Poziomnice i dalmierze laserowe Fluke

aktualizacja: 31-08-2017, 09:21 – artykuł promocyjny


Fluke - producent kojarzony z elektrotechniką i aparaturą pomiarową - rozszerza swoje portfolio o urządzenia wykorzystywane w budownictwie, pracach montażowych i wykończeniowych.

Do oferowanych dotychczas dalmierzy laserowych dołączają samopoziomujące poziomnice laserowe. Oferowane poziomnice krzyżowe oraz poziomnice trzypunktowe dostępne są w dwóch wariantach, z laserem w kolorze czerwonym (R) lub zielonym (G).

 

Poziomnice i dalmierze laserowe Fluke

 

Poziomnice laserowe Fluke cechują się wysoką jakością i dużą wytrzymałością, których można się spodziewać po wszystkich przyrządach tego producenta. Szybko nastawne, samopoziomujące zawieszenie kardanowe gwarantuje dokładne, błyskawiczne i stabilne wyznaczanie punktów oraz linii odniesienia. Urządzenia te wytrzymują bezawaryjnie upadek z wysokości 1 metra, co jest możliwe dzięki zastosowaniu wewnętrznej ramy absorbującej wstrząsy oraz zewnętrznej gumowej osłony zabezpieczającej. Dzięki takiej konstrukcji nie było konieczności wbudowywania blokady zawieszenia kardanowego, która w konkurencyjnych rozwiązaniach jest najczęstszą przyczyną uszkodzenia całego przyrządu.
 

Poziomnice i dalmierze laserowe FlukeModele Fluke 180LRFluke 180LG to lasery krzyżowe. Ich głównym zadaniem jest wyznaczenie ciągłych linii poziomych, pionowych, skośnych oraz kąta prostego, które są rzutowane na obiekt. Generują one dwie wiązki (poziomą i  pionową), których projekcja na obiekcie może odbywać się jednocześnie, tworząc krzyż z  ramionami przecinającymi się pod kątem 90°. W nazwie tych urządzeń zawarto oznaczenie 180, co sugeruje, że wyznaczana linia jest widoczna w  pełnym zakresie kąta 180°. W  rzeczywistości kąt ten jest minimalnie większy, co umożliwia rzutowanie, zarówno poziome, jak i  pionowe, praktycznie w  całym pomieszczeniu. Dokładność trasowanych linii wynosi 3 mm przy odległości 9 m.

 

Zobacz poziomnice Fluke w sklepie Onninen

 

Poziomnice laserowe liniowe firmy Fluke emitują jasne, ciągłe linie, zapewniające dobrą widoczność w pomieszczeniach. W przypadku jasnego otoczenia zalecane są modele z laserem zielonym, który jest nawet 3-krotnie jaśniejszy od czerwonego i może być stosowany przy większych odległościach. Jeśli otoczenie jest bardzo jasne, zwłaszcza na zewnątrz budynków, to zalecane jest stosowanie dodatkowego detektora linii laserowych (LDR, LDG).

Poziomnice i dalmierze laserowe FlukeCzujnik detektora odbiera sygnał z lasera i pozwala dokładnie wyznaczyć płaszczyznę przy odległościach, gdzie nie widać już wiązki. Czujnik ma wskaźniki wizualne i dźwiękowe, co ułatwia korzystanie z urządzenia. Maksymalny zakres pracy poziomnic laserowych Fluke wynosi 60 m.

Modele Fluke 3PR i Fluke 3PG są poziomnicami trzypunktowymi. Zamiast linii ciągłej jest jeden punkt skierowany do przodu, co po przekręceniu urządzenia wzdłuż osi pionowej również pozwala wyznaczyć linię poziomą. Pojedynczy punkt lasera jest dużo lepiej widoczny przy większych odległościach niż linia. Dwa kolejne punkty trasowane przez ten przyrząd są skierowane w górę i w dół, co daje funkcję pionownika. Dokładność tych przyrządów wynosi 6 mm przy odległości 30 m.

Wszystkie poziomnice laserowe Fluke mają gwint umożliwiający mocowanie do statywu. W standardowym wyposażeniu znajduje się magnetyczny uchwyt ścienny, który zapewnia łatwe i stabilne mocowanie na wszelkich metalowych przedmiotach, np. na profilach ścian gipsowo-kartonowych. Uchwyt ma również nawiercone otwory, które pozwalają na mocowanie za pomocą wkrętów. Modele 3PR i 3PG standardowo wyposażone są w dodatkowy stojak ułatwiający szybkie trasowanie w pionie. Urządzenia dostarczane są w wytrzymałym etui.

 

Poziomnice i dalmierze laserowe Fluke

 

Opisywany sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze. Jeden przycisk służy do włączania/wyłączania oraz przechodzenia pomiędzy różnymi trybami wyświetlania linii. Kolor zielony diody sygnalizacyjnej wskazuje prawidłowy stan pracy, kolor czerwony stan TILT (przechylenie powyżej 6°, które uniemożliwia samopoziomowanie), kolor żółty – rozładowanie baterii. Zasilanie to 3 baterie typu AA.

W rodzinie urządzeń laserowych Fluke znajdują się także dalmierze. Mierniki te wykorzystują najbardziej zaawansowaną technologię pomiarów odległości. Super jasny laser jest dobrze widoczny, dzięki czemu zawsze widać punkt celowania, nawet jeśli obiekt docelowy jest w miejscu trudno dostępnym lub położonym daleko.

 

Zobacz dalmierze laserowe Fluke w sklepie Onninen

 

Poziomnice i dalmierze laserowe FlukeWszystkie trzy dostępne modele są proste w obsłudze, a przy tym trwałe i niezawodne, jak na Fluke przystało. Przyrządy wyposażone zostały w duży ekran LCD i ergonomiczne przyciski umożliwiające obsługę jedną ręką. Zakres pomiarowy wynosi, w zależności od modelu, 50 m (Fluke 414D), 80 m (Fluke 419D) lub 100 m (Fluke 424D).

Pomiarów można dokonywać w systemie metrycznym lub według miary anglosaskiej – w stopach. Najprostszy z modeli (414D) ma funkcję pomiaru odległości, obliczania pola powierzchni oraz kubatury, możliwość dodawania i odejmowania wyników pomiarów. Umożliwia dokonywanie pomiarów odległości z wykorzystaniem dwóch innych wyników pośrednich, bazując na wzorze Pitagorasa.


Poziomnice i dalmierze laserowe FlukeBardziej zaawansowane modele mają większe możliwości obliczania na podstawie wzoru Pitagorasa (3 pomiary pośrednie), możliwość zapisywania wyników w pamięci urządzenia czy montażu na statywie (Fluke 419D). W modelu Fluke 424D znajdziemy dodatkowo wbudowany kompas, a także miernik przechylenia 180° umożliwiający poziomowanie – to bardzo przydatna funkcja, np. przy pomiarach wysokości. Dalmierze dostarczane są w wytrzymałych futerałach z logo Fluke. Zasilane są dwiema bateriami typu AAA, których żywotność wystarcza na przeprowadzenie kilku tysięcy pomiarów.

Wszystkie opisane w artykule przyrządy laserowe Fluke objęte są 3-letnią gwarancją producenta.

 

Zobacz poziomnice i dalmierze laserowe Fluke w sklepie Onninen


 

Kontakt w sprawie produktów:

Onninen Sp. z o.o.
tel. 42 676 88 66, 42 676 89 70
www: onninen.pl

mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Syndrom chorego budynku - przyczyny, jak zapobiegać

Syndrom chorego budynku - przyczyny, jak zapobiegać

Syndrom chorego budynku (z ang. sick building syndrome w skrócie SBS) definiowany... ¬ więcej...

 
Tapety - dekoracja, która wraca na salony

Tapety - dekoracja, która wraca na salony

Fototapety to z pewnością dobrze znana i chętnie stosowana ozdoba wnętrz. Malownicze... ¬ więcej...

 
Nowoczesne budownictwo - wybór instalacji

Nowoczesne budownictwo - wybór instalacji

Przyjazna dla środowiska, bazująca na odnawialnych źródłach energii oraz... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet