gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

GlenDimplex   logo Daikin

Junkers

BuderusHewalex

nVent     Galmet
   

EsbeRoth Polska

   Schiedel   Pipelife    

Kospel    NTS Energy

Stiebel Eltron Radox Radiators

Ferdom


Instal-Projekt

logo Wilo   De Dietrich

ZĘBIEC   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Metalbet    REGULUS-system
Imers
  

Intersoft

  Grupa Armatura

FENIXLindab

Akra    Immergas

znajdź fachowca

Ekonomiczne ogrzewanie budynku z systemem i aplikacją SALUS Smart Home

aktualizacja: 09-03-2018, 12:24 – artykuł promocyjny


Kontrola ogrzewania przez telefon, sterowanie pracą urządzeń elektrycznych czy włączanie oświetlenia w domu nawet wtedy, gdy znajdujemy się tysiące kilometrów od niego... To, co jeszcze kilkanaście lat temu uznalibyśmy za science fiction, dziś staje się opłacalnym i dostępnym rozwiązaniem niemal dla każdego. Najnowsze systemy sterowania ogrzewaniem pozwalają na wysoko ekonomiczne ogrzewanie budynku, gwarantując jego użytkownikowi spore oszczędności – znacząco większe, niż przy ręcznej modulacji temperatury czy wyłączaniu grzejnika na noc.

 

 

Jak ekonomicznie sterować ogrzewaniem?

 

Zapewne ilu specjalistów, tyle odpowiedzi na to pytanie. Z kolei jak wielu producentów przy zakupie regulatorów czy systemów sterowania ogrzewaniem zapewnienia Cię, że właśnie jego urządzenia obniżą koszta ogrzewania? Przypuszczalnie każdy z nich zachwala swój system w ten sposób. Dlaczego? Bo wiedzą, że klienci właśnie tego oczekują. Wydatki ponoszone na energię grzewczą pochłaniają często niemałą część naszego domowego budżetu. W praktyce, aby je zredukować, należałoby kontrolować temperaturę dla każdego pomieszczenia, by następnie w każdym z osobna różnicować ją w ciągu dnia. Niestety taka kontrola wymaga dodatkowego wysiłku i zaangażowania ze strony właścicieli nieruchomości, a co za tym idzie także ich czasu. Nie pomagają również sytuacje z życia codziennego, gdy np. podczas wietrzenia pomieszczeń w sezonie grzewczym zwyczajnie zapomnimy zamknąć okno. W efekcie pieniądze z naszego portfela uciekają razem z ciepłem z budynku! Zatem czy rzeczywiście kontrola wydatków musi być aż tak skomplikowana i czasochłonna?

 

Jak ekonomicznie sterować ogrzewaniem?

 

Rozumiejąc potrzeby wymagających konsumentów, firma SALUS Controls proponuje system sterowania ogrzewaniem iT600 Smart Home. Stanowi on kompleksowe rozwiązanie w dążeniu do maksymalnie ekonomicznego ogrzewania pomieszczeń. Dzięki dokładnej kontroli temperatury w poszczególnych pomieszczeniach i jej automatycznym różnicowaniu w ciągu doby (poprzez reguły OneTouch) system daje możliwość oszczędnego ogrzewania domu jednorodzinnego i zmniejszenie wydatków nawet o 30%. Oszczędne ogrzewanie według firmy SALUS wiąże się z utrzymaniem komfortu cieplnego w każdym pomieszczeniu. Gwarantują to regulatory z systemem PWM (Pulse Width Modulation), precyzyjnie utrzymujące stałe temperatury w pomieszczeniach. Co istotne, system oszczędnego ogrzewania domów jednorodzinnych iT600 Smart Home umożliwia sterowanie różnymi typami ogrzewania: podłogowym, grzejnikowym, jak i mieszanym. Z powodzeniem można go instalować zarówno w nowych, jak i w istniejących już obiektach, bez konieczności przeprowadzania inwazyjnych i uciążliwych prac remontowych.

 

 

Dom w zasięgu ręki – kontrola ogrzewania przez telefon

 

aplikacja SALUS Smart Home Bardzo poręcznym narzędziem jest też aplikacja SALUS Smart Home, która daje możliwość pełnej kontroli nad domem z dowolnego miejsca na świecie tylko przy użyciu smartfona* (z systemem Android, iOS), tabletu* lub komputera*. Dzięki aplikacji można w bardzo prosty sposób ustawić temperaturę w każdym pomieszczeniu osobno oraz skontrolować budynek i znajdujące się w nim urządzenia systemuiT600 Smart Home. Dzięki regułom OneTouch użytkownik może też skonfigurować system na miarę swoich potrzeb, tworząc spersonalizowane polecenia sterujące kilkoma urządzeniami, grupami urządzeń oraz tworząc zależności między nimi. I tak np. możnazaprogramować je na daną porę dnia, dni tygodnia czy też według indywidualnych preferencji. Z pomocą reguł OneTouch dane urządzenie może być włączane lub wyłączane czasowo albo w zależności od innego działania.
 

reguła One Touch

 

Ukłonem w stronę użytkowników aplikacji jest też możliwość obsługi urządzeń systemu w dowolnej ilości budynków, a także dodawanie własnych zdjęć, które uproszczą identyfikację obiektów.

Korzystanie z aplikacji nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi licencjami ani opłatami abonamentowymi dla użytkownika. Aplikacja jest dostępna do pobrania w języku polskim z App Store i Google play.

 

 

Zastosowanie systemu iT600 Smart Home?

 

iT600 Smart Home bez wątpienia jest doskonałym rozwiązaniem dla domów jednorodzinnych, gwarantując jednocześnie wygodną kontrolę systemu ogrzewania i klimatyzacji, jak i zwiększenie bezpieczeństwa dzięki wykorzystaniu aplikacji SALUS Smart Home. Nie musimy jednak ograniczać obszaru zastosowania sytemu wyłącznie do domowego użytku. System świetnie sprawdzi się też w większych nieruchomościach obiektach o przeznaczeniu komercyjnym (hotelach, sklepach, magazynach), czy budynkach użyteczności publicznej (jak biura, szkoły, szpitale, przychodnie itp.). Poprzez zastosowanie dodatkowego regulatora FC600 z łatwością poszerzymy możliwości całego systemu.

 

 

Regulator FC600 jest wielofunkcyjnym urządzeniem do zastosowania we wszelkich obiektach wyposażonych w grzejniki kanałowe, klimakonwektory lub nagrzewnice wodne z wentylatorami. W precyzyjny sposób utrzymuje on w pomieszczeniach zadaną temperaturę, sterując wentylatorem i zaworami.

 

Regulator FC600

 

Istotną zaletą regulatora jest możliwość zdalnego sterowania za pomocą aplikacji SALUS Smart Home* (przy połączeniu z bramką UGE600). Co więcej jednak FC600 może również pracować w trybie lokalnym jako regulator dobowy lub zgodnie z wybranym harmonogramem czasowym.

kontrola sterowania ogrzewaniem i klimatyzacją przez telefonCzęsto słyszymy, że w XXI wieku to nie potrzeba, ale wygoda jest matką wynalazku. Czy tak jest naprawdę? Bez wątpienia nowoczesne rozwiązania firmy SALUS, takie jak kontrola systemu ogrzewania i klimatyzacji z serią iT600 Smart Home czy sterowanie poprzez aplikację SALUS Smart Home, wyręczają użytkowników z konieczności ręcznego sterowania ogrzewaniem. Jednak przede wszystkim system pozwala na zauważalne oszczędności. Technologicznie rozwinięte systemy bardzo elastycznie reagują na najmniejszą nawet zmianę warunków, uwzględniając o wiele większą ilość parametrów niż przeciętny Kowalski. Dla użytkownika systemu oznacza to tylko dwie rzeczy – oszczędność czasu i redukcję kosztów ogrzewania. Względem tej właściwości wygoda sterowania jest przyjemnym bonusem na miarę naszych zabieganych czasów.

*z dostępem do internetu

 

 

W skład systemu wchodzi:

 

  • UGE600 - bramka internetowa (Gateway), która daje możliwość zdalnego sterowania ogrzewaniem przez Internet;
  • VS10WRF/BRF, VS20WRF/BRF, FC600 - regulatory temperatury (z komunikacją bezprzewodową ZigBee);
  • KL10Rf, KL08RF, KL04RF - listwy centralne do sterowania ogrzewaniem / chłodzeniem płaszczyznowym;
  • TRV - bezprzewodowe głowice termostatyczne;
  • RX10RF - moduł sterujący;
  • SPE600 - Smart Plug (inteligentna wtyczka „załącz/wyłącz”, która pozwala na sterowanie urządzeniami elektrycznymi);
  • OS600 – czujnik otwarcia okien i drzwi (Window/Door Sensor).


Pełna oferta dostępna na www.salus-controls.pl oraz www.it600.pl
 

Kontakt w sprawie produktów:

QL CONTROLS Sp. z o.o., Sp. k.
tel. 32 700 74 53; 32 750 65 05 - wsparcie techniczne
www: www.salus-controls.pl
www.it600.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

8 rzeczy, które warto wziąć pod uwagę zanim kupisz kocioł centralnego ogrzewania

Zakup kotła c.o. to duża inwestycja, dlatego warto ją dobrze przemyśleć. Moc wybranego... ¬ więcej...

 
Bezpieczny metalowy przewód przyłączeniowy do gazu WZ

Bezpieczny metalowy przewód przyłączeniowy do gazu WZ

Instalacja gazowa w domu wymaga rozwiązań bezpiecznych i sprawdzonych. Łatwy montaż... ¬ więcej...

 
Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Junkers-Bosch aplikacje mobilne

Użytkowanie aplikacji mobilnych oferowanych przez Junkers-Bosch gwarantuje łatwiejszą... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet