Geberit


Rozwiązania podtynkowe Geberit - to czego nie widać

aktualizacja: 31-07-2017, 10:56 – artykuł promocyjny


W roku 1964 firma Geberit wprowadziła na rynek pierwszą spłuczkę podtynkową. Od tamtego czasu rozwiązanie to ciągle zyskuje na popularności i wciąż dowodzi, że najlepsze jest to czego nie widać. Ta mała rewolucja w kwestii urządzania przestrzeni łazienkowej zaowocowała wielkimi zmianami. Ukrycie całej instalacji sanitarnej w ścianie zmieniło sposób myślenia o designie w łazience. Innowacja tego systemu sprawiła, że z większą troską zaczęto urządzać łazienki a estetyczny wygląd stał się punktem odniesienia, który łatwiej osiągnąć, gdy ukryjemy wszelkie rury za ścianą.

 

instalacje podtynkowe Geberit

fot.: Wprowadzenie instalacji podtynkowej okazało się rozwiązaniem oszczędzającym cenną przestrzeń w łazience. Wraz z tym wydarzeniem „Geberit” stał się synonimem stelaża i spłuczki podtynkowej

Pionierskie rozwiązanie w pierwszej kolejności trafiło to przestrzeni publicznej. I tak Hotel Eiger w szwajcarskim uzdrowisku w Grindelwad jako jeden z pierwszych, w 1966 roku, odważył się na ten krok. Wszystkie toalety w tym obiekcie zostały6 wówczas wyposażone w podwieszane toalety z podtynkowymi spłuczkami Geberit. Ta już ponad 50 letnia technologia nadal wiedzie prym na rynku urządzeń sanitarnych i kojarzy się wszystkim z przejawem elegancji i wygody w kwestii urządzania łazienek, również tych domowych. Obecnie instalacje podtynkowe to prawdziwy lider, a marka Geberit szczycie się ponad 60 milionami sprzedanych egzemplarzy.

Od momentu wprowadzenia do oferty spłuczki konieczny był również rozwój instalacji podtynkowej. Przełożyło się to na swobodę w urządzaniu łazienkę, co było do tej pory nieznanym doświadczeniem. Przykucie uwagi do projektowania urządzeń sanitarnych zmusiło projektantów do większej pracy z tego typu rozwiązaniem. Szybko okazało się, że projektowanie łazienki to wielka sztuka.

Instalacja podtynkowa odniosła sukces dzięki przemyślanej na każdym kroku budowie, która została przetestowana miliony razy w centrum jakości Geberit.

Zbiornik spłuczki wykonany jest z jednego kawałka materiału, opatentowaną metodą w ramach pojedynczego procesu, dzięki czemu odporny jest na pękanie i działanie czynników zewnętrznych. Dzięki sugestiom fachowców i użytkowników spłuczka ewoluowała na przestrzeni lat, zyskując dodatkowe funkcje, które pozwalają zachowaćodpowiedni komfort i higienę w toalecie.

Obecnie produkowana spłuczka Geberit przy odpowiednim ustawieniu zużywa 4 litry wody przy użyciu dużego przycisku i jedynie 2 litry wody przy użyciu małego przycisku. Stelaże podtynkowe Geberit Duofix dostępne są w wielu wymiarach dostosowanych do potrzeb, a ich montaż jest łatwy i sprawny.

Dostępne są w formie standardowych elementów do wiszących misek WC w wysokości 112 cm oraz w wysokości 98 cm. Można je z powodzeniem montować w ścianie karton-gips.

W systemie Geberit Duofix dostępne jest nowoczesne rozwiązanie w postaci instalacji stelaża z odciągiem zapachów z miski ceramicznej Geberit DuoFresh. Wystarczy podczas instalacji zadbać o doprowadzenie źródła zasilania, aby móc cieszyć się świeżością, bez używania odświeżaczy powietrza. Geberit Duofix pozwala montować toalety na różnej wysokości oraz w różnym położeniu np. dzięki specjalnemu stelażowi narożnemu. Stelaże podtynkowe pozwalają również na zamontowanie nowoczesnych podwieszanych toalet myjących Geberit AquaClean Mera oraz Geberit AquaClean Sela.

 

Geberit DuoFresh Duofix

Geberit DuoFresh

 

Do rodziny stelaży podtynkowych należy również system Geberit Kombifix przeznaczony do montażu w ścianie masywnej oraz systemy Geberit GIS umożliwiający wybudowanie ścianki montażowej do stelaży w dowolnym miejscu, tworząc np. wyspę z toaletą. Współcześnie spłuczka podtynkowa to klasyczne rozwiązania, dzięki któremu możemy aranżować łazienkę według własnej koncepcji. Godne uwagi są również współdziałające z nimi przyciski do Wc, dostępne w bogatym wzornictwie i szerokiej palecie kolorystycznej. Pozwala to tworzyć eleganckie i nowoczesne wnętrza. Więcej przycisków można zobaczyć w wirtualnym salonie przycisków, gdzie zaprezentowane są praktycznie nieograniczone możliwości: www.geberit.pl/showroom

Kontakt w sprawie produktów:

Geberit Sp. z o.o.
tel. (22) 843 06 96
www: www.geberit.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Klasyka w nowoczesnym wydaniu w łazience

Klasyka w nowoczesnym wydaniu w łazience

Łazienka to wyjątkowa przestrzeń w każdym domu. Dbamy o coraz więcej szczegółów,... ¬ więcej...

 
Czysta przyjemność kąpieli z produktami SANPLAST SA

Czysta przyjemność kąpieli z produktami SANPLAST SA

Czyszczenie łazienki nie należy do przyjemności. Dla wielu to wręcz zmora związana... ¬ więcej...

 
Jak dobrać właściwe wyposażenie toalety ogólnodostępnej?

Jak dobrać właściwe wyposażenie toalety ogólnodostępnej?

Wybór odpowiedniego asortymentu do toalety publicznej nie rzadko nie jest łatwy.... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj