gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

Pentair Raychem

     Esbe

KAN Sp. z o.o.   Schiedel

Kospel    NTS Energy

Pipelife    Galmet

Stiebel Eltron   Radox Radiators  

  Dimplex

logo Wilo   De Dietrich

Prandelli   Roth Polska

Hydro-Tech Konin    logo Centrum Klima S.A.

Metalbet     REGULUS-system


Intersoft  Nibco

    Grupa Armatura

Immergas   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Onninen    Akra

   Logo Dragon Kotły

Logo STERR

znajdź fachowca

NTS Energy


Nowoczesne pompy ciepła Buderus z zasobnikami c.w.u.

aktualizacja: 13-07-2017, 07:59 – artykuł promocyjny


Powietrzne pompy ciepła to urządzenia, które pobierają energię z powietrza, które je otacza, lub które dostarczane jest do nich za pomocą kanałów powietrznych, a następnie przekazują ją do zasobnika ciepłej wody. Pozwalają one podgrzać wodę nawet do temperatury 60 stopni Celsjusza, przy czym koszt jej podgrzania jest średnio trzy razy niższy w porównaniu do urządzeń wykorzystujących do grzania energię elektryczną. W ofercie marki Buderus pojawiły się nowoczesne pompy ciepła  Logatherm WPT z zasobnikami c.w.u.. Wszystkie stanowią połączenie pompy ciepła z zasobnikiem c.w.u.

 

Logatherm WPTLogatherm WPT

Logatherm WPT >>> zobacz więcej informacji ...

 

 

Logatherm WPT

Dobór pompy

 

Wybór modelu pompy ciepła Logatherm WPT uzależniony jest od tego, skąd będzie pobierała ona powietrze. W sytuacji, gdy będzie ona czerpać powietrze z pomieszczeń, w których temperatura nie spada poniżej +5 stopni, tj. piwnica czy poddasze nieużytkowe, możemy zdecydować się na jeden z trzech modeli oznaczonych literą l. Podobnie wygląda sprawa w przypadku gdy łączymy pompę z innym źródłem ciepła np. kotłem gazowym, olejowym, stałopalnym. W tym wypadku przez większą część roku woda podgrzewana jest przez pompę ciepła. Natomiast w sezonie grzewczym, kiedy włączamy centralne ogrzewanie, czyli np. kocioł gazowy, to on podgrzewa ciepłą wodę. Urządzenia oznaczone literą l pracują bowiem przy temperaturze +5 stopni Celsjusza i wyższej. Natomiast czwarty model działa efektywnie do temperatury nawet –10 stopni Celsjusza. Oznaczony jest on literą A. W przypadku tego urządzenia powietrze może być pobierane z dowolnego miejsca, zarówno z wnętrza budynku jak i spoza niego, ponieważ bardzo rzadko się zdarza, aby temperatura powietrza na zewnątrz spadała poniżej tego poziomu.

 

 

Łatwa współpraca z innymi urządzeniami grzewczymi

 

Automatyka sterująca pomp Logatherm WPT została przystosowana do współpracy z innymi źródłami ciepła. Przy zastosowaniu odpowiednich akcesoriów, pompa ciepła będzie sterowała dodatkowym źródłem ciepła, uruchamiając je lub zatrzymując, gdy jest to potrzebne. Jeżeli pompa wykryje, że dostępna jest energia cieplna np. z kolektorów słonecznych, da im priorytet pracy, a sama się nie włączy. W nowych modelach pomp Buderus zostały wykorzystane zasobniki ciepłej wody o pojemnościach 200, 250 i 270 litrów, aby umożliwić lepsze dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkowników. Wszystkie zasobniki są emaliowane i zabezpieczone anodą. Trzy modele (poza modelem WPT 250.1 I) zostały wyposażone w dodatkową wężownicę grzewczą, która umożliwia wcześniej opisaną współpracę z innym źródłem ciepła. Powierzchnia wymiennika ciepła wynosi 1,0 m2, zatem przenosi moc grzewczą około 30 kW.

 

 

Szybki montaż

 

Montaż pompy jest tak łatwy, jak montaż zasobnika ciepłej wody. Wystarczy podłączyć króćce do rurociągu zimnej i ciepłej wody, załączyć cyrkulację oraz, ewentualnie, podłączyć dodatkowe źródło ciepła. Pompę ciepła zasila napięcie 230V - przewód elektryczny z wtyczką trzeba tylko włączyć do gniazdka. Urządzenie wyposażone jest w duży, czytelny wyświetlacz LCD. Oprócz regulacji temperatury, umożliwia on ustawienie programów czasowych, w zakresie których pompa ciepła ma pracować. Na regulatorze dostępna jest również funkcja dezynfekcji termicznej wody -  temperatura podnoszona jest wtedy do 70 stopni Celsjusza, przy pomocy dogrzewacza elektrycznego (każdy zasobnik jest w niego wyposażony). Na wyświetlaczu możemy też sprawdzić ile energii elektrycznej zostało pobrane przez pompę ciepła w czasie jej pracy.    

Nowe urządzenia marki Buderus to niezawodność i gwarancja dobrej jakości, dlatego firma Buderus oferuje do 5 lat gwarancji na swoje produkty.

 

 

Cztery nowe modele powietrznych pomp ciepła Buderus do c.w.u.:

 

  • Logatherm WPT 200.1 IS,
  • Logatherm WPT 250.1 I,
  • Logatherm WPT 250.1 IS
  • Logatherm WPT 270.3 AS
     
Kontakt w sprawie produktów:

Robert Bosch Sp. z o.o.
tel. Infolinia 801 777 801
www: www.buderus.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Pompy ciepła marki Bosch

Pompy ciepła marki Bosch

Wśród coraz bardziej popularnych na rynku grzewczym sposobów ogrzewania... ¬ więcej...

 
Bosch Compress 6000 LW - gruntowa pompa ciepła z kompaktową obudową i zasobnikiem

Bosch Compress 6000 LW - gruntowa pompa ciepła z kompaktową obudową i zasobnikiem

Poszukując optymalnego rozwiązanie dla 3-4 osobowych gospodarstw domowych warto zwrócić... ¬ więcej...

 
Gruntowa pompa ciepła - wymiennik poziomy czy pionowy

Gruntowa pompa ciepła - wymiennik poziomy czy pionowy

Pompy ciepła to urządzenia grzewcze nowej generacji, które są bezpieczne,... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj