NTS Energy


Oszczędzaj do 70 procent na przygotowaniu ciepłej wody w domu - nowe pompy ciepła do c.w.u. Junkers-Bosch

aktualizacja: 29-08-2017, 08:07 – artykuł promocyjny


Mając świadomość jak wiele zagrożeń wynika z zanieczyszczeń powietrza, coraz więcej osób wybiera urządzenia grzewcze, wykorzystujące odnawialne źródła energii. Junkers-Bosch w odpowiedzi na rosnącą popularność tego typu rozwiązań, wprowadziła na rynek kolejną generację powietrznych pomp ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej w domu - Bosch Compress 4000 DW i 5000 DW. Stanowią one najtańszy sposób na podgrzewanie wody w gospodarstwie domowym - oszczędności sięgają nawet 70%. Pompy BoschCompress 4000 i 5000 DW z 1kWh energii elektrycznej potrafią wygenerować nawet 3kWh energii cieplnej, która następnie wykorzystywana jest do zapewnienia odpowiedniej temperatury ciepłej wody. Te dodatkowe 2kWh to bezpłatna energia, którą pompa ciepła generuje z otaczającego ją powietrza, co pozwala na duże oszczędności wydatków eksploatacyjnych.

 

Efektywna współpraca z innymi źródłami ciepła

 

Nowe modele pomp ciepła do c.w.u. mogą pracować samodzielnie, ale trzy z nich - dzięki wbudowanej w zasobnik wężownicy o dużej powierzchni 1 m2 można połączyć z innymi źródłami energii (kotłem gazowym, olejowym, kotłem na paliwo stałe lub instalacją kolektorów słonecznych), uzyskując w ten sposób ekologiczną i bardzo efektywną instalację grzewczą. Podłączenie dodatkowego źródła ciepła jest niezwykle proste, ponieważ wygląda tak samo jak podłączenie zwykłego zasobnika do ciepłej wody. Wykorzystanie instalacji fotowoltaicznej do wytwarzania prądu wykorzystywanego przez pompę pozwala uzyskać niezwykle wydajny i ekologiczny system podgrzewania ciepłej wody.

 

Cztery nowe modele

 

W skład nowej linii pomp ciepła wchodzą cztery modele: Bosch Compress 4000 DW CW4000 DW 250-1 FI z zasobnikiem 250 litrowym oraz trzy modele z zasobnikami o różnej pojemności wyposażonymi w dodatkową wężownicę: Bosch Compress 5000 DW CW5000DW 270-3 CFO (zasobnik 260 litrów); Bosch Compress 4000 DW CW4000DW 250-1 CFI (250 litrów) i Bosch Compress 4000 DW CW4000DW 200-1 CFI (200 litrów).

Poszczególne modele różnią się od siebie nie tylko pojemnością zasobników, ale przede wszystkim zakresem temperatur pracy. Pompa ciepła Bosch Compress 5000 DW pracuje do temperatury powietrza -10 stopni Celsjusza, a pozostałe modele - do +5 stopni Celsjusza. W zależności od modelu efektywność (współczynnik COP) działania pompy, mierzona wg obowiązującej normy EN-PN 16147 (dla A7/W10-53), może sięgać nawet 2,95. Każda z pomp ciepła wyposażona jest w zasobnik pokryty termo-glazurą, zabezpieczony anodą. W czasie podgrzewania wody zasobnik ładowany jest warstwowo, co pozwala na uzyskanie równiej temperatury w całym zasobniku. Maksymalna temperatura, którą można uzyskać przy podgrzewaniu wyłącznie pompą ciepła to aż +60 stopni Celsjusza.

 

 

Pobór powietrza spoza budynku i chłodzenie pomieszczeń w lecie

 

Pompy ciepła Bosch Compress 4000 DW i 5000 DW, dzięki możliwości podłączenia do nich kanałów powietrznych o wymiarze 160 mm, mogą pobierać powietrze z dowolnego miejsca np. spoza budynku, z pomieszczeń sąsiadujących lub z pomieszczenia, w którym ustawione jest urządzenie. Dodatkowo schłodzone przez pompę ciepła powietrze, może być wykorzystane do chłodzenia wybranych pomieszczeń. W urządzeniach 200 i 250 litrów dostępne są dwa biegi wentylatora, które pozwalają pokonać opory powietrza w kanałach do 30 m w linii prostej, natomiast wersja 270 ma 3 biegi. Na najwyższym biegu Bosch Compress 5000 DW może pokonać opory w kanałach o długości 70m!

 

Bosch Compress 4000 DWBosch Compress 5000 DW

Bosch Compress 4000 DW

 

 

Czytelny panel sterowania i gwarancja do 5 lat

 

Panel sterowania wyposażony jest w duży, czytelny wyświetlacz LCD. Wśród wielu funkcji oferowanych przez regulator możliwe jest ustawienie: programu tygodniowego pracy, programu wakacyjnego, trybu dezynfekcji termicznej oraz sprawdzenie zużycia energii i temperatur pracy. Urządzenia są niezawodne. Objęte są gwarancja do 5 lat.  

Kontakt w sprawie produktów:

Robert Bosch Sp. z o.o.
Junkers

tel. 801 600 801
www: www.junkers.pl
mail: wyślij wiadomość


Zobacz także
Pompy ciepła marki Bosch

Pompy ciepła marki Bosch

Wśród coraz bardziej popularnych na rynku grzewczym sposobów ogrzewania... ¬ więcej...

 
Bosch Compress 6000 LW - gruntowa pompa ciepła z kompaktową obudową i zasobnikiem

Bosch Compress 6000 LW - gruntowa pompa ciepła z kompaktową obudową i zasobnikiem

Poszukując optymalnego rozwiązanie dla 3-4 osobowych gospodarstw domowych warto zwrócić... ¬ więcej...

 
Gruntowa pompa ciepła - wymiennik poziomy czy pionowy

Gruntowa pompa ciepła - wymiennik poziomy czy pionowy

Pompy ciepła to urządzenia grzewcze nowej generacji, które są bezpieczne,... ¬ więcej...

 
All rights reserved © 2004-2018 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet

NEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj