zwińWydajne systemy klimatyzacji Rotenso dla restauracji i hoteli

aktualizacja: 18-05-2018, 10:44 – artykuł promocyjny


Obiekty HoReCa mają za zadanie zapewnić przebywającym w nich gościom komfort na najwyższym poziomie. Zadowolony z usług hotelu czy restauracji klient nie tylko ponownie z nich skorzysta, ale poleci go również swoim znajomym i rodzinie. Na ocenę danego lokalu składa się przede wszystkim jakość oferowanych usług. Jednak zadowolenie klienta w dużym stopniu zależy również od warunków panujących w restauracji czy hotelu. Dlatego też tak bardzo ważną rzeczą jest kwestia zapewnienie wysokiej jakości powietrza, najlepiej odpowiednio klimatyzowanego i oczyszczonego. Tylko w ten sposób zaspokojone potrzeby klienta sprawią, że będzie on w pełni zrelaksowany.

Hotelarze i restauratorzy wiedzą niemal wszystko na temat organizacji przestrzeni hotelowej. Doskonale orientują się w trendach gastronomicznych. Natomiast w kwestii klimatyzowania pomieszczeń, które wciąż jest wiedzą mocno specjalistyczną, konsultują się z producentem urządzeń klimatyzacyjnych czy z wykwalifikowanym instalatorem HVAC.

 

Rotenso

 

Marka Rotenso oferuje trzy komercyjne rozwiązania dedykowane do branży HVAC:

  • Multi Split,
  • system mini RVF
  • system RVF.


Wybór konkretnego rozwiązania uzależniony jest przede wszystkim od wielkości obiektu.

 

 

Multi Split Rotenso

 

Multi split to układ, który pozwala do jednej jednostki zewnętrznej podłączyć kilka jednostek wewnętrznych o zróżnicowanej wydajności chłodniczej dopasowanych odpowiednio do wielkości pomieszczeń. Jedna jednostka zewnętrzna sygnowana znakiem Rotenso może pracować nawet z 5 jednostkami wewnętrznymi. Decydując się na układ multi split oszczędzamy nie tylko miejsce, ale równie energię, zmniejszając tym samym koszty inwestycyjne.

W systemie typu multi split za pomocą pilota decydujemy, które pomieszczenia powinny być klimatyzowane, a w których system powinien być wyłączony. Trzeba jednak pamiętać, że w obrębie jednego systemu jednostki wewnętrzne mogą pracować w tym samym trybie: chłodzenia lub grzania.

Systemy klimatyzacyjne Rotenso multi split wyposażone są w nowoczesne i wysokowydajne sprężarki z funkcją pompy ciepła, dzięki czemu mogą również realizować funkcję dogrzewania pomieszczeń, nawet gdy temperatura zewnętrzna sięga -15°C. W trybie grzewczym obieg czynnika chłodniczego jest odwrócony.


Systemy Rotenso multi split zalecane są do restauracji i niewielkich obiektów hotelowych.

 

 

Systemy mini RVF Rotenso

 

W celu zapewnienia klimatyzacji w niewielkich obiektach HoReCa warto zastosować systemy Mini RVF, któredają znaczniewięcej możliwości w porównaniu do klimatyzatorów multi split. System mini RVF Rotenso pozwala przezde wszystkim podłączyć większą ilość jednostek wewnętrznych do jednego agregatu - aż 19 jednostek! Dodatkowo każda jednostka ma możliwość indywidualnego sterowania w trybie chłodzenia lub grzania.

Wielką zaletą systemu mini RVF Rotenso są kompaktowe rozmiary i niska waga jednostek zewnętrznych. Ułatwia to znalezienie dogodnego miejsca na montaż agregatu.

Całkowita długość instalacji wynosząca do 120 m pozwala na łatwe rozprowadzenie instalacji.

 

 

Systemy RVF Rotenso

 

W przypadku średnich i dużych obiektów restauracyjno-hotelowych doskonale sprawdzają się systemy RVF Rotenso. W zależności czy klimatyzacja ma pełnić funkcję chłodzącą czy realizować tryb grzania i chłodzenia można zastosować tzw. rozwiązania dwu lub trójrurowe.

Jeden system RVF umożliwia modułowe łączenie jednostek zewnętrznych do mocy 200 kW oraz podłączenia aż 64 jednostek wewnętrznych. Doskonałe parametry agregatów zewnętrznych gwarantują dużą elastyczność podczas projektowania instalacji klimatyzacyjnej.

Dzięki zastosowaniu technologii inverterowej (o maksymalnie niskim poborze prądu), systemy RVF pozwalają zminimalizować koszty eksploatacyjne. W systemach trójrurowych, w których możemy jednocześnie realizować tryb grzania i chłodzenia, oszczędność energii sięga aż 50%. System z odzyskiem ciepła doskonale sprawdza się w okresach przejściowych lub w sytuacjach, gdy niezbędna jest klimatyzacja strefowa budynku.

Dodatkową zaletą systemów RVF jest duży typoszereg jednostek wewnętrznych, dzieki czemu za łatwością można dopasować odpowiednią jednostki do różnego typu pomieszczeń występujących w hotelu czy restauracji: sali konsumpcyjnej, pokojów konferencyjnych czy pokoi hotelowych.

Dla osób zarządzających budynkiem ważne jest szeroki wybór metod sterowania system zarówno poprzez sterownik centralny jak i aplikację centralnego sterowanie smart WiFi aż do systemu BMS wykorzystującego bramkę Modbus lub BACnet.

 

 

Filtrowanie powietrza

 

Nowoczesne jednostki klimatyzacyjne, dzięki wyposażeniu w odpowiednie filtry, poza realizacją funkcji chłodniczej i grzewczej, poprawiają również jakość wydmuchiwanego powietrza. Oczyszczają je bowiem z wszelkich drobnoustrojów, alergenów, kurzu czy szkodliwych związków chemicznych. Przekłada się to bezpośrednio na samopoczucie osób przebywających w klimatyzowanym pomieszczeniu.

Dobór odpowiedniego dla obiektu restauracyjno-hotelowego systemu klimatyzacji warto skonsultować bezpośrednio z producentem klimatyzatorów Rotenso, projektantem lub ekspertem HVAC. Każda z tych osób będzie potrafiła obliczyć moc chłodniczą urządzeń oraz zaproponować najbardziej korzystny przebieg instalacji. Tylko dobrze zaprojektowana i wykonana instalacja zapewni komfort przebywających w obiekcie gości.
 

Zobacz także
Klimatyzatory KM FUJITSU - nowość od KLIMA-THERM

Klimatyzatory KM FUJITSU - nowość od KLIMA-THERM

Nowa seria klimatyzatorów KM z oferty FUJITSU prezentuje najwyższy standard... ¬ więcej...

 
Pełna dostępność magazynowa klimatyzatorów marki Gree - tylko w Wienkra

Pełna dostępność magazynowa klimatyzatorów marki Gree - tylko w Wienkra

Firma Wienkra - dystrybutor GREE, zapewnia pełną dostępność magazynową klimatyzatorów... ¬ więcej...

 
Klimatyzator ścienny Gree Bora z ekologicznym czynnikiem chłodniczym R32

Klimatyzator ścienny Gree Bora z ekologicznym czynnikiem chłodniczym R32

Połączenie ponadczasowego designu z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji Daikin     Ventec VTS    Onninen     Rosenberg Klima   Schiedel  Iglotech  Iglotech ecoplastol       Uniwersal     Winterwarm Klimor   Klima-Therm ProventGlobal-Tech Flop System Sp. z o.o.    Lindab    Dimplex    Metalplast      Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors     Kaisai
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet