Oświetlenie solarne ogrodów

artykuł promocyjny


Oszczędne, bo zasilane darmową energią słoneczną, efektowne, gdyż dostępne w wielu wariantach oraz łatwe w instalacji, ponieważ pozbawione kabli. Takie właśnie jest oświetlenie solarne. Doskonale sprawdzi się do tworzenia nastroju oraz delikatnego podświetlenia ciągów komunikacyjnych, stopni lub jako element dekoracyjny tarasu lub wejścia do domu.

fot.: Aurora Garden - przy większej ilości lamp słonecznych należy zadbać o ich prawidłowe rozmieszczenie - najlepiej jeśli odległość między nimi będzie wynosić ok. 15 cm (mniejsze odstępy przyczynią się do zjawiska mrugania diody)


Miejsce montażu lamp solarnych to ważna kwestia. Powinno ono być bezpośrednio nasłonecznione, dzięki czemu akumulatora lub fotoogniwa będą mogły się całkowicie naładować, a oświetlenie wystarczy na całą noc. Lamp solarnych nie należy montować blisko innego źródła światła, które będzie zakłócało ich uruchomienie się po zmroku. Ważne jest także by były utrzymane w czystości, co ułatwi ładowania. Lampy solarne dają łagodne światło, dlatego bardziej pasują do budowania nastroju

 

Oświetlenie ogrodu - instalacja, lampy, technologie           

 Oświetlenie ogrodu - instalacja, lampy, technologie

Wymarzony ogród wymaga odpowiedniej oprawy oświetleniowej, która sprawi, że jego uroki będzie można docenić również po zmroku. Aby cieszyć... więcej

 

Nastrojowe oświetlenie ogrodu zasilane słońcem

 

Dzięki lampom solarnym stworzenie nastrojowego oświetlenia w ogrodzie jest bardzo łatwe, a możliwość relokacji źródła pozwala na maksymalne wykorzystanie zasobów oraz potencjału takiego oświetlenia. W sprzedaży są dostępne małe lampki za około 10 PLN oraz pokaźne lampy, reflektory, kinkiety itp. z ogniwem fotowoltaicznym, które pozwala przetwarzać energię słońca na światło. Faktem jest, że najlepsze wykorzystanie tego typu źródeł światła występuje w sezonie letnim. Ich instalacja jest dziecinie prosta - bez przygotowania i rozprowadzenia instalacji, bez dostępu do gniazda elektrycznego - wystarczy wbić lampę w grunt i poczekać, aż baterie zostaną naładowane darmową energią słońca. Jest jeszcze jedna ważna zaleta lamp solarnych - umozliwiają bowiem dotarcie również do miejsc trudnodostępnych, gdzie nie ma racji bytu tradycyjna instalacja oświetleniowa.

fot.: Aurora Garden

Światło słoneczne w ciągu dnia podlega przekształceniu na drodze procesu fotowoltaicznego w energię elektryczną. Tak powstałe zasoby magazynowane są w akumulatorze, poto by nocą tą energię oddać do żarówki lampy solarnej. W budowie lampy solarnej najważniejszy jest zatem akumulator, który wpływa na wydajność oraz żywotność takiego źródła. Duże znaczenie ma także wykorzystana żarówka - najlepiej, gdy jest w technologii LED. Jeśli chodzi o wytrzymałość lamp solarnych, to producenci deklarują od 5 do 25 godzin ciągłego świecenia (szacowana wówczas żywotność 100 tysięcy godzin, czyli 20 lat). Do tego trzeba pamiętać, że lampy solarne nie pobierają prądu, są zatem ekonomiczne.

fot.: Aurora Garden - reflektor solarny LED do podświetlenia wszelkich nasadzeń

 

Oświetlenie solarne zimą

 

W okresie zimowym wydajność oświetlenia solarnego znacząco spada. Krótki dzień oraz mała ilość docierających promieni słonecznych powoduje, że akumulator nie zdąży się w pełni naładować, co jest niekorzystne dla jego żywtoności. Oczywiście obudowa takiej lampy (zazwyczaj wykonana z tworzywa sztucznego lub aluminium) w większości przypadków jest przystosowana do trudnych warunków zewnętrznych, w tym odporna na mrozy, jednak tego typu osprzęt lepiej na okres zimowy zdemontować i schować. Jednak lampy pozostawione bez źródła jakiegokolwiek światła będą działać mniej efektywnie, dlatego okres ten należy skrócić do minimum i zapewnić im dostęp do sztucznego oświetlenia. Decydując się na pozostawienie lamp solarnych na zimę w ogrodzie trzeba pamiętać o odśnieżaniu ogniw. Zawsze należy jednak zapoznać się z zaleceniami producenta, co do sposobu postępowania w konkretnym przypadku!
 

WAŻNE!

Podczas dłuższego czasu niekorzystania z lamp solarnych zaleca się przestrzeganie procedury - raz w miesiącu trzeba całkowicie rozładować akumulator i ponownie go naładować do pełna.

 

 

Lampy solarne - przegląd propozycji

 

 • Lampy solarne w ogrodzie led - zasialanie LED to najnowocześniejsza technologia w dziedzinie oświetlania, dająca najlepsze parametry pracy, dlatego warto w nią inwestować
 • Lampy solarne do ogrodu z czujnikiem ruchu - zapalają się tylko wtedy, gdy wyczują ruch, co przyczynia się do oszczędnego gospodarowania zgromadzoną energią
 • Lampy soalrne z czujnikiem zmierzchowym - najbardziej rozpowszechnione - zaczynają śwecić po zmroku i wraz ze wschodem słońca przestają działać
 • Lampy solarne do oświetlenia numeru domu i tabliczek na drzwiach - w takiej sytuacji wystarczy delikatne światło, które lampy solarne są w stanie wyprodukować nawet w pochmurne dni. 

 

Lampy solarne MAGIT

Stojąca lampa solarna SURA LED

 • Idealna do oświetlenia ciągów pieszych i chodników
 • Montaż do podłoża - kostka, bloczek betonowy - za pomocą czterech śrub
 • wyposażona w czujnik ruchu, co znacząco wydłuża czas jej działania
 • elegancki, klasyczny design

 

 

 

   
Wisząca lampa solarna SUNA LED

 • Idealna do oświetlenia ciągów pieszych i montażu na elewacji domu jednorodzinnego
 • montaż do podłoża za pomocą dwóch śrub
 • wyposażona w czujnik ruchu, co znacząco wydłuża czas jej działania
 • elegancki design w klasycznej oprawie


 

 

 
Lampa solarna SOMA LED

 • Idealna do oświetlenia ciągów pieszo – jezdnych na posesjach jednorodzinnych
 • montaż za pomocą dwóch śrub
 • wyposażona w czujnik ruchu, co znacząco wydłuża czas jej działania
 • nowoczesny, elegancki design, prosty montaż, brak kabli i przewodów

 

Oświetlenie solarne Aurora Garden

 

Kinkiety solarne


ogrodowa lampa solarna

 • przeznaczona do montażu na elewacji lub ścianie
 • posiada solidne wykonane i wydajne moduły LED oraz solarny -  długie i bezproblemowe użytkowanie


Kinkiet będzie się znakomicie prezentował w eleganckim i klasycznie zaprojektowanym ogrodzie oraz będzie praktyczną ozdobą każdego tarasu lub altany.
 

Darmowa, ekologiczna energia słoneczna - sprawdź jak jeszcze można ją wykorzystać

 


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Aurora, Magit


Zobacz także
Zewnętrzne oświetlenie LED - nowe rozwiązania dla billboardów i architektury drogowej

Zewnętrzne oświetlenie LED - nowe rozwiązania dla billboardów i architektury drogowej

Oświetlenie ulic, elementów architektury drogowej i reklam outdoorowych jest niezwykle... ¬ więcej...
 
Współczesne systemy sterowania oświetleniem - zarys historyczny pionierskich zastosowań

Współczesne systemy sterowania oświetleniem - zarys historyczny pionierskich zastosowań

Już od zarania naszej cywilizacji człowiek nieustannie dążył do wyeliminowania ciemności... ¬ więcej...
 
Zanieczyszczenie światłem

Zanieczyszczenie światłem

Życie roślin i zwierząt na naszej planecie zawsze było podporządkowane naturalnemu... ¬ więcej...
 
All rights reserved © 2004-2023 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
Facebook