gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt     logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

Pentair Raychem

     Esbe

  logo Wilo     Roth Polska

KAN Sp. z o.o.   Schiedel

Ferroli   Nibe

Pipelife    logo Stiebel Eltron

NTS Energy  De Dietrich

Hydro-Tech Konin

Metalbet  Dimplex

   Ferdom      REGULUS-system

Intersoft  Nibco

    Grupa Armatura

Immergas   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Onninen    Akra

   Logo Dragon Kotły

Logo STERR logo Centrum Klima S.A.

Logo Prandelli

Italy Dicrect

znajdź fachowca

NTS Energy


Nowoczesne pompy ciepła Buderus z zasobnikami c.w.u.

aktualizacja: 13-07-2017, 09:59 – artykuł promocyjny


Powietrzne pompy ciepła to urządzenia, które pobierają energię z powietrza, które je otacza, lub które dostarczane jest do nich za pomocą kanałów powietrznych, a następnie przekazują ją do zasobnika ciepłej wody. Pozwalają one podgrzać wodę nawet do temperatury 60 stopni Celsjusza, przy czym koszt jej podgrzania jest średnio trzy razy niższy w porównaniu do urządzeń wykorzystujących do grzania energię elektryczną. W ofercie marki Buderus pojawiły się nowoczesne pompy ciepła  Logatherm WPT z zasobnikami c.w.u.. Wszystkie stanowią połączenie pompy ciepła z zasobnikiem c.w.u.

 

Logatherm WPTLogatherm WPT

Logatherm WPT >>> zobacz więcej informacji ...

 

 

Logatherm WPT

Dobór pompy

 

Wybór modelu pompy ciepła Logatherm WPT uzależniony jest od tego, skąd będzie pobierała ona powietrze. W sytuacji, gdy będzie ona czerpać powietrze z pomieszczeń, w których temperatura nie spada poniżej +5 stopni, tj. piwnica czy poddasze nieużytkowe, możemy zdecydować się na jeden z trzech modeli oznaczonych literą l. Podobnie wygląda sprawa w przypadku gdy łączymy pompę z innym źródłem ciepła np. kotłem gazowym, olejowym, stałopalnym. W tym wypadku przez większą część roku woda podgrzewana jest przez pompę ciepła. Natomiast w sezonie grzewczym, kiedy włączamy centralne ogrzewanie, czyli np. kocioł gazowy, to on podgrzewa ciepłą wodę. Urządzenia oznaczone literą l pracują bowiem przy temperaturze +5 stopni Celsjusza i wyższej. Natomiast czwarty model działa efektywnie do temperatury nawet –10 stopni Celsjusza. Oznaczony jest on literą A. W przypadku tego urządzenia powietrze może być pobierane z dowolnego miejsca, zarówno z wnętrza budynku jak i spoza niego, ponieważ bardzo rzadko się zdarza, aby temperatura powietrza na zewnątrz spadała poniżej tego poziomu.

 

 

Łatwa współpraca z innymi urządzeniami grzewczymi

 

Automatyka sterująca pomp Logatherm WPT została przystosowana do współpracy z innymi źródłami ciepła. Przy zastosowaniu odpowiednich akcesoriów, pompa ciepła będzie sterowała dodatkowym źródłem ciepła, uruchamiając je lub zatrzymując, gdy jest to potrzebne. Jeżeli pompa wykryje, że dostępna jest energia cieplna np. z kolektorów słonecznych, da im priorytet pracy, a sama się nie włączy. W nowych modelach pomp Buderus zostały wykorzystane zasobniki ciepłej wody o pojemnościach 200, 250 i 270 litrów, aby umożliwić lepsze dopasowanie urządzenia do indywidualnych potrzeb użytkowników. Wszystkie zasobniki są emaliowane i zabezpieczone anodą. Trzy modele (poza modelem WPT 250.1 I) zostały wyposażone w dodatkową wężownicę grzewczą, która umożliwia wcześniej opisaną współpracę z innym źródłem ciepła. Powierzchnia wymiennika ciepła wynosi 1,0 m2, zatem przenosi moc grzewczą około 30 kW.

 

 

Szybki montaż

 

Montaż pompy jest tak łatwy, jak montaż zasobnika ciepłej wody. Wystarczy podłączyć króćce do rurociągu zimnej i ciepłej wody, załączyć cyrkulację oraz, ewentualnie, podłączyć dodatkowe źródło ciepła. Pompę ciepła zasila napięcie 230V - przewód elektryczny z wtyczką trzeba tylko włączyć do gniazdka. Urządzenie wyposażone jest w duży, czytelny wyświetlacz LCD. Oprócz regulacji temperatury, umożliwia on ustawienie programów czasowych, w zakresie których pompa ciepła ma pracować. Na regulatorze dostępna jest również funkcja dezynfekcji termicznej wody -  temperatura podnoszona jest wtedy do 70 stopni Celsjusza, przy pomocy dogrzewacza elektrycznego (każdy zasobnik jest w niego wyposażony). Na wyświetlaczu możemy też sprawdzić ile energii elektrycznej zostało pobrane przez pompę ciepła w czasie jej pracy.    

Nowe urządzenia marki Buderus to niezawodność i gwarancja dobrej jakości, dlatego firma Buderus oferuje do 5 lat gwarancji na swoje produkty.

 

 

Cztery nowe modele powietrznych pomp ciepła Buderus do c.w.u.:

 

  • Logatherm WPT 200.1 IS,
  • Logatherm WPT 250.1 I,
  • Logatherm WPT 250.1 IS
  • Logatherm WPT 270.3 AS
     
Kontakt w sprawie produktów:

Robert Bosch Sp. z o.o.
tel. Infolinia 801 777 801
www: www.buderus.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
System M - pompy ciepła nowej generacji

System M - pompy ciepła nowej generacji

Pompa ciepła jest urządzeniem, które oprócz funkcji grzania umożliwia... ¬ więcej...

 
Nowoczesne pompy ciepła Buderus z zasobnikami c.w.u.

Nowoczesne pompy ciepła Buderus z zasobnikami c.w.u.

Powietrzne pompy ciepła to urządzenia, które pobierają energię z powietrza,... ¬ więcej...

 
Hybrydowe pompy ciepła Magis Combo

Hybrydowe pompy ciepła Magis Combo

Odnawialne źródła energii cieszą się coraz większą popularnością i są... ¬ więcej...

 
    Poczekaj chwilę... wczytują się kolejne artykuły!

All rights reserved © 2004-2017 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj