zwińBezprzeciągowy nawiew z klimatyzatorami Samsung Wind-Free

aktualizacja: 09-10-2017, 11:26 – artykuł promocyjny


Klimatyzator ścienny Samsung WIND-FREE 3,5 kW zajmuje wyjątkowe miejsce w portfolio firmy. Brak bezpośredniego nadmuchu na domowników wyróżnia go spośród innych jednostek. Do tego dochodzi możliwość sterowania urządzeniem za pomocą Wi-Fi. Jest to rozwiązanie dla każdego, kto wątpił do tej pory w zdrową klimatyzację w domu, bez ryzyka zachorowania od ciągłych przeciągów. Poznaj szczegóły tego unikatowego rozwiązania!

 

Technologia bezprzeciągowego nawiewu

 

Bezprzeciągowy nawiew został wymyślony przez prezesa koncernu Volkswagena i myśli technologicznej Phaeton, czyli luksusowej limuzyny posiadającej system bezprzeciągowego przewietrzania kabiny. Samochód ten zamiast typowych kratek nawiewnych posiada siatki z malutkimi otworkami. Ten pomysł został przeniesiony na grunt konstruowania klimatyzacji - Samsung Wind-Free 3,5 kW ma takie właśnie malutkie otwory w klapie, zasłaniającej otwór wylotu powietrza.

Ponieważ klimatyzator ścienny Samsung Wind-Free 3,5 kW może także pracować w zwykłym, „przeciągowym” trybie to osiągniecie efektu Free Wind wymaga zasłonięcia wylotu powietrza perforowaną klapą. W takim układzie powietrze zostaje mocno rozproszone, a nawiew niemal niewyczuwalny. Wyeliminowanie nadmuchu w jednym kierunku spowodowało możliwość uczucia, że pomieszczenie powoli "wypełnia" się świeżym powietrzem o odpowiedniej temperaturze.  

 

Przeznaczenie - rozwiązanie szczególnie polecane do małych pomieszczeń, np. do sypialni, kiedy potrzebne jest bardzo delikatne chłodzenie, które nie powoduje bezpośredniego nadmuchu na domowników.

 

Tryb przeciągowy - maksymalna wydajność z pełną regulacją kierunku nawiewu

 

Klimatyzator ścienny Samsung Wind-Free 3,5 kW nawet w trybie maksymalnej wydajności, czyli tzw. przeciągowym jest wyjątkowy. A to za sprawą możliwości pełnej regulacji kierunku nawiewu za pomocą pilota. W tradycyjnych jednostkach żaluzja pozioma pozwalająca na kierowanie nadmuchem z pilota w płaszczyźnie góra-dół jest standardem, jednak ustawienia lewo-prawo w klimatyzatorze typu split wymagają ręcznego ustawienia. W przypadku Samsung Wind-Free 3,5 kW mamy zapewnioną pełną regulację (obie płaszczyzny) kierunku nawiewu z poziomu pilota zdalnego sterowania.
 

Funkcja ta zapewnia możliwość ukierunkowania nadmuchu tak, aby klimatyzacja w domu nigdy nie dmuchała bezpośrednio na osoby, nawet jeżeli w pokoju znajduje się wiele miejsc do siedzenia.

 

 

Klimatyzacja a zdrowie domowników - zadbaj o jakość powietrza w domu z klimatyzatorami Samsung Wind-Free

 

Brak uczucia przeciągu spowodowanego nawiewem z klimatyzacji to nie koniec zalet jednostki Wind-Free 3,5 kW. To urządzaenie dba o komfort i zdrowie na wielu płaszczyznach. Jonizator plazmowy Samsung Virus Doctor emitując jony neutralizuje wiele niechcianych drobnoustrojów i alergenów, unoszących się w powietrzu. A jak wiadomo oddychanie jest procesem ciągłym, dlatego też jakość powietrza w domu w znaczący sposób przekłada się na jakość życia.


Zdrowe powietrze, pozbawione zarazków, bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów staje sie także odczuwalnie lżejsze do oddychania. A to z kolei wpływa na lepsze dotlenienie organizmu, który ma więcej siły, staje się bardziej odporny, a umysł efektywniej pracuje. Uwolnienie się od zanieczyszczeń powietrza wpływa na naszą korzyść, zwłaszcza, że klimatyzator Samsung Wind-Free 3,5 kW posiada rówież skuteczny filtr mechaniczny wyłapujący drobiny kurzu. Filtr o wysokiej gęstości jest wysoko skuteczny, a wskaźnik czyszczenia filtra dba o jego jakość, co przekłada się również na wydajność klimatyzacji w domu. Dzięki standardowi Easy Filter Plus, zapewniającemu wyjątkowo łatwy demontaż i montaż filtra wstępnego klimatyzatora typu split okresowe czyszczenie będzie jeszcze prostsze.

Automatyczne osuszanie wymiennika ciepła jednostki wewnętrznej klimatyzatora ściennego Samsung Wind-Free 3,5 kW zapobiega rozwojowi bakterii i pleśni w klimatyzacji, które mogą powodować różnego rodzaju schorzenia układu oddechowego, gdyby dostały się do powietrza. Jest to ważna cecha sprzyjająca zdrowiu domowników. Po zakończeniu pracy chłodzenia przez klimatyzację, gdy silnik sprężarki w agregacie zatrzymuje się, wentylator nadal działa przez określony czas. Jest to właśnie czas na osuszenie urządzenia. 

 

Powrót do domu w czasie upału

 

Gdy wchodzimy do rozgrzanego od upału mieszkania lub domu oczekujemy szbkiego i efektywnego, ale bezpiecznego dla naszego organizmu schłodzenia. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi nam funkcja dwuetapowego chłodzenia, dostępna w klimatyzatorach ściennych Samsung Wind-Free 3,5 kW. Samoczynne zwiększenie mocy chłodniczej aż do momentu obniżenia temperatury i automatyczny powrót do delikatnej pracy zgodnie z wcześniejszymi ustawieniami z pewnością da nam ulgę w upały.


Klimatyzacja z WiFi - a taki właśnie jest klimatyzator ścienny Samsung Wind-Free 3,5 kW - jednak pozwala nam wyeliminować powyższe przypadki. Jeśli tylko mamy dostęp do Internetu odpowiednia aplikacja umożliwi nam zdalne sterowanie i uruchomienie klimatyzacji w domu, czyniąc ją wyjątkowo elastyczną. Śledzenie na bieżąco wszystkich parametrów pracy klimatyzacji w domu na swoim smartfonie, świadome użytkownikie klimatyzacji to prosta droga do komfortu i zdrowego powietrza przez cały rok.

 

 

Klimatyzator Samsung Wind-Free - praca w trybie cyrkulacji: czyste powietrze w domu przez cały rok

 

Klimatyzator ścienny Samsung Wind-Free 3,5 kW potrafi sterylizować i filtrować powietrze także w trybie cyrkulacji, kiedy ani ciepło (klimatyzacja z funkcją grzania) ani chłód nie są dostarczane do pomieszczenia. Funkcja ta może działać przez cały rok i całą dobę. Praca w trybie cyrkulacji, czyli mieszania powietrza w pomieszczeniu, agregat jest w trybie wyłączonym, przez co prąd zużywany jest jedynie przez wentylator jednostki wewnętrznej klimatyzacji. Taki układ sprawia, że przy niewielkim nakładzie (minimalne zużycie prądu) mamy czyste powietrze w domu na okrągło.

 

Domowa klimatyzacja - jaki jest pobór prądu

 

Kilkanaście lub maksymalnie kilkadziesiąt watów w przypadku solidnego nadmuchu - takie jest średnie zużycie prądu przez klimatyzację domową w ciągu godziny. Dokładniej rzecz ujmując klimatyzator 3,5 kW wystarcza na około 35-40 metrów kwadratowych w pomieszczeniu o wysokości około 2,5 metra (przy wyższych pomieszczeniach trzeba odpowiednio zwiększyć moc klimatyzatora typu split). Dzięki cyfrowemu napędowi inwerterowemu, który jest wyjątkowo oszczędnym rozwiązaniem, klimatyzator Samsung Wind-Free 3,5 kW dostarcza co najmniej trzykrotnie więcej chłodu lub ciepła, niż wynosi jego pobrana moc elektryczna, wyrażona w kilowatach. Pozostała część mocy pobierana jest z energii odnawialnej – powietrza zewnętrznego. Tak więc  Samsung Wind-Free 3,5 kW to bardzo efektywne energetycznie urządzenie. Obecnie Samsung stosuje w swoich klimatyzatorach ściennych ośmiopolowy silnik sprężarki agregatu, który zapewnia dodatkowe oszczędności i wyjątkowo równą pracę.


 

Klimatyzator Samsung seria Wind-Free - funkcje

 

 • Jonizator Virus Doctor
 • Easy filter Plus
 • Automatyczne osuszanie wymiennika
 • Wskaźnik czyszczenia filtra
 • Funkcja 2 step cooling
 • Digital Inverter Technology
 • Sprężarka z slinikiem 8-polowym
 • Technologia Wind-Free
 • Regulacja kierunku żaluzji poziomych (zdalna)
 • Regulacja kierunku żaluzji pionowych (zdalna)
 • Automatyczna zmiana trybu pracy
 • Automatyczny restart
     
 • Funkcja Wi-Fi
 • Wyświetlacz dwucyfrowy
 • Włączanie/wyłączanie wyświetlacza na panelu
 • Włączanie/wyłączanie dźwięku komunikatu
 • Funkcja good sleep
 • Liczba biegów wentylatora (chłodzenie/cyrkulacja) (5/4)
 • Tryby pracy Chłodzenie
 • Tryby pracy Ogrzewanie
 • Tryby pracy Cyrkulacja
 • Tryby pracy Osuszanie
 • Tryby pracy Cichy
 • Tryby pracy Auto
   


Pozostawiając w domu pracującą klimatyzację możemy być spokojni! Gdyby doszło do przerwy w dostawie prądu, która spowoduje przestój klimatyzacji, to wznowienie zasilania jest równoznaczne z ponownym uruchomieniem urządzenia chłodzącego z zapamiętanymi wcześniej ustawieniami. Najlepiej zamówić montaż klimatyzacji jak najszybciej, aby ze spokojem oglądać prognozy pogody. Klimatyzator Samsung Wind-Free 3,5 kW jest do tego idealny.

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Piecyki24.pl
Zobacz także
Klimatyzatory KM FUJITSU - nowość od KLIMA-THERM

Klimatyzatory KM FUJITSU - nowość od KLIMA-THERM

Nowa seria klimatyzatorów KM z oferty FUJITSU prezentuje najwyższy standard... ¬ więcej...

 
Pełna dostępność magazynowa klimatyzatorów marki Gree - tylko w Wienkra

Pełna dostępność magazynowa klimatyzatorów marki Gree - tylko w Wienkra

Firma Wienkra - dystrybutor GREE, zapewnia pełną dostępność magazynową klimatyzatorów... ¬ więcej...

 
Klimatyzator ścienny Gree Bora z ekologicznym czynnikiem chłodniczym R32

Klimatyzator ścienny Gree Bora z ekologicznym czynnikiem chłodniczym R32

Połączenie ponadczasowego designu z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji Daikin     Ventec VTS    Onninen     Rosenberg Klima   Schiedel  Iglotech  Iglotech ecoplastol       Uniwersal     Winterwarm Klimor   Klima-Therm ProventGlobal-Tech Flop System Sp. z o.o.    Lindab    Dimplex    Metalplast      Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors     Kaisai
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet