APA - patron działu inteligenty budynek


Prandelli Alpha IP - bezprzewodowy system sterowania Inteligentnym Domem

aktualizacja: 19-05-2017, 04:41 – artykuł promocyjny


Inteligentnym Domem nazywamy dom lub mieszkanie wyposażone w inteligentny system zarządzania instalacjami i urządzeniami. Już w latach 70-tych Amerykanie zaczęli przenosić rozwiązania z systemów kontroli zautomatyzowanej produkcji przemysłowej oraz z optymalizacji środowiska rozwoju roślin do budynków biurowych, a potem także mieszkalnych. Taki system umożliwia automatyzację, kontrolę i monitorowanie powtarzających się procesów funkcjonalnych w mieszkaniach.

Nowoczesne rozwiązania inteligentnego domu umożliwiają zdalny dostęp do wszystkich funkcji za pośrednictwem smartfona lub tabletu, i obejmują wiele obszarów zastosowań - od komfortu cieplnego, kontroli dostępu do funkcji bezpieczeństwa i alarmu, aż po kontrolę światła, a nawet monitorowanie funkcji powiązanych z pogodą, czasem lub klimatem.

Prandelli Alpha IP został zaprojektowany jako system modułowy. Jego jedną z głównych cech jest łatwość instalowania i prostota obsługi.

 

Prandelli Alpha IP - bezprzewodowy system sterowania Inteligentnym Domem

 

Konfiguracja urządzeń Alpha IP odbywa się przy użyciu intuicyjnej i bezpłatnej aplikacji dla smartfonów z systemem Android i i dla urządzeń Apple. Aplikacja prowadzi użytkownika przez cały proces konfigurowania krok po kroku. Wszystkie niezbędne połączenia między urządzeniami są tworzone automatycznie.

Po zainstalowaniu aplikacja staje się głównym panelem operacyjnym, za pomocą którego można sterować i konfigurować cały system Alpha IP. Aplikacja zawsze wyświetla bieżący stan zainstalowanych urządzeń lub wysyła komunikaty dla określonych stanów systemu.

 

 

Zasadniczo system Alpha IP składa się z następujących komponentów:

 

 • Punkt dostępu do protokołu – bramka Alpha IP

Bramka podłączona do routera łączy elementy Prandelli Alpha IP z internetem.
 

 • Chmura Alfa IP

Chmura przejmuje komunikację między aplikacją Alpha IP i bramką internetową. Odpowiada również za przechowywanie i zarządzanie danymi, takimi jak informacje o szczegółach dotyczących konfiguracji, urządzeniach przyuczonych do systemu, czy elementach przynależących do grupy danego pomieszczenia.
 

 • Aplikacja Alpha IP na smartfonie

Aplikacja umożliwia, w połączeniu z Chmurą i Bramką, uruchomienie, parametryzację i sterowanie systemem inteligentnego domu.
 

 • Poszczególne elementy rozwiązania Inteligentnego Domu.


Wszystkie dane zapisane w algorytmie chmury Alpha IP są całkowicie anonimowe, co oznacza, że nie zawierają żadnych informacji dotyczących tożsamości użytkownika lub zachowania użytkownika. Serwer usługi Alpha IP znajduje się w Niemczech i działa zgodnie z rygorystycznymi niemieckimi przepisami o prywatności.

 

Prandelli Alpha IP - bezprzewodowy system sterowania Inteligentnym Domem

 

Poszczególne składniki Prandelli Alpha IP są zintegrowane w jedną całość przez skanowanie kodu QR poszczególnych urządzeń.

Prawidłowe działanie jest zabezpieczone bezpośrednim połączeniem radiowymi między urządzeniami, nawet podczas przerwy w dostępie do internetu.

Dom jednorodzinny w budowie lub dom już zbudowany, a także własne lub wynajmowane mieszkanie, może być łatwo wyposażone w system Alpha IP. Jest to system bezprzewodowy i jego instalacja nie wymaga żadnych przeróbek budowlanych. Jeśli nieruchomość jest wynajmowana, zainstalowane elementy można z łatwością odinstalować i przenieść do nowej nieruchomości.

Cały układ sterowania można stopniowo rozbudowywać, dokładając kolejne elementy.

Można na przykład rozpocząć budowę systemu od elementów służących kontroli ogrzewania (komfort cieplny), a w kolejnym etapie uzupełnić system o rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo w przestrzeni mieszkalnej lub budynku.

 

Prandelli Alpha IP - bezprzewodowy system sterowania Inteligentnym Domem

 

 

Bezprzewodowe elementy systemu Alpha IP to m.in. :

 

 • Centralka do ogrzewania podłogowego
 • Siłownik M101
 • Głowica grzejnikowa
 • Gniazdka włącz/wyłącz i pomiarowe
 • Czujki temperatury, ruchu wewnątrz, ruchu na zewnątrz dymu i syrena alarmowa
 • Termostaty do ogrzewania podłogowego i grzejnikowego
 • Czujka temperatury
 • Bramka internetowa
 • Moduł do kotła
 • Włącznik Eko
 • Czujka otwartego okna/drzwi.
   


Zobacz także
SALUS Controls sprzyja oszczędzaniu

SALUS Controls sprzyja oszczędzaniu

Oszczędzanie energii wcale nie jest trudne. Nie musimy nawet rezygnować z tego, co... ¬ więcej...

 
Sterowanie bezprzewodowe - rozwiązania do każdego wnętrza

Sterowanie bezprzewodowe - rozwiązania do każdego wnętrza

Wygodny, bezpieczny i oszczędny dom to marzenie każdego z nas. Już na etapie jego... ¬ więcej...

 
Komfort, bezpieczeństwo, oszczędności - co jeszcze zyskasz ze smart home?

Komfort, bezpieczeństwo, oszczędności - co jeszcze zyskasz ze smart home?

Inteligentne systemy zostały wprowadzone do naszych domów głównie w... ¬ więcej...

 


All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet