www.centrumklima.pl


System dystrybucji powietrza AIR SYSTEM

aktualizacja: 13-07-2020, 09:15 – artykuł promocyjny


Rura wentylacyjna to element bardzo istotny dla funkcjonowania całego systemu. Wpływa również na jakość instalacji i proces montażu. Projektując rury wentylacyjne należy uwzględnić wiele aspektów. Tak było w przypadku systemu dystrybucji powietrza AIR SYSTEM od Glen Dimplex. Jej unikalna konstrukcja to efekt właściwej koncepcji, w której priorytetem jest wyginanie jej we wszystkie strony, co pozwoliło wyeliminować dodatkowych kształtek.


AIR SYSTEM to rura wentylacyjna, którą podczas remontów można wbudować w podwieszany sufit, a w nowym budownictwie – poprowadzić w warstwie izolacyjnej pod jastrychem lub zabetonować. Rura wentylacyjna, która stanowi centralny element innowacyjnego systemu dystrybucji powietrza, składającego się z minimalnej ilości komponentów. Montaż takiego systemu jest na tyle łatwy i szybki, że konstruktorzy pokusili się o porównanie do układania klocków Lego. Po prostu błyskawicznie!

fot.: System Air 56 to efektywne rozwiązania wentylacyjne - w jego skład wchodzi jedynie osiem różnych komponentów głównych

 

 

Błyskawiczny system

 

Rura wentylacyjna jest po to by rozprowadzała powietrze po budynku. Choć koncepcja jest banalna i wydałoby się, że w tym zakresie nie da się nic już nowego wymyślić, to projektanci Glen Dimplex przyjrzeli się tej tematyce na nowo, wysłuchali głosów osób na co dzień mających styczność z tym materiałem i tak powstał system Air 56.

System dystrybucji powietrza Air 56 składa się z rur z tworzywa sztucznego, o średnicy wynoszącej zaledwie 56 milimetrów. I to właśnie ten wymiar jest tu ważny, gdyż jest jedyny w swoim rodzaju i łączy zalety innych rodzajów rur dostępnych na rynku. Taka rura jest bardzo elastyczna niczym najlepsze rury okrągłe oraz wydajna niczym kanały owalne. Jak często podkreślają instalatorzy dużym problemem w czasie montażu jest dopasowanie rur do specyfiki danego budownictwa. Z Air 56 ten problem znika, gdyż można je dowolnie formować: w górę, w bok, czy przez narożnik. A co bardzo ważne - dodatkowe elementy stosowane do zmiany kierunku nie będą już potrzebne. Ponieważ wysokość montażowa wszystkich rur i komponentów rozdzielczych wynosi 60 milimetrów, system Air 56 może być montowany w podłodze nie tylko w warstwie betonowej, lecz także izolacyjnej. Jednocześnie Air 56 robi wrażenie imponującym strumieniem objętościowym powietrza. Dwuwarstwowa konstrukcja gwarantuje najwyższą stabilność. Zewnętrzna rura wytrzyma nawet niezamierzone przydepnięcie roboczym butem na budowie. Warstwa wewnętrzna jest wyjątkowo elastyczna i przylega do warstwy zewnętrznej, dzięki czemu nawet w wąskich zakrętach gwarantowany jest idealny strumień powietrza. Ponadto materiał – zaprojektowany przez eksperta z Glen Dimplex do spraw tworzyw sztucznych – gwarantuje najwyższą jakość powietrza, gdyż może być stosowany nawet do kontaktu z żywnością. Nowy system dystrybucji powietrza Air 56 dostarczany jest w opakowaniu zabezpieczonym przed dostępem wody i powietrza – dzięki genialnemu systemowi łącznia, rury i elementy łącznikowe pozostają higienicznie zamknięte podczas wszystkich faz budowy. Nie ma więc niebezpieczeństwa zabrudzenia czy zakurzenia!

 

56 milimetrów – nowa średnica rur

 

  • Dimplex jest jedynym dostawcą, który samodzielnie projektuje i dostarcza urządzenia wentylacyjne oraz systemy dystrybucji powietrza.
  • Jeśli system zostanie prawidłowo zamontowany i ustawiony, nie wymaga czyszczenia, ponieważ jest to
    zamknięty, higieniczny układ.
  • Taka średnica jest unikatowa, ponieważ dzięki niej rurę wentylacyjną można montować absolutnie elastycznie.
  • Dostępna jest także wersja tej rury o średnicy 75 milimetrów – dzięki temu nowy system dystrybucji powietrza można bez problemu połączyć z tym „klasycznym” wymiarem.
  • Dwuwarstwowa konstrukcja rur KF R 56 to gwarancja najwyższej trwałości, stabilność oraz elastyczność instalacji.
     

 

Jedna rura w każdym miejscu

 

Montaż jeszcze nigdy nie był tak łatwy. Wystarczy zdjąć pokrywkę zabezpieczającą, połączyć, a klips zamykający zatrzaskuje się samoczynnie... i gotowe. Jeszcze nikt tak szybko nigdy nie montował systemu dystrybucji powietrza.


 

Kontakt w sprawie produktów:

Glen Dimplex Polska Sp. z o.o.
tel. +48 61 842 58 05
www: dimplex.pl
dimplex24.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

Narzędzie doboru napędów do okien z nowymi funkcjami

W internetowym kalkulatorze Napedyokienne.pl znajdziemy teraz nowe funkcje. Jest to... ¬ więcej...

 
System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System, już dostępny prosto z magazynu również w średnicy 90 mm!

System rozdzielaczowy HAVACO Flexo System to kompletne rozwiązanie dystrybucji powietrza,... ¬ więcej...

 
Analizatory Mastercool Spartan

Analizatory Mastercool Spartan

Nowoczesne, inteligentne analizatory Mastercool serii SPARTAN, wyposażone zostały... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Wienkra GlenDimplex    Ventec      Lindab Free Polska Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech Neovent Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Daikin
All rights reserved © 2004-2021 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet