zwiń

systemy grzewcze pompy ciepła


gorące tematy


tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex  

BuderusJunkers

Hewalex

nVent     Galmet

Salus
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom

Grupa Armatura

Imers
FENIX

logo Wilo
   De Dietrich

logo Daikin    Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet  REGULUS-system
Instal-Projekt  Verano Konwektor

Intersoft

Akra
    Immergas

znajdź fachowca

Junkers - patron


Palniki w technice grzewczej - przegląd rozwiązań

aktualizacja: 10-02-2020, 13:04 – artykuł promocyjny


Technologia grzewcza wciąż przechodzi bardzo trudny proces zmian. Przede wszystkim należy dostosować stosowane urządzenia grzewcze do wymogów norm emisyjnych, które narzucają na nas przepisy prawa wspólnotowego. To dzięki nim oraz rosnącej świadomości społecznej coraz więcej osób stawia na ekologiczne źródła energii. Biologiczne paliwo jest także naszym sprzymierzeńcem w walce o czyste powietrze. Sercem każdego urządzenia grzewczego jest palnik.

 

Palnik do spalania peletów

 

Spalanie biomasy (pellet, ziarna zbóż, pestki owoców) to jedno z wyzwań rynku grzewczego. Nowatorskie rozwiązania pozwalają skutecznie i efektywnie zamienić odpady rolnicze w ciepło. Jednym z takich pomysłów jest palnik do spalania biomasy w postaci granulatu drzewnego (pellet) w ofercie firmy SAS.

PALNIK SAS MULTI FLAME - transport biomasy odbywa się za pomocą mechanizmu dwóch ślimaków, rozdzielonych kanałem przesypowym napędzanych motoreduktorem. Palenisko jest automatyczne, wysokoefektywne oraz posiada funkcje samoczyszczące. Dzięki temu proces spalania pozwala na pełną regulację, która pomaga uzyskać zadaną przez użytkownika na sterowniku temperaturę. Mechanizm podawania zastosowany w modelu Multi Flame jest zabezpieczony przed niekontrolowanym cofaniem ognia do zasobnika opału w kotłach opalanych biomasą bez konieczności zastosowania instalacji gaszenia.
 

 • Montowany fabrycznie w kotłach: SAS BIO EFEKT, SAS BIO SOLID, SAS BIO SMART, SAS BIO SLIM, SAS BIO MULTI, SAS BIO GRO-ECO
 • Możliwość montażu również w kotłach podajnikowych: SAS SMART (10 kW), SAS SLIM (14-48 kW), SAS MULTI (14-200 kW) nie dotyczy kotłów SAS MULTI 17kW produkowanych do końca 2012r., SAS GRO-ECO (23-200 kW)

 

 

 

Palniki na pellet Zębiec

 

Palniki na pellet marki Zębiec to jedno z najbardziej ekonomicznych, ekologicznych i komfrotowych rozwiązań grzewczych dostępnych na rynku. Obsługa palnika ogranicza się wyłącznie do ustawienia parametrów pracy oraz uzupełnianiu pelletu w koszu. Proces podawania, rozpalania, czyszczenia rusztu, a także spalania paliwa jest w pełni zautomatyzowawny i regulowany za pomocą elektronicznego sterownika w dwóch dostępnych wersjach:
 

 • Expert Pellets - obsługujący 2 pompy CO oraz CWU
 • Lider Kolor Pellets - obsługujący 4 pompy i 1 zawór mieszający w standardzie

 

Palnik na pellet Zębiec


Palniki marki Zębiec dostępne są w dwóch mocach grzewczych - 10 kW (pasujący do kotłów KWP 10, Wenus 10, KWK 12) oraz 15/20 kW (KWP 15, KWP 21, Wenus 15, Wenus 21, KWK 16, KWK 25, KWKD 15, KWKD 22, KMW 16, KMW 23, Merkury 9-25).

 

Palniki na pellet ORTE

 

W pełni automatyczne palniki marki Orte są dostosowane do spalania pelletu w różnych zakresach mocy. Pozwala to między innymi na modyfikacje pieców piekarniczych lub dużych olejowych nagrzewnic powietrza ogrzewających np. korty tenisowe o mocach do 350 kW.

Palniki na pellet ORTEPalniki na pellet ORTE

ORTE 24                                                               ORTE 300   


Palniki uniwersalne (multiolejowe) SAYMON-Kroll

 

Palniki w ofercie Saymon-Kroll to opatentowana konstrukcja przekładająca się na możliwość ich wszechstronnego wykorzystania. Same palniki to nowoczesne produkty wykorzystujące zaawansowaną technologię. Inwestycja w palnik uniwersalny jest rentowna, gdyż koszt poniesiony na zakup urządzenia zwraca się w krótkim czasie, a użytkowane później paliwo zapewnia nam ciepło niemal za darmo.

 • na olej: opałowy, roślinny, zużyty - przepracowany oraz średniociężki
 • spalają też mazut, tłuszcze roślinne i zwierzęce oraz surowe oleje bezpośredniego tłoczenia nasion oleistych
 • przeznaczone do stosowania w piecach nadmuchowych oraz kotłach centralnego ogrzewania (c.o.) i ciepłej wody użytkowej (c.w.u.)
 • przystosowane do kotłów zarówno ze sterowaniem podstawowym, jak i w pełni automatycznym - pogodowym.
 • do pracy potrzebują jedynie zasilania elektrycznego i sprężonego powietrza z instalacji sieciowej lub sprężarki
 • potrzebne będą również inne elementy dostępne w ofercie firmy: agregat paliwa, filtr podgrzewany, układ pływakowo-ssawny i wkład katalityczny
 • w ofercie jest 6 typów palnika uniwersalnego o mocy od 25 do 200 k

 

Firma SAYMON oferuje pełny program kotłów centralnego ogrzewania (c.o.) oraz pieców nadmuchowych do współpracy z palnikami uniwersalnymi. Sprawdź pozostałe rozwiązania w ofercie marki >> Saymon-Kroll

 

Palnik olejowy Riello od MARAX

 

Palniki Riello MARAX

Palniki serii Gulliver RGD dostępne są w zakresie mocy od 49 do 296 kW. Ich konstrukcja przede wszystkim dba o redukcję poziomu emisji szkodliwych substancji do atmosfery oraz hałasu. Kompaktowa budowa palnika zapewnia łatwy montaż oraz ułatwia późniejsze użytkowanie. Spełniają one europejską normę EN 267.

 

 

Zobacz także:
Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Zębiec, SAS, Saymon, Orte, Marax

Zobacz także
Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji

Zapobieganie skutkom twardej wody w domowej instalacji

OneFlow® WATTS to system ograniczający powstawanie osadów w... ¬ więcej...

 
Dlaczego wzrosną ceny za ogrzewanie? Co zrobić, żeby płacić mniej?

Dlaczego wzrosną ceny za ogrzewanie? Co zrobić, żeby płacić mniej?

Czarny scenariusz zaczyna się spełniać. Nikt już nie ma złudzeń co do nadchodzących... ¬ więcej...

 
Gazowy kocioł kondensacyjny: Logamax plus GB172iT

Gazowy kocioł kondensacyjny: Logamax plus GB172iT

Logamax plus GB172iT to kocioł z możliwością komfortowego dopasowania. Zapewnia... ¬ więcej...

 

All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet