Kan


Nowość - siłownik i zawór w jednym elemencie

aktualizacja: 30-10-2017, 12:44 – artykuł promocyjny


Do tej pory siłownik w rozdzielaczach ogrzewania płaszczyznowego był zawsze montowany jako osobny element. Specjaliści z firmy Taconova, wykorzystali jednak swoje bogate know-how, aby udoskonalić zawór równoważący i stworzyli wersję napędzaną elektrycznie. W ten sposób powstało innowacyjne rozwiązanie TacoDrive łączące zawór i siłownik w jednym elemencie, bardzo wygodne z punktu widzenia instalatorów.

 

TacoDrive

 

System ogrzewania płaszczyznowego wyposażony w rozdzielacze obiegów grzewczych z siłownikiem umożliwia automatyczną regulację temperatury pomieszczeń. W najnowszym produkcie firmy Taconova, termoelektryczny siłownik połączony został z zaworem do rozdzielaczy obiegów grzewczych w jednej zamkniętej jednostce montażowej. Wbudowany na powrocie obiegu grzewczego TacoDrive jest prefabrykowany na belce rozdzielacza. Nie ma już więc potrzeby, aby instalator montował każdy z siłowników oddzielnie. Dzięki innowacyjnej metodzie zintegrowania siłownika i zaworu, zapewnione jest jednocześnie ich odpowiednie dopasowanie. Wyeliminowany zostaje ponadto problem wyregulowania siły zamykania, występujący często w innych rozdzielaczach obiegów grzewczych dostępnych na rynku. W celu doprowadzenia napięcia zasilającego wystarczy jedynie podłączyć do siłownika dostarczany w zestawie przewód elektryczny. Dodatkową zaletą połączenia wtykowego jest możliwość szybkiego skorygowania przypisania pomieszczeń do stref cieplnych, kiedy zajdzie taka potrzeba.

 

Nowoczesny rozdzielacz TacoSys Pro z wbudowanymi zaworami TacoDrive

Nowoczesny rozdzielacz TacoSys Pro z wbudowanymi zaworami TacoDrive

 

 

Zdecydowanie szybszy montaż

 

Dzięki połączeniu zaworu i siłownika w jednym, czas instalowania systemu jest znacznie krótszy niż w przypadku oddzielnych elementów. Takie rozwiązanie upraszcza również sam montaż, gdyż osoby planujące i wykonujące prace nie muszą dbać o odpowiednie dopasowanie siłownika i rozdzielacza. Podłączenie do napięcia zasilającego następuje po prostu przy użyciu załączonego przewodu elektrycznego. Dzięki połączeniu wtykowemu nie trzeba mocować kabli, a w razie potrzeby możliwe jest szybkie skorygowanie przypisania pomieszczeń do stref cieplnych budynku.

 

 

Wizualna kontrola i funkcja first-open

 

Podobnie jak sprawdzony przepływomierz TopMeter, również zawór termoelektryczny TacoDrive, oferuje instalatorowi możliwość bezpośredniej kontroli działania zaworu. Przez wziernik sprawdzimy wizualnie zarówno rzeczywiste ustawienie zaworu, jak też działanie siłownika. Inaczej niż w przypadku instalacji z oddzielnym siłownikiem, w tym przypadku można ocenić pracę zaworu na podstawie informacji od producenta. Dodatkowo Taconova zintegrowała jeszcze jedną praktyczną funkcję, przydatną w sytuacjach, gdy przy uruchomieniu lub awarii nie ma możliwości doprowadzenia napięcia zasilającego. Dzięki wybraniu funkcji first-open zawór jest otwarty, tak aby można było przepłukiwać i napełniać podłączone obiegi również bez prądu.

 

 

Najbardziej kompaktowy siłownik zaworu na rynku

 

Cechą wspólną zaworu TacoDrive i przepływomierza TopMeter jest smukły kształt, sprawiający, że są one wyraźnie mniejsze niż tradycyjny, oddzielnie montowany siłownik zaworu. Za ruch skokowy zaworu odpowiada element ekspansywny. Bezpośrednie działanie siłownika na zawór powoduje efektywne przenoszenie energii. W przypadku tradycyjnego połączenia zaworu i siłownika, jako oddzielnych elementów, siła zamykania zaworu stawiałaby opór niewielkiej sile sprężyny w siłowniku, co w praktyce po dłuższych przerwach w użytkowaniu może prowadzić do zacinania się zaworu. TacoDrive całkowicie rozwiązuje ten problem.
 

Kontakt w sprawie produktów:

Taconova Polska Sp z o.o.
tel. 61 2278421
www: www.taconova.pl www.taconova.com
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Grupa podmieszania marki Taconova

Grupa podmieszania marki Taconova

Montowane bezpośrednio na rozdzielaczu dają możliwość indywidualnej regulacji... ¬ więcej...

 
Ogrzewanie podłogowe ELEKTRA

Ogrzewanie podłogowe ELEKTRA

Firma ELEKTRA specjalizuje się w systemach ogrzewania elektrycznego, przeznaczonych... ¬ więcej...

 
KAN Smart Control - zarządzaj ciepłem w swoim domu

KAN Smart Control - zarządzaj ciepłem w swoim domu

KAN Smart Control to aplikacja zapewniająca możliwość sterowania systemem Automatyki... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
kan

NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj