Werit


Natrysk w łazience - co wybrać: panel, kolumnę czy zestaw natryskowy

aktualizacja: 22-06-2017, 11:05 – artykuł promocyjny


W każdej łazience istnieje strefa kąpielowa. W zależności od wybranych urządzeń podających wodę nasza kąpiel może być przyjemna i relaksująca lub tylko oczyszczająca. Warto zatem poznać rozwiązania w tym zakresie obecne na rynku armatury oraz wybrać to co najtrafniej odpowiada naszym oczekiwaniom.

fot.: Deante - trendy w armaturze łazienkowej opierają się nietylko na wyglądzie samych urządzeń, ale również sposobie montażu oraz zastosowanych technologiach

Kąpiel to wyjątkowy czas, który poświęcamy pielęgnacji naszego ciała, ale też zmysłów. Jest to czas odprężenia i złagodzenia napięć w naszym ciele powstałych po całym dniu. Aby zapewnić sobie wyjątkowe chwile musimy odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące natrysku. Po pierwsze czy będzie on zamontowany przy wannie, czy w kabinie i jaki rodzaj kabiny mamy. Po drugie powinien być dobrany do gabarytów pomieszczenia oraz naszych preferencji wizualnych, zwłaszcza jeśli natrysk montowany jest w już urządzonej łazience.
 

Armatura łazienkowa - może Cię zainteresuje również:


 

Generalnie mamy wybór między panelem, kolumną i zestawem natryskowym.
 

 • Najprostszym i najtańszym rozwiązaniem jest zestaw natryskowy. Dostępny w komplecie z baterią wannową lub jako osobny zestaw z drążkiem mocowanym do ściany.
 • Do pomieszczeń przemyślanych i urządzonych pod wysoki standard o wiele lepszym rozwiązaniem będą kolumny prysznicowe.

   
 • Panele prysznicowe od kolumn różnią się tylko tym, że mają dysze do hydromasażu, przez co są też oczywiście droższe.

   
fot.: Ferro
fot.: Deante
fot.: KuchinoxJaki typ natrysku będzie lepszy do kabiny, a jaki nad wannę?

 

 • poziome strumienie wody z dysz paneli prysznicowych powodują, że mogą one być montowane jedynie w kabinach
   
 • w przypadku kolumn prysznicowych mamy do czynienia z deszczownicą i słuchawką, dlatego będą one o wiele lepszym rozwiązaniem nad wannę
   

 

Jaki materiał wykonania jest najtrwalszy i najbardziej odporny na osadzanie kamienia?

 

Na wykonanie elementów natryskowych wykorzystuje się PCV, aluminium, stal, szkło hartowane i mosiądz.
Osobom stawiającym na jakość w przystępnej cenie do gustu powinny przypaść natryski ze stali lub aluminium. Dla najzamożniejszych polecany jest najtrwalszy mosiądz. Wybierając PCV musimy liczyć się z koniecznością wymiany natrysku - po kilku lub kilkunastu latach, w zależności od intensywności użytkowania oraz twardości wody w domowej instalacji.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest kupowanie armatury znanych producentów - dużym ryzykiem obarczone są urządzenia tzw. no name, czyli bez nazwy producenta. Przede wszystkim łatwiej dokupimy do nich cześci zamienne. Za natrysk dobrej jakości warto zapłacić więcej, gdyż będziemy z niego korzystać codziennie. Jeśli wykończenie będzie gorszej jakości to szybciej dojdzie do uszkodzenia w wyniku osiadania kamienia. Ważne jest wyposażenie natrysku w gumowe końcówki, które wydłużają żywotność urządzeń.

 

fot.: Grupa Armatura - wybierając natrysk ważne jest uwzględnieni preferencji oraz warunków fizycznych wszystkich domowników, często jednak trudno jest znaleźć rozwiązanie idealne - wówczas możemy posiłkować się systemami stworzonymi właśnie dla sytuacji nietypowych - takim przykładem jest natrysk przesuwny z możliwością regulacji wysokości słuchawki - model LIRA

 

Przeczytaj również >> Kiedy montować zmiękczacz do wody

 

Wybór bardzo często podyktowany jest również walorami estetycznymi natrysku - w sprzedaży znajdziemy rozwiązanie w różnych stylach - od bardzo klasycznych i ozdobnych, przez te retro po nowoczesne i minimalistyczne. Zróżnicowanie obejmuje również kolorystykę - najpopularniejsze i dostępne w największej ilości to oczywiście urządzenia w kolorze chromu, choć coraz częściej można spotkać, i to w przystępnej cenie, również wersje białe, czarne, w kolorze złota lub mosiądzu - wszystko zgodnie z najnowszymi trendami wnętrzarskimi.

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Kuchinox, Ferro, Deante, Grupa Armatura


Zobacz także
Baterie kuchenne i łazienkowe DIAMOND

Baterie kuchenne i łazienkowe DIAMOND

Łazienki urządzane w stylu ekologicznym, z użyciem naturalnych materiałów... ¬ więcej...

 
Umywalki nierdzewne KMB Steel Product - projesjonalne myjnie ze stali nierdzewnej

Umywalki nierdzewne KMB Steel Product - projesjonalne myjnie ze stali nierdzewnej

Umywalki są powszechnie obecne w naszych łazienkach, kuchniach i potrzebne do normalnego... ¬ więcej...

 
Bezdotykowe przyciski uruchamiające do WC firmy Viega - maksymalna higiena i unikalny design
 
armatura
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet