Uniwersal - urządzenia wentylacyjne


SPIDERvent - system wentylacji stropowej

aktualizacja: 04-07-2017, 11:20 – artykuł promocyjny


Firma Flop Sytsem oferuje nowatorskie rozwiązanie technologiczne systemu wentylacji z rekuperacją ciepła, zalewanego równolegle z wykonywaniem stropu - bez potrzeby zmiany jego standardowych wymiarów!

 

SPIDERvent

SPIDERvent zalewany w stropie typu Teriva

 

Wszystkie produkty o wysokiej jakości, produkowane w Polsce lub pochodzą z Europy

 

 

SPIDERvent® – system wentylacji stropowej

 

SPIDERvent? ? system wentylacji stropowejSPIDERvent? ? system wentylacji stropowejSPIDERvent? ? system wentylacji stropowejSPIDERvent? ? system wentylacji stropowej

 

Nawiew świeżego powietrza do sypialni na piętrze realizowany w układzie wentylacji wyporowej (nawiewniki podłogowe), do pokoi na parterze tradycyjnie z sufitu poprzez anemostaty lub wentylacyjne skrzynki rozprężne z kratkami. Innowacyjne akustyczne listwy wentylacyjne DOORvent zamontowane w drzwiach sypialni (z możliwością montażu nad skrzydłem) zagwarantują optymalną i komfortową cyrkulację powietrza oraz zapewnią intymny charakter tych pomieszczeń.

 

SPIDERventSPIDERvent

 

System kanałowy oparty jest na giętkich przewodach wentylacyjnych Karboflex Blue D90 mm, o małym promieniu gięcia. W połączeniu z kolektorami, rozdzielaczami oraz pozostałymi elementami z odpornego na udar tworzywa sztucznego tworzy system gwarantujący pełną szczelność, doskonałe parametry akustyczne i bardzo niskie opory hydrauliczne <150 Pa.

 

 

Żadnych skrzynek i kołtunów kanałów widocznych w pomieszczeniach!

 

Rozprowadzenie powietrza nawiewanego odbywa się przez zalewany w stropie nad parterem rozdzielacz M12/160D SPIDERvent - z wyjściem dolnym 160mm do rekuperatora, do którego podłączyć można do 12 przewodów Karboflex, za pomocą szybkozłączek typu "klik". Giętkie kanały wentylacyjne Karboflex D75 lub D90, o podwójnych ściankach, można podłączyć do tej samej skrzynki równocześnie.

Powietrze zużyte zaciągane jest do prostopadłościennej skrzynki kolektora M8/160G/160D SPIDERvent, zalewanej w stropie nad parterem, zaopatrzonej zarówno w przyłącze „górne” 160mm (powrót powietrza z piętra) jak i „dolne” 160mm służące do połączenia z rekuperatorem. Możliwość podłączenia do skrzynki kolektora ośmiu przewodów Karboflex. Nawiew sufitowy do pokoi na parterze poprzez anemostaty TPO 100, do pokoi na piętrze przez wyporowe kratki podłogowe SPIDERvent. Wywiew sufitowy w całym budynku, poprzez anemostaty.

 

Skrzynka podłogowej wentylacji wyporowej

Skrzynka podłogowej wentylacji wyporowej

 

 

Do współpracy z systemem SPIDERvent® rekomendowane są nowoczesne rekuperatory Reku®EKO

 

Sercem systemu jest rekuperator RekuEKO wyposażony w obejście letnie (bypass) oraz sterowana elektronicznie grzałką elektryczną, zabezpieczającą wymiennik ciepła przed oblodzeniem. Wydajność rekuperatora do 570 m3/h, dzięki silnikom prądu stałego EC bardzo niskie zużycie energii elektrycznej; sprawność wymiennika przeciwprądowego do 97,2%; standardowo antyalergiczny filtr świeżego powietrza klasy F7.

Całość systemu, włącznie z dedykowanym, zewnętrznym modułem klimatyzacyjnym montowanym na kanale nawiewu świeżego powietrza (freonowym lub glikolowym), nagrzewnicą kanałową wstępną lub wtórną zarządzana jest z poziomu dotykowego panelu użytkownika KTS Ekstra, wyposażonego w funkcje programatora tygodniowego oraz scenariusze pożarowe.

Rekuperator standardowo wyposażony jest w automatykę pozwalającą na wygodną i energooszczędną pracę systemu rekuperacji w trybie stałego ciśnienia lub stałego wydatku.

 

Panel Sterowania KTS EKSTRA Z Wyświetlaczem Dotykowym do rekuperatora Reku

 

Konstrukcja urządzenia jest wynikiem wieloletniego doświadczenia firmy zdobytego m.in. dzięki udziałowi w unijnych projektach badawczo-rozwojowych oraz bliskim kontaktom z najlepszymi firmami instalacyjnymi, projektantami i użytkownikami systemów z odzyskiem ciepła w domach indywidualnych jak i zielonym budownictwie wielorodzinnym.

Standardowe wyposażenie rekuperatora  w automatykę pozwalającą na pracę systemu w trybie stałego ciśnienia lub stałego wydatku, to podejście unikalne na rynku.

Urządzenia zaprojektowane są głównie z myślą o wykorzystaniu ich w inteligentnych systemach selektywnej wentylacji na żądanie, gdyż wentylują kiedy trzeba i ile trzeba - automatycznie dostosowują wydajność do bieżącego zapotrzebowania na wentylację, dzięki temu podnoszą komfort i zapewniają zdrowy mikroklimat  budynku. Jednocześnie umożliwiają uzyskanie dodatkowych oszczędności energetycznych rzędu 20% - 30% w stosunku do "tradycyjnych" rekuperatorów z przeciwprądowymi wymiennikami ciepła, które nie posiadają trybu pracy wentylacji na żądanie. 

 

 

Reku®EKO - nowoczesne rekuperatory

 

RekuEKORekuEKORekuEKO

 

  • silniki prądu stałego EC/DC
  • wymiennik przeciwprądowy Recair (97% odzysk ciepła)
  • cichy
  • grzałka elektryczna - wbudowana (w standardzie)
  • filtr świeżego powietrza F7 (w standardzie)
  • tryb stałego ciśnienia lub stałego wydatku (w standardzie)
  • możliwość zarządzania przez BMS w oparciu MODBUS (opcja),
  • możliwość zarządzania chłodnicą klimatyzacyjną (freonową bądź glikolową) i zewnętrzną nagrzewnicą
  • programator tygodniowy z wyświetlaczem dotykowym (w wersji KTS EXTRA)
  • gwarancja 5 lat*(opcja)


Reku®EKO zaprojektowany został do współpracy z dwuśrednicowym systemem dystrybucji powietrza SPIDERvent®, który ukryć można całkowicie w elementach konstrukcyjnych budynku oraz systemami centralnej automatyki budynku. Na życzenie użytkownika może być zarządzany zdalnie.

 

 

Dla deweloperskiego budownictwa mieszkaniowego

 

Firma Flop System proponuje Państwu także energooszczędne, kompletne systemy modulowanej wentylacji mechanicznej przeznaczone dla budownictwa wielorodzinnego, w tym innowacyjne wentylatory zbiorcze DachBOX, nawiewniki ścienne i okienne, kratki, stabilizatory wywiewu, rekuperatory ścienne i podsufitowe.

System modulowanej wentylacji na żądanie DachBOX bazuje na inteligentnych, niskoenergetycznych, zbiorczych wentylatorach wyciągowych, które z powodzeniem konkurują z nasadami hybrydowymi zarówno względem kosztów inwestycyjno-eksploatacyjnych jak i oszczędności i skuteczności działania. Wentylatory DachBOX płynnie dostosowują swą prędkość obrotową do chwilowego zapotrzebowania na wentylację. Pracują stabilnie w szerokim zakresie ciśnienia w instalacji 10-500 Pa!

Przymknięcie nawiewnika lub kratki wywiewnej w jednym mieszkaniu NIE powoduje zwiększenia nawiewu w innych lokalach mieszkalnych. Inteligentnie reagujący DachBOX nie doprowadzi nigdy do rozregulowania strumienia powietrza wentylującego w obsługiwanych mieszkaniach.

Koniec z nagminnym obecnie zachowaniem użytkowników, polegającym na zamykaniu lub zaklejaniu nawiewników (szczególnie w okresie zimowym), bo nagle zaczęło z nich „wiać chłodem”.

 

nawiewniki okiennenawiewniki ściennewywiewnikiprzepustnica zwrotnawentylator dachowy

 

Firma Flop System oferuje także wentylatory osiowe i strumieniowe do wentylacji garaży i pomieszczeń technicznych oraz wykonuje projekty systemu oraz sprawuje nadzór nad ich realizacją.

„Kompletne systemy wentylacji mieszkań” - Zobacz katalog…

Kontakt w sprawie produktów:

Flop System Sp. z o.o.
tel. (71) 325 14 20
www: www.flopsystem.pl
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Etapy w historii CAREL w sektorze chłodniczym

Etapy w historii CAREL w sektorze chłodniczym

Już w 1990 r. CAREL wprowadził swój pierwszy produkt dla sektora chłodniczego,... ¬ więcej...

 
Kamery termowizyjne Testo - najlepszy wybór do każdej aplikacji

Kamery termowizyjne Testo - najlepszy wybór do każdej aplikacji

Kamery termowizyjne Testo dostępne są w promocyjnych cenach w ramach jesiennej promocji.... ¬ więcej...

 
Klimor stawia na wszechstronność

Klimor stawia na wszechstronność

Rosnąca świadomość i oczekiwania w zakresie efektywności energetycznej, przy jednoczesnym... ¬ więcej...

 


Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Daikin     Ventec VTS    Lindab Rosenberg Klima   Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm   Flop System Sp. z o.o.   Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Wienkra
All rights reserved © 2004-2019 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet
iglotech