ogrzewanie? Co zrobić, żeby płacić mniej?

Czarny scenariusz zaczyna się spełniać. Nikt już nie ma złudzeń co do nadchodzących... ¬ więcej...

 
Gazowy kocioł kondensacyjny: Logamax plus GB172iT

Gazowy kocioł kondensacyjny: Logamax plus GB172iT

Logamax plus GB172iT to kocioł z możliwością komfortowego dopasowania. Zapewnia... ¬ więcej...

 

All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet