
- Wystartowała merXu - innowacyjna platforma e-commerce dedykowana handlowi B2B w regionie CEE
-
Zdrowy dom - najważniejsze zasady i rozwiązania do wentylacji
- Nowa era w ochronie mikrobiologicznej przewodów wentylacyjnych
- Odświeżona wersja programu Czyste powietrze 2,0
-
Czy wentylacja mechaniczna może pracować bezgłośnie?
- Modułowe pompy ciepła na ekologiczny czynnik CO2
- Nowe modele klimatyzatorów marki TCL
- Wentylatory i wywietrzniki dachowe
-
Klimatyzatory AUX - przewaga konkurencyjna
- Kiedy stosować nasady kominowe
- Nowy standard w branży - nagrzewnice wodne LEO
- Jak dobrać wentylator łazienkowy?
- Jak podłączyć okap kuchenny do wentylacji?
- Jak wykonać pomiar wentylacji mechanicznej?
- Dlaczego warto kupić oczyszczacz powietrza

- Koszt ogrzewania domu prądem
- Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe – koszty
- Instalacje przeciwoblodzeniowe - przegląd oferty rynkowej
- Ogrzewanie płaszczyznowe - budowa, rodzaje, właściwości
- Ogrzewanie elektryczne domu
- Kotły elektryczne - zestawienie oferty rynkowej
- Ustawa antysmogowa - czym można palić
- Ogrzewanie domu i mieszkania - wybór rozwiązań
- Kable, przewody i maty grzejne - przegląd oferty rynkowej
Nowoczesny gruntowy wymiennik ciepła
aktualizacja: 10-12-2018, 11:11 – artykuł promocyjny
W dzisiejszych czasach podczas budowy lub modernizacji zwraca się dużą uwagę na energooszczędność nowo powstających budynków. Projektanci i przyszli użytkownicy zastanawiają się, w jaki sposób zaprojektować instalacje, aby były one maksymalnie efektywne przy relatywnie najniższych kosztach użytkowania. Obecnie na rynku można znaleźć szeroką gamę oferowanych produktów, których producenci gwarantują oszczędność energii. Mimo to jest to rynek, na którym co jakiś czas pojawiają się nowe rozwiązania, tańsze, mniej obsługowe i o zdecydowanie lepszej jakości. Ponadto coraz bardziej na rynku liczą się instalacje, które mają zminimalizowany wpływ na środowisko. Nikt nie chce oddychać zanieczyszczonym przez smog powietrzem, co niestety jest dużym problemem w czasie zimy. Właśnie dlatego, firma Ecoplastol Sp. z o.o. proponuje swój wiodący produkt, nowoczesne rozwiązanie wentylacji mechanicznej - System GeoHeat.
System GEOHEAT to nowatorski system dostarczający wstępnie uzdatnione powietrze z zewnątrz do wnętrza budynków, poprzez wentylację mechaniczną wyposażoną w rekuperator. To doskonały sposób na to, by cieszyć się czystym powietrzem wewnątrz swojego domu, ale także nowoczesne rozwiązanie dedykowane również dużym obiektom sportowym, przemysłowym, czy obiektom użyteczności publicznej.
Stosując rekuperację z instalacją GWC możesz zyskać znacznie dużo sprawniejszy system odzysku ciepła zimą, co z pewnością wpłynie korzystnie na środowisko i Twoje finanse!
POZNAJ NOWATORSKIE ROZWIĄZANIE GWC – GeoHeat
System GEOHEAT zbudowany jest z rur oraz z kształtek elektrooporowych (mufy, kolana, trójniki) i kształtek doczołowych o średnicy od 110 mm do 400 mm. W przypadku zastosowania wymienników GEOHEAT w obszarze dużych i bardzo dużych obiektów, stosuje się elementy o średnicach sięgających nawet do 1200 mm.
Elementy budowy systemu wykonane są z HDPE (polietylenu wysokiej gęstości), surowca najwyższej jakości. HDPE stosowany jest m.in. w procesie budowy wodociągów i gazociągów.
Zastosowany system elektrooporowy i doczołowy zapewnia maksymalną szczelność na wszystkich połączeniach, a także gwarantuje długowieczność instalacji.
Dodatkowo, co ważne, aby nie dopuścić do rozwoju mikroorganizmów, w rurach systemu GEOHEAT w typoszeregach o średnicy od 110 mm do 400 mm zastosowano wewnętrzną warstwę nanosrebra marki SANiTIZED.
ELEMENTY SYSTEMU GEOHEAT
- rekuperator – urządzenie, które w wentylacji mechanicznej odpowiada za odzysk ciepła z powietrza wywiewanego zimą, a latem zapewnia przepływ powietrza (np. przez GWC). To serce całej instalacji wentylacji mechanicznej.
- rury i kształtki – rury antybakteryjne GEOHEAT zgrzewane są wyłącznie za pomocą specjalnych kształtek elektrooporowych i doczołowych. W miejscach, w których to możliwe, można je zgrzewać doczołowo.
- czerpnia powietrza – dzięki odpowiednim filtrom powietrza i umiejscowieniu na odpowiedniej wysokości, czerpnia powietrza zapewnia bezawaryjne i niemalże bezobsługowe działanie GWC GEOHEAT.
Zalety Rurowego Gruntowego Wymiennika Ciepła GeoHeat:
-
Antybakteryjny - Rury stosowane w systemie GWC GeoHeat to rury antybakteryjne, których wewnętrzna warstwa zawiera cząsteczki nanosrebra. Zapewnia to świeże, zdrowe i pozbawione zanieczyszczeń powietrze, które będzie idealne nawet dla alergików czy astmatyków.
-
Wysoki Współczynnik Przewodzenia Ciepła - Wszystkie elementy GWC GeoHeat wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego- polietylenu wysokiej gęstości HDPE. Współczynnik przewodzenia ciepła wynosi 0,5 W/mK, najwyższy ze wszystkich dostępnych na rynku rozwiązań rurowych GWC.
-
Zgrzewany elektrooporowo i doczołowo - Elementy GWC GeoHeat łączone są w technologii zgrzewania elektrooporowego i doczołowego. Taki sposób łączenia daje 100% szczelność i trwałość systemu. Tak wykonany GWC jest całkowicie zabezpieczony przed infiltracją wód gruntowych i opadowych.
-
Wysokość wód gruntowych - GWC dobiera się indywidualnie do każdej inwestycji. Na jego długość ma wpływ m.in. rodzaj gruntu i wysokość wód gruntowych, która wpływa KORZYSTNIE na jego działanie.
-
30 lat gwarancji - Dzięki zaletom wymienionym powyżej oraz wykonywanie GeoHeat przez autoryzowanych i przeszkolonych instalatorów, udzielana jest gwarancja 30 lat na całkowicie bezproblemowe i bezobsługowe działanie systemu.
-
Produkt Polski - GWC GeoHeat to produkt wyprodukowany w całości w Polsce. Jego unikatowy system został opatentowany w Urzędzie Patentowym i posiada chroniony na terenie całej UE znak handlowy.
-
Szybki czas zwrotu inwestycji - Prawidłowo zaprojektowany i wykonany GWC powinien się zwrócić już po 6-8 latach użytkowania.
- Wpływ na środowisko - Używając GWC nie przyczyniasz się do powstawania smogu i innych zanieczyszczeń powietrza- GWC nie powoduje negatywnego wpływu na środowisko.
Opracowanie: Redakcja
Źródło: ECOPLASTOL Sp.z.o.o. |

![]() | Rekuperatory TOP VENT - postaw na świeże powietrze dla Twojej rodziny!Jednym z systemów, który znacznie obniża zużycie energii i jednocześnie... ¬ więcej... |
![]() | Styczniowa PREMIERA LindabFirma Lindab, w ramach cyklicznego projektu o nazwie „Premiery Lindab 2021”,... ¬ więcej... |
![]() | Rekuperacja - konieczna zmiana w Twoim domuOd stycznia 2021 r. budynki mieszkalne i zamieszkania zbiorowego czeka kolejna zmiana... ¬ więcej... |


![]() Przewody wentylacyjne Airflex Spectra |
![]() Rekuperatory ENSY |
![]() Rekuperacja KELLER |
![]() Nawiewniki Brevis |
![]() Klimor- centrale klimatyzacyjne i wentylacyjne |