Hebe LED - naświetlacz LED dla profesjonalistów

aktualizacja: 16-07-2018, 08:15 – artykuł promocyjny


Drogi wewnętrzne, place manewrowe, hale sportowe, magazyny niskiego i wysokiego składowania, tereny przyległe do obiektów budowlanych wraz z elewacjami, a nawet rampy przeładunkowe. Wszystkie wyżej wymienione lokalizacje łączy możliwość oświetlania przemysłowymi naświetlaczami, wyposażonymi w różnego rodzaju źródła światła. Jeszcze do niedawna najpopularniejsze lampy wyposażano w źródła sodowe lub metalohalogenkowe, a moce najczęściej spotykanych lamp były na poziomie 150 W, 250 W oraz 400 W. Oświetlenie stanowiło istotny składnik bilansu mocy elektrycznej każdego obiektu wyposażonego w kilka lub kilkanaście takich lamp. Technologia źródeł światła LED pozwoliła bez pogarszania jakości oświetleniowej zredukować znacznie, bo praktycznie o połowę, moc elektryczną pobieraną przez lampy przemysłowe!

Wraz z lawinowym rozwojem źródeł LED - rynek zaczęły zalewać tanie oprawy produkowane na dalekim wschodzie, których „jakość” najczęściej szła w parze z ich ceną. Po kilku miesiącach od momentu montażu następowało rozczarowanie, bo lampa przestawała świecić mimo obiecanych 100 000 h bezproblemowego działania, zmieniała kolor światła i nie trzymywała większości deklarowanych parametrów fotometrycznych. Szukanie możliwości zareklamowania produktu, konieczność demontażu lampy i oczekiwanie w najlepszym wypadku na zamiennik – w najgorszym na naprawę powodowało braki w oświetleniu i nerwowość Inwestora. I tutaj swojego rynku postanowiła poszukać firma Magit sp. z o.o. z Wrocławia, istniejąca i działająca z sukcesami już od ponad 27 lat.

Badania rynku, wieloletnie doświadczenie oraz kontakty z Klientami pozwoliły stwierdzić, że jest miejsce dla lamp przemysłowych LED - być może nie najtańszych - ale pewnych, sprawdzonych, o ściśle określonych parametrach, produkowanych w zautomatyzowanych, sterylnych fabrykach, z długoletnią gwarancją. Takich, które wykonawca prac elektrycznych zainstaluje w obiekcie Inwestora i w rzeczywistości na długie, długie lata zapomni o ich serwisie czy wymianie. W taki oto sposób na polski rynek produktów oświetleniowych firma Magit wprowadziła HEBE LED - przemysłowy naświetlacz wykonany w technologii LED, z ładnym dla oka designem, porządnym wykonaniem, bardzo dobrymi, wzorcowymi parametrami świetlnymi, z długim okresem gwarancyjnym oraz co istotne – w dość rozsądnej cenie.

 

naświetlacz Hebe LED

Rysunek 1. Naświetlacz przemysłowy HEBE LED, pobór mocy 140 W, kąt rozsyłu światła 110 stopni, stopień szczelności IP66, strumień świetlny 14 700 lm (wersja 5 000K).

 

Bardzo dobra jakość wykonania oraz parametry świetlne idą w parze z dość niewielkimi wymiarami i gabarytami oprawy HEBE LED. Sztandarowy model – HEBE LED 150 (rzeczywisty pobór mocy dla kąta rozsyłu światła 60 stopni – 150 W, dla kąta 110 stopni – 140 W) zamyka się wymiarami samej oprawy 355 x 398 x 86 mm. Waga oprawy 9,5 kg. Uchwyt oprawy umożliwia jej montaż w zakresie regulacji kąta co 30 stopni od 0 do 120 stopni.

 

Hebe LED

Rysunek 2. Wymiary naświetlacza HEBE LED 150 oraz możliwość regulowania kąta montażu oprawy.

 

Będąc pewnym bardzo dobrej jakości oprawy HEBE LED – firma Magit udziela po jej zakupie pełnych 5 lat gwarancji na zakupiony produkt. W tym czasie z oprawą z pewnością nie wydarzy się nic złego. Deklarowany czas działania oprawy ze strumieniem świetlnym nie powodującym zauważalnego pogorszenia parametrów świetlnych to 50 000 h przy założeniu temperatury pracy oprawy do 30 °C.

Temperatura otoczenia dla pracy opraw to -30 °C ÷ +50 °C. Temperatura otoczenia dla składowania opraw HEBE LED to -25 °C ÷ +80 °C. Oprawa występuje w dwóch wariantach temperatury barwowej: 4 000K (neutralny biały) oraz 5 000 K (zimny biały). Stopień szczelności każdej oprawy to IP66 (do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych). Współczynnik oddawania barw to Ra75 dla opraw z kątem rozsyłu światła 60 stopni i Ra85 dla opraw z kątem rozsyłu światła 110 stopni. Na rysunku nr 3 przedstawiono stożkowy wykres luminancji, na rysunku nr 4 – krzywą rozsyłu światła opraw HEBE LED 150.


       Kąt rozsyłu 60 stopni                                   Kąt rozsyłu 110 stopni

Hebe LED - kąt rozsyłu

Rysunek 3. Stożkowy wykres luminancji

 
      Kąt rozsyłu 60 stopni                                 Kąt rozsyłu 110 stopni

Hebe LED - kąt rozsyłu

Rysunek 4. Krzywa rozsyłu światła


Zestawienie parametrów opraw HEBE LED:

Hebe LED

 

Każda oprawa oświetleniowa HEBE LED posiada deklarację zgodności CE oraz pliki fotometryczne do wykonania kalkulacji oświetlenie w programie Dialux. Dział techniczny firmy Magit sp. z o.o. może przeprowadzić kalkulację oświetlenia dla obiektu o wskazanych gabarytach lub udostępnić pliki fotometryczne do samodzielnej kalkulacji. Na bazie kalkulacji przedstawimy ofertę cenową wraz z kalkulatorem zysków energii elektrycznej po wykonaniu modernizacji oświetlenia i podamy przybliżony termin zwrotu z inwestycji.

Firma Magit zaprasza do współpracy profesjonalnych wykonawców szanujących swoją pracę, ceniących wysoką jakość wykonania oraz spokój i zadowolenie Klientów. HEBE LED z pewnością spełni wymagania nawet najbardziej wymagających Inwestorów. W siedzibie firmy można zobaczyć prezentację oprawę HEBE LED lub wypożyczyć ją na ustalony okres czasu w celu prezentacji produktu u Klienta.
 

Opracowanie: Redakcja
Źródło: Magit sp. z o.o.


Zobacz także
Czy LED rzeczywiście się opłaca? Jak kalkulować korzyści z wymiany oświetlenia

Czy LED rzeczywiście się opłaca? Jak kalkulować korzyści z wymiany oświetlenia

Budując i urządzając nowe budynki niemal zawsze wybiera się instalację oświetlenia... ¬ więcej...

 
Modernizacja i konserwacja oświetlenia - pakiety serwisowe I-Valo LED

Modernizacja i konserwacja oświetlenia - pakiety serwisowe I-Valo LED

Poprawa efektywności energetycznej oświetlenia to jedno z głównych założeń... ¬ więcej...

 
O czym powinien pamiętać architekt projektując oświetlenie

O czym powinien pamiętać architekt projektując oświetlenie

Architekci i projektanci wnętrz często zastanawiają się, jak poprawnie zaplanować... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNetNEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj