Geberit


Armatura łazienkowa - trendy

aktualizacja: 29-12-2016, 11:51 – artykuł promocyjny


Odpowiednia armatura to pewność prawidłowego funkcjonowania ceramiki łazienkowej. Baterie oraz wszystkie niezbędne akcesoria kupowane w zestawie to wygoda. Dla tych którzy poszukują jednak czegoś wyjątkowego, co wpisuje się w nowe trendy łazienkowe przegląd najnowszych rozwiązań to konieczność. Nowoczesna i modna armatura musi sprostać wymaganiom na wielu płaszczyznach.

 

Baterie

 

Bateria jest wykończeniem ceramiki, która rzutuje na jej ostateczny odbiór. Ciekawy kształt, wysokiej jakości tworzywa oraz najnowsze technologie wciąż ewolują. Baterie są często używane, dlatego podlegają szybkiemu zużyciu. Postawienie na wysoką klasę armaturę to opłacalna inwestycja.

Mnogość rozwiązań na rynku może przysporzyć nam kłopotu. Wśród baterii wyróżniamy następujący podział:

  • zróżnicowanie funkcjonalne - umywalkowe, wannowe, prysznicowe, bidetowe, zlewozmywakowe,
  • ze względu na sposób montażu - ścienne lub sztorcowe - montowane na powierzchni poziomej, a także natynkowe i podtynkowe,
  • liczba otworów niezbędnych do instalacji - jedno- i wielootworowe
  • zastosowane rozwiązania technologiczne - jednouchwytowe, zwane mieszaczowymi, dwuuchwytowe - tradycyjne z kurkami, a także termostatyczne i z czujnikiem ruchu.
bateria czasowa umywalkowa
fot.: Grupa Armatura - bateria termostatyczna - dzięki tej funkcji po odkręceniu kranu mamy wodę o właściwej temperaturze

fot.: Skala - bateria czasowa - zamykają strumień wody gdy nie jest używana


Prym wiodą rozwiązania umożliwiające swobodną regulację parametrów oraz te zwiększające poziom higieny i komfort użytkowania. Regulacja termostatyczna z dodatkową opcją podświetlenia zwiększa również atrakcyjność wizualną baterii. Coraz częściej baterie zaskakują nas żywymi kolorami.

Minimalistyczna armatura podtynkowa

fot.: Grupa Armatura - armatura podtynkowa

 

Baterie łazienkowe - na co zwrócić uwagę przy zakupie

Baterii nie należy kupować tylko oczami. W praktyce oznacza to konieczność zagłębienia się w kwestie techniczne. Szczególną czujność warto zachować przy kranach no name. Jeśli nie znamy producenta nie wiemy czego możemy się spodziewać oraz trudniej nam będzie wyegzekwować ewentualną gwarancję.

Druga kwestia to ergonomia. Musimy zawsze sprawdzić czy dany model będzie nam się wygodnie użytkował. Moda na płaskie kwadratowe baterie została zweryfikowana przez użytkowników. Ich kształ uniemożliwia samoistny spływ wody przez co będą ciągle zachlapane. Dlatego też warto postawić na sprawdzony od lat wariant - obłe kształty oraz ramię kranu ustawione lekko pod kątem w dół ułatwaijące zachowanie czystości tej strefy.

Ponad to warto pamiętać o kilku zasadach:

  • bateria powinna być dobrana proporcjonalnie do umywalki – jest to ważne ze względów estetycznych oraz funkcjonalnych
  • odległość od końca wylewki do dna umywalki poweinna wynosić minimum 15 cm
  • warto by bateria była wyposażona w perlator. Jest to sitko zamontowane na końcu wylewki w celu napowietrzenia wody. Dzięki niemu strumień wydaje się intensywny, a w rzeczywistości z baterii wypływa niewiele wody. Perlator pozwala zaoszczędzić nawet do 60% wody.

 

Brodzik bez progów

 

Głębokie brodziki coraz częściej zastępowane są płaskimi powierzchniami prysznicowymi. Ich gładka powierzchnia, dostępna w różnych rozmiarach oraz kolorach może stopić się niemal z podłogą. Trend hołdujący minimalistycznym rozwiązaniom jest tu podkreślony w bardzo klarowny sposób - prysznic jest częścią tworzącą spójną całość z łazienką. Kabiny dopasowane do naszych potrzeb - pod względem kształtu, wielkości oraz zastosowanych rozwiązań to konieczność współczesnych łazienek. Nie ma już też znaczenia czy łazienka jest duża czy mała. Nowoczesne rozwiązania trafiają do domów jednorodzinnych oraz mieszkań w bloku.

Kabina prysznicowa KOŁO Ultra Prysznic bez brodzika z odwodnieniem prostym liniowym VABO

              fot.: KOŁO                                        fot.: Inter-Plast Vabo    


Do tego dochodzi znacznie większa swoboda ruchów. Płaskie brodziki i kabiny typu walk-in gwarantują wysoki komfort użytkowania, ale też idealnie wpisują się w nowoczesną stylistykę wnętrz. Konieczne jest wówczas zapewnienie odpływu podłogowego lub ściennego, które również cieszą się dużą popularnością wśród inwestorów. Natryskowy zestaw podtynkowy dopełni efekt końcowy.    

Odpływ liniowy PREMIUM z maskownicą ALBA  odwodnienie prysznicowe Purus Line - aranżacja Odwodnienia łazienkowe
fot.: CED’OR - odpływ liniowy z maskownicą    


fot.: Operative Purus - aranżacja powierzchni prysznicowej z odwodnieniem podłogowym  fot.: LAF Polska - odwodnienia łazienkowe dostępne w różnych wariantach

 
                     

 

Wanna w centrum łazienki

 

Wanna coraz częściej przybiera formę wolnostojącą i umieszczana jest w centralnym miejscu łazienki. Ten trend coraz śmielej wkracza również do tych nieco mniejszych łazienek. Już nie tylko duże salony kąpielowe, ale również zwykłe łazienki wyposażane są w tego typu wanny. Wanny wolnostojące świetnie oddają styl retro lub geometryczną prostotę nowoczesnego designu. Ten ciekawy efekt zostanie podkreślony jeszcze bardziej jeśli zdecydujemy się na elegancką baterię podłogową.

Wanna Ravak Love Story II

fot.: Onninen - aranżacja kącika kąpielowego z wanną Ravak Love Story II


Coraz częściej dużą uwagę przykładamy do tego by nasza łazienka stała się oazą spokoju i relaksu. Inwestujemy w systemy hydromasażu, dzięki czemu zyskujemy namiastkę salonu SPA każdego dnia. Komfortowa kąpiel wymaga też wanny o odpowiedniej długości i kształcie. Do tego możemy jeszcze dołożyć ciekawą książkę, świece i mamy gwarancję, że wnętrze naszej łazienki stanie się przytulne i chętnie tu zajrzymy po ciężkim dniu.

Wanna trapezowa WTL(P)/SPACE z systemem hydromasażu

fot.: Sanplast - wanna trapezowa WTL(P)/SPACE z systemem hydromasażu

 

Umywalki w blacie

 

Wyeliminowanie wszelkich załamań oraz powiększenie powierzchni blatu jest korzystne dla funkcjonalności tej strefy użytkowej oraz estetycznie prezentuje się we wnętrzu. W kwestii utrzymania czystości takie rozwiązanie jest praktyczniejsze. Musimy jednak zadbać o odporność na wilgoć podłoża pod umywalką, które będzie bardziej narażone na rozchlapaną wodę. 

umywalka z serii Preciosa 2 Koło

fot.: KOŁO


 

Opracowanie: Redakcja
Zdjęcia: Skala, Onninen, LAF Polska, Ced'or Prima, Operative Purus, Inter-Plast Vabo, Sanitec Koło, Grupa Armatura, Sanplast


Zobacz także
Visign for Style sensitive - nowa płytka uruchamiająca do WC

Visign for Style sensitive - nowa płytka uruchamiająca do WC

Popularna seria płytek uruchamiających Visign for Style firmy Viega wzbogacona... ¬ więcej...

 
Stelaże podtynkowe - porównanie

Stelaże podtynkowe - porównanie

Służą do trwałego, estetycznego i wygodnego montażu misek WC, pisuarów,... ¬ więcej...

 
Stelaż podtynkowy - rodzaje, zastosowanie, właściwości

Stelaż podtynkowy - rodzaje, zastosowanie, właściwości

Stelaż podtynkowy pozwala ukryć instalację sanitarną w ścianie. Jest to rozwiązanie... ¬ więcej...

 
armatura

All rights reserved © 2004-2017 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNetNEWSLETTER

Dodaj swój adres e-mail do naszego biuletynu aby otrzymać najświeższe wiadomości z branży!

         dodaj