gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

Pentair Raychem

     Esbe

KAN Sp. z o.o.   Schiedel

Kospel    NTS Energy

Pipelife    Galmet

Radox Radiators   Nibe

Stiebel Eltron    Dimplex

logo Wilo   De Dietrich

Prandelli   Roth Polska

Hydro-Tech Konin   

Metalbet  

Ferdom      REGULUS-system

Intersoft  Nibco

    Grupa Armatura

Immergas   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Onninen    Akra

   Logo Dragon Kotły

Logo STERR logo Centrum Klima S.A.

Italy Dicrect

znajdź fachowca

Junkers - patron


Kurki kulowe Invena PROV z aprobatą na glikol i sprężone powietrze

aktualizacja: 28-07-2017, 09:19 – artykuł promocyjny


Kurki kulowe Invena PROV przeznaczone do instalacji wodociągowych i centralnego ogrzewania otrzymały aprobatę techniczną wydaną przez ITB na glikol i sprężone powietrze. To z kolei oznacza, że producent po raz kolejny podniósł jakość swoich produktów i tym samym powiększył zakres ich zastosowania. Kurki kulowe Invena PROV posiadają Atest Higieniczny wydanym przez Państwowy Zakład Higieny w Warszawie, stwierdzający, że mogą być stosowane w instalacjach wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

 

Zawór kulowy Invena PROV o pełnym przepływie z zaworem spustowym z dźwignią stalową, gwint wewn./wewn.Zawór kulowy Invena PROV z fi ltrem skośnym o standardowym przepływie z dźwignią stalową, gwint wewn./zewn.Zawór kulowy Invena PROV kątowy ze śrubunkiem o pełnym przepływie z pokrętłem motylkowym, gwint wewn./zewn.
Zawór kulowy Invena PROV z fi ltrem skośnym o standardowym przepływie z dźwignią stalową, gwint wewn./zewn.Zawór kulowy wodny ? typ ciężki ? Invena PROV z dźwignią stalową, o pełnym przepływie, gwint wewn./zewn.

>>> Poznaj produkty Invena PROV

 

 

50% roztwór glikolu - czyli w jakich sytuacjach możemy zastosować kurki kulowe Invena PROV?


Glikol to związek chemiczny, którego główną wykorzystywaną zaletą jest znacznie szerszy zakres temperatury pracy. Takie zastosowanie z powodzeniem obserwujemy np. w instalacjach solarnych, w których temperatura czynnika grzewczego może osiągnąć nawet 200°C i więcej stopni w przypadku kolektorów próżniowych.

Znajdziemy go także w instalacjach centralnego ogrzewania, również podłogowego czy ściennego, choć w zdecydowanej większości stosowanym czynnikiem grzewczym jest woda. W wyjątkowych sytuacjach jednak ze względów bezpieczeństwa stosuje się roztwór glikolu np. w instalacjach ogrzewania podłogowego w domkach letniskowych lub na działkach. Mamy wtedy gwarancję, że płyn nie zamarznie i zimą nie zniszczy instalacji. Idąc dalej glikol zastosujemy we wszelkich układach zewnętrznych, które powinny być odporne na mróz.

Skoro już jesteśmy przy temacie domów warto zadać sobie pytanie, komu marzy się niezamarzający podjazd zimą? Będzie to możliwe nawet w naszym klimacie, jeśli pod powierzchnią podjazdu pozwolimy sobie na zainstalowanie pętli ogrzewania płaszczyznowego wypełnionej właśnie roztworem glikolu.

Zarówno kurki kulowe Invena PROV, jak i glikol niezbędne okażą się w układach pomp ciepła glikolowych opartych na kolektorach dolnego źródła zarówno pionowych, jak i poziomych. To doskonałe rozwiązanie, dla tych którzy szukają ekologicznego i niezależnego źródła grzewczego, w tym także obszarów, które do tej pory nie zostały podłączone do sieci gazowej. Ten rodzaj układu czerpie ciepło z gruntu, gdzie poniżej poziomu 15 metrów w przypadku kolektorów pionowych temperatura pozostaje niezmienna.

Nie można zapomnieć także o tym jak wykorzystanie glikolu popularne jest w układach klimatyzacji i systemach chłodniczych!

Wykorzystanie właściwości fizyko-chemicznych płynów niezamarzających m.in. glikoli, jest praktycznie niezawodne, o ile zastosowany zostanie roztwór o odpowiednim stężeniu, odporny na występujące okresowo bardzo niskie lub bardzo wysokie temperatury. Warto stosować rozwiązania niezawodne nie tylko podczas normalnej eksploatacji, ale również w sytuacjach awaryjnych. Wykorzystując roztwory glikoli, nie trzeba obawiać się awarii prądu, czy nocnego postoju instalacji, należy jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu instalacji do współpracy z tą substancją, gdzie zawory Invena PROV spełniają restrykcyjne normy w tym zakresie.

 

 

Nie tylko glikol!

 

Jak już zostało wspomniane, kurki kulowe Invena PROV posiadają także aprobatę na sprężone powietrze (testy laboratoryjne w temperaturze 20°C i ciśnieniu 15 bar). To z kolei oznacza, że kurki kulowe Invena PROV mają szerokie zastosowanie w układach pneumatyki siłowej i układach kompresorowych.

 

 

Produkty Invena PROV

 

To gama produktów gwarantująca najwyższą jakość, przeznaczona dla instalatorów, dla których niezawodność, profesjonalność i dostępność stanowią idealne połączenie. Podlegają one ścisłej kontroli wewnętrznej Działu Jakości firmy Invena, dlatego elementy nie spełniające określonych wymagań są wykluczane jeszcze zanim trafią do użytku.

Są wykonane z najlepszych materiałów, a waga produktu sama świadczy o jakości . Główną zaletą zaworów kulowych Invena PROV jest zastosowana w nich dławica PTFE oraz korpus z mosiądzu najwyższej klasy: CW617 N. To z kolei wpływa na podwyższoną wytrzymałość i odporność na temperaturę, ciśnienie, skręcanie, ściskanie, korozyjność czy toksyczność czynnika. W trosce o bezpieczeństwo zawory zostały wyposażone w antypoparzeniową i antypoślizgową rączkę izolowaną pokrytą powłoką PVC.

Więcej na temat produktów Invena PROV można przeczytać na: www.invena.pl.

Kontakt w sprawie produktów:

Invena S.A.
tel. Dział Obsługi Klienta: 801 108 072
www: www.invena.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Armatura zabezpieczająca w instalacji - zawory zwrotne

Armatura zabezpieczająca w instalacji - zawory zwrotne

Każda instalacja do długiego i sprawnego działania potrzebuje elementów służących... ¬ więcej...

 
Dlaczego warto zaufać marce Skalar systems

Dlaczego warto zaufać marce Skalar systems

Marka Skalar systems powstała w 2010 roku. Zaczęła swoją działalność od współpracy... ¬ więcej...

 
Wąż do butli ze znakiem bezpieczeństwa B od Famas

Wąż do butli ze znakiem bezpieczeństwa B od Famas

Właściwie wykonana i użytkowana instalacja gazowa w domu jest w pełni bezpieczna.... ¬ więcej...

 


All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
kan

NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj