lindab


Higiena urządzeń klimatyzacyjnych

aktualizacja: 11-05-2017, 08:59 – artykuł promocyjny


Regularne przeprowadzanie czynności myjąco-dezynfekujących jednostek klimatyzacyjnych jest niezbędne do zapewnienia prawidłowego ich działania. Nieodpowiednie serwisowanie oraz zaniedbania dotyczące higieny urządzeń odpowiadających za chłodzenie, grzanie oraz poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu może powodować bowiem wiele chorób oraz złe samopoczucie osób przebywających w klimatyzowanych pomieszczeniach. Obecność zanieczyszczeń w instalacji klimatyzacyjnej odbija się również na zmniejszeniu efektywności jej działania.

Niestety polskie przepisy nie precyzują z jaką częstotliwością należy czyścić klimatyzację. Mając jednak na uwadze skutki, jakie może wyrządzić brak higieny klimatyzacji, należy tą czynność wykonywać regularnie. Co prawda okresowość mycia uzależniona jest od specyfikacji i użytkowania chłodzonego budynku, niemniej jednak należy przyjąć, że klimatyzator powinniśmy czyścić przed każdym sezonem. Producenci, w ramach gwarancji, wymagają minimum dwóch przeglądów w ciągu roku. Ważne jest, aby proces czyszczenia odbywał się z pomocą wysokiej jakości profesjonalnych środków czystości, które skutecznie usuną wszelkie osady i drobnoustroje zarówno z wnętrza, jak i z obudowy urządzeń.

Do podstawowych zanieczyszczeń układów klimatyzacyjnych zaliczamy:

  • pyły, przedostające się do układów klimatyzacyjnych wraz z powietrzem zewnętrznym oraz powietrzem recyrkulacyjnym
  • mikroorganizmy, pochodzące z wielu źródeł
  • same instalacje klimatyzacyjne - uszczelki, kleje, smary, produkty degradacji metali itp..


Różne typy zabrudzeń wymagają zastosowania odpowiednich technologii i środków czystości np. chemii profesjonalnej CLEANAIRIX do mycia i dezynfekcji urządzeń klimatyzacyjnych.

 

Cleanairix

Profesjonalna chemia CLEANAIRIX do mycia i dezynfekcji
urządzeń klimatyzacyjnych

 

 

Na markę CLEANAIRIX składają się wysokiej jakości produkty do czyszczenia jednostek zewnętrznych i wewnętrznych, do dezynfekcji skraplaczy oraz parowników, a także neutralizator odorów. Aby zapewnić wygodę ich użytkowania, zostały one przygotowane jako gotowe do użycia (ready to go) oraz koncentraty, które przed użyciem wymagają sporządzenia odpowiedniego roztworu roboczego. Wszystkie oferowane przez CLEANAIRIX koncentraty są skuteczne w stężeniu od 0,5%, co znaczy, że 1l koncentratu wystarczy na przygotowanie ok. 200 l roztworu roboczego.

Przed wprowadzeniem produktów na rynek, były one poddane testom technologicznym. Opinie „testujących” decydowały o ostatecznej formule preparatów, a co za tym idzie, i ich właściwościach użytkowych. Wśród zalet nowych produktów instalatorzy wymieniali między innymi wysoką skuteczność usuwania zabrudzeń oraz walory estetyczne: świeży, intensywny zapach.

Preparaty do dezynfekcji urządzeń klimatyzacyjnych muszą posiadać pozwolenie Ministra Zdrowia na obrót produktem biobójczym. Zezwolenie to potwierdza bowiem zgodność receptury preparatu z polskim prawem oraz jego deklarowaną skuteczność. Oba oferowane przez CLEANAIRIX środki dezynfekcyjne BARREN oraz NANO PROTECT SILVER TABLE posiadają niezbędne dopuszczenia, co jest równoznaczne z ich wysoką efektywnością w usuwaniu bakterii oraz grzybów (pleśni). Trzeba jednak pamiętać, że do pełnego usunięcia mikroorganizmów wymagany jest czas oddziaływania środka dezynfekcyjnego od 5-15 min. Należy więc spryskać dezynfekowaną powierzchnie i pozostawić płyn do zadziałania. Po zakończonym procesie dekontaminacji powierzchni zaleca się spłukanie powierzchni czystą wodą.
 

Kontakt w sprawie produktów:

THERMOSILESIA
tel. +48 32 285 57 11
www: www.thermosilesia.pl
mail: wyślij wiadomość

Zobacz także
Klimatyzatory KAISAI z czynnikiem chłodniczym R32

Klimatyzatory KAISAI z czynnikiem chłodniczym R32

Firma FG Poland informuje, iż począwszy od 2018 roku do oferty marki KAISAI zostaną... ¬ więcej...

 
Moduł Wi-Fi do automatyki A11

Moduł Wi-Fi do automatyki A11

Mobilna obsługa central wentylacyjnych staje się coraz bardziej powszechna. Ułatwia... ¬ więcej...

 
Klimatyzatory AlpicAir z 5-cio letnią gwarancją

Klimatyzatory AlpicAir z 5-cio letnią gwarancją

5 lat gwarancji na pełny asortyment klimatyzatorów i agregatów skraplających... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji Daikin     Ventec Rosenberg Klima   Schiedel  Iglotech  Iglotech ecoplastol    logo Konwektor         Uniwersal   ProventGlobal-Tech   Flop System Sp. z o.o.    Lindab    Onninen     Dimplex    Metalplast      Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors     Kaisai    Fg Poland
All rights reserved © 2004-2017 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet