gorące tematy
tagi
partnerzy w dziale

Instal-Projekt   logo Daikin

Junkers

Buderus  Hewalex

Pentair Raychem

     Esbe

KAN Sp. z o.o.   Schiedel

Kospel    NTS Energy

Ferroli   Nibe

Pipelife   Stiebel Eltron

logo Wilo   De Dietrich

Prandelli   Roth Polska

Hydro-Tech Konin   

Radox Radiators

Metalbet  Dimplex

Ferdom      REGULUS-system

Intersoft  Nibco

    Grupa Armatura

Immergas   Zakład Metalowo-Kotlarski SAS

Onninen    Akra

   Logo Dragon Kotły

Logo STERR logo Centrum Klima S.A.

Italy Dicrect

znajdź fachowca

Nowości konstrukcyjne wdrożone w firmie Elterm w 2017 roku

aktualizacja: 13-06-2017, 10:52 – artykuł promocyjny


Ostatnie półrocze w firmie Elterm było czasem wytężonej pracy działu technicznego. Wysiłki skupiono w znacznej mierze na rozwoju nowoczesnych konstrukcji w zakresie armatury kotłowej, czego efektem są dwa nowe wzory użytkowe oraz jeden patent.

 

neodymowy separator magnetyczny

 

Neodymowy separator magnetyczny cząstek ferrytycznych to wyjątkowo kompaktowe urządzenie do skutecznego oczyszczania zładu wody z ww. cząstek (według różnych badań stanowią one 50-80% niebezpiecznych drobin mogących uszkodzić czułe i drogie elementy instalacji c.o.). Niewątpliwą zaletą jest zastosowanie magnesu neodymowego, który ma 4-krotnie większą siłę przyciągania w stosunku do klasycznego ferrytycznego. Istotą rozwiązania separatora jest takie jego umieszczenie przy zaworze spustowym, by jego krótkotrwałe otwarcie informowało nas o stopniu jego „zapchania” (jeśli woda wypływa intensywnie – jest drożny, jeśli natomiast pomału lub wcale – należy wykręcić zawór łącznie z separatorem i go oczyścić). Tak więc kontrola jest szybka i skuteczna, nie ma konieczności stosowania rewizji lub pomiaru spadku ciśnienia. Urządzenie jest częścią składową typoszeregu sprzęgieł hydraulicznych SHE-SM produkcji Elterm, zastosować je można także do dowolnego sprzęgła hydraulicznego Elterm, jak również zamontować w dowolnym miejscu instalacji. Urządzenie ma ochronę w UP RP na poziomie wzoru użytkowego.

 

Zobacz więcej informacji: www.armatura-hydrauliczna.pl, www.elterm.pl

 

sprzęgło-kolektory SKE

 

Sprzęgło-kolektory hydrauliczne SKE to urządzenia będące kombinacją poziomego sprzęgła hydraulicznego oraz rozdzielacza na dwa lub trzy obiegi grzewcze, zależnie od wariantu. Króćce DN25 od strony obiegów grzewczych mają uniwersalny rozstaw 125 mm pozwalający podłączyć grupy pompowe większości producentów (oczywiście włącznie z grupami produkcji firmy Elterm). SKE przeznaczone są do kompaktowych kotłowni, będących obecnie standardem w większości gotowych projektów domów jednorodzinnych. W takich pomieszczeniach zazwyczaj jest za mało miejsca („koszmar instalatora”), dlatego też pomysł by sprzęgło-kolektor wraz z grupami pompowymi mieścił się nad kotłem stojącym lub pod kotłem wiszącym (zastosowana konstrukcja umożliwia dowolne zamontowanie urządzenia, zależnie od typu źródła ciepła). Sprzęgło poziome ze swej natury gorzej wywiązuje się z zadania odmulania, stąd dla podniesienia skuteczności oczyszczania zładu wody z zanieczyszczeń standardowo zastosowano nasz neodymowy separator magnetyczny (patrz opis powyżej). W ofercie dostępne są obecnie poziome wersje SKE do źródeł ciepła o mocy maksymalnie 40kW (a zatem większości projektowanych kotłowni; ΔT=15K), jak również pionowy model dedykowany do podłączenia dwóch źródeł ciepła. Urządzenie ma ochronę w UP RP na poziomie wzoru użytkowego.

sprzęgło-kolektor SKEsprzęgło-kolektor SKE

sprzęgło-kolektory SKE

* Więcej schematów dostępnych na stronach internetowych oraz w aktualnym katalogu produktów

Zobacz więcej informacji: www.armatura-hydrauliczna.pl, www.elterm.pl

 

sprzęgło-kolektory SKE do kotłów kondensacyjnych i pomp ciepła


Urządzenie, występujące w wariancie na dwa lub trzy obiegi grzewcze pełni wszystkie role sprzęgła poziomego oraz kolektora rozdzielającego opisane w akapicie powyżej. Dodatkową funkcją jest zainstalowana wewnątrz kierownica przepływu, która w znacznym stopniu redukuje podmieszanie strumieni wody zasilającej oraz powrotnej. Jest ona wykonana ze stali nierdzewnej i skonstruowana tak, aby zasilanie i powrót (zarówno kocioł jak i obiegi grzewcze) nie miały możliwości krzyżowania i mieszania - wyjaśnia to poniższy rysunek przekroju sprzęgła z zaznaczonymi kierunkami przepływu. Efektem jest pożądane obniżenie temperatury powrotu w instalacji, które z kolei podnosi efektywność energetyczną zarówno kotów kondensacyjnych, jak i pomp ciepła. Oczywiście nie należy przy tym zapominać o takim dobraniu przepływu wody kotłowej aby zmaksymalizować ΔT (choć to najczęściej za instalatora robi już producent kotła lub pompy). W ofercie dostępne są obecnie poziome wersje SKE do kotłów kondensacyjnych oraz pomp ciepła o mocy maksymalnie 55kW (dla ΔT=20K), przeznaczone do małych kotłowni. Dzięki połączeniu sprzęgła i kolektora uzyskujemy kompaktowe urządzenie, które poza znaczącą redukcją miejsca i czasu potrzebnego na instalację, ogranicza również koszty dla inwestora. Urządzenie ma ochronę w UP RP na poziomie patentu technicznego.

sprzęgło-kolektor SKE Elterm do kotłów kondensacyjnych i pomp ciepłasprzęgło-kolektor SKE Elterm do kotłów kondensacyjnych i pomp ciepła
sprzęgło-kolektory SKE do kotłów kondensacyjnych i pomp ciepła

Zobacz więcej informacji: www.armatura-hydrauliczna.pl, www.elterm.pl

Kontakt w sprawie produktów:

Elterm sp. j.
tel. +48 56 686 93 05
www: www.elterm.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
BLUEHELIX TECH 25 C - najlepszy w teście 2-funkcyjnych kotłów kondensacyjnych

BLUEHELIX TECH 25 C - najlepszy w teście 2-funkcyjnych kotłów kondensacyjnych

BLUEHELIX TECH 25 C to doskonały wybór dla osób poszukujących wygodnej... ¬ więcej...

 
Jak wybrać odpowiedni analizator spalin

Jak wybrać odpowiedni analizator spalin

Do właściwego ustawienia parametrów pracy kotła grzewczego niezbędne jest... ¬ więcej...

 
Wymagania dla kotłów na paliwo stałe - nowe przepisy

Wymagania dla kotłów na paliwo stałe - nowe przepisy

Zgodnie z polityką europejską dążącą do ograniczenia szkodliwych substancji emitowanych... ¬ więcej...

 


All rights reserved © 2004-2017 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet


NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj