stopka Patrona ROTH


Roth MicroSeptic - oczyszczalnia z drenażem do ścieków bytowo-gospodarczych

aktualizacja: 12-06-2017, 10:05 – artykuł promocyjny


MicroSeptic to przydomowa oczyszczalnia z drenażem do ścieków bytowo-gospodarczych firmy ROTH. Do wyboru dostępne są dwa zestawy: dla 4-ech mieszkańców z osadnikiem gnilnym 2000l i dla 6-ściu mieszkańców na bazie osadnika gnilnego 3000 l.

 

ROTH MicroSeptic

Zobacz więcej informacji ...

ROTH MicroSepticROTH MicroSeptic
fot.: dla 4-ech mieszkańców z osadnikiem    fot.: dla 6-ściu mieszkańców na bazie osadnika 
gnilnym 2000l                                          gnilnego 3000 l

 

 

Zbiorniki technologiczne

 

Zbiorniki oczyszczalni, z polietylenu PEHD, mają kształt prostopadłościanów. Posiadają one w ścianach bocznych i w dnie specjalne przetłoczenia, które zwiększają ich wytrzymałość przy posadowieniu w wykopie. W sytuacji zajścia potrzeby głębszego posadowienia osadnika gnilnego, należy zastosować 2 sztuki studzienek kontrolnych DN 300 (odpowiednio na dopływie i odpływie).

Dekle zamontowane na zbiorniku zapewniają osłonę studzienek kontrolnych przed dostępem.  W obydwu typoszeregach funkcję osadnika gnilnego pełnią zbiorniki technologiczne. W osadniku następują zarówno procesy oczyszczania mechanicznego (sedymentacja i flotacja), jak i biologicznego (denitryfikacja). Aby uniemożliwić wypłynięcie grubszych frakcji ścieków do drugiego etapu oczyszczania (drenażu rozsączającego) jako zabezpieczenie zastosowany został kosz filtracyjny w postaci płaszczyzn z tworzywa PE. Należy go regularnie płukać pod bieżącą wodą. Wstępnie podczyszczone ścieki bytowo-gospodarcze przepływają ze zbiornika gnilnego do polietylenowej studzienki rozdzielczej. Element rozdzielczy ma za zadanie równomiernie rozprowadzić podczyszczone w zbiorniku ścieki do poszczególnych nitek drenażu rozsączającego, jako końcowego procesu oczyszczania (tlenowa obróbka ścieków).

 

 

Drenaż

 

Układ naciętych rur z tworzywa sztucznego o średnicy 110 mm x 2,2 w rozstawach minimum 1,5 m pełni rolę drenażu rozsączającego. Poprzez otwory w rurach, ścieki powoli przesączają się do gruntu. Rury należy ułożyć w wykopach o szerokości 50-80 cm na głębokości 40-50 cm w warstwie żwiru o granulacji około 4 cm i przykryć geowłókniną przepuszczającą powietrze i wodę. Geowłóknina stosowana jest w celu zabezpieczenia rur i podsypki żwirowej przed ziemią służącą do zasypania wykopu. Końce ciągów drenażowych są zakończone kominkami wentylacyjnymi, wyprowadzonymi na wysokość ok. 0,5 m nad powierzchnię terenu. Ilość rur drenażu rozsączającego w oferowanych zestawach oczyszczalni Roth została dobrana proporcjonalnie do ilości ścieków i przepuszczalności gruntu (grunt przepuszczalny). 
 

Kontakt w sprawie produktów:

ROTH Polska Sp. z o.o.
tel. 68 453-91-02
www: www.roth-polska.com
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Oczyszczalnie drenażowe Gama Plastic

Oczyszczalnie drenażowe Gama Plastic

Oczyszczanie drenażowe to jeden z najpopularniejszych sposób zagospodarowania... ¬ więcej...

 
Kompletny zestaw przydomowej oczyszczalni ścieków Pipelife

Kompletny zestaw przydomowej oczyszczalni ścieków Pipelife

Zbiornik, rury oraz elementy łączące - wszystko to... ¬ więcej...

 
Roth MicroSeptic - oczyszczalnia z drenażem do ścieków bytowo-gospodarczych

Roth MicroSeptic - oczyszczalnia z drenażem do ścieków bytowo-gospodarczych

MicroSeptic to przydomowa oczyszczalnia z drenażem do ścieków bytowo-gospodarczych... ¬ więcej...

 

All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj