Automatyczne nawiewniki powietrza Brevis

aktualizacja: 15-05-2019, 07:12 – artykuł promocyjny


Automatyczne nawiewniki powietrza realizujące pasywny wlot powietrza w ramach wentylacji. Jako małe urządzenia montowane są w stolarce okiennej w celu dopływu świeżego powietrza zewnętrznego do wnętrza mieszkania. Biorą udział w procesie wymiany całej masy powietrza w domu - sączące się powietrze zewnętrzne wypiera zużyte powietrze z domu i kieruje do kanałów wentylacyjnych, którymi zostaje ono usunięte na zewnątrz. Napływ powietrza regulowany jest przez nawiewnik a osłona przed deszczem chroni okno przed zalaniem. tego typu urządzenia dedykowane są dla domów z wentylacją grawitacyjną oraz mechaniczną wywiewną.

 

nawiewnik okienny Brevis

 

Do montażu nawiewników wykorzystuje się zazwyczaj górną część skrzydła, zachowując odległość minimum 1,8 m od poziomu podłogi. Zasada ta pozwala zachować komfort cieplny w pomieszczeniu - wlot zimnego powietrza pod sufitem niweluje odczucie nawiewu zimnego powietrza a na wysokości głowy korzystnie obniża temperaturę. Jest to również założenie polskiej normy wentylacyjnej (poprawka AZ 3 z lutego 2000 do normy PN-83/B-03430).


W ofercie firmy Brevis dostępne są dwa rodzaje nawiewników:

  • ciśnieniowe
  • higrosterowane

 

 

Nawiewniki ciśnieniowe

 

Nawiewniki ciśnieniowe sterowane są różnicą ciśnień. Do tej grupy należą modele VENTAIR II TRDn, VENTAIR II i VENTAIR SIMPRESS. Ich rolą jest doprowadzenie stałej i odpowiedniej ilości świeżego powietrza do pomieszczeń. Wydajnośc nawiewu stabilizowana jest poprzez automatyczne sterowanie ciśnieniowe. Poza tym zabezpiecza przed nadmierną wymiana powietrza w okresach zimnych i wietrznych. Sa elementem wentylacji kontrolowanej, której nadrzędna rolą jest zdrowy klimat wnętrz z zachowaniem jak najwyższego komfortu cieplnego.

Nawiewniki ciśnieniowe VENTAIR posiadają regulator przepływu powietrza reagujący na różnicę ciśnień, który działa samoczynnie. Bez względu na warunki atmosferyczne - wiatr, temperatura - ilość nawiewanego powietrza jest stała. Dopuszczalna jest również ręczna regulacja do zamknięcia włącznie.

Nawiewniki ciśnieniowe wliczają się do grupy nawiewników szczelinowych, montowanych w górnych, poziomych profilach konstrukcyjnych okna. Ich budowa opiera się na dwóch podzespołach - czerpni powietrza montowanej na zewnątrz, oraz regulatora montowanego po wewnętrznej stronie okna. Nawiewniki połączone są szczeliną wykonaną w profilach okna, umożliwiającą przepływ powietrza.
 

  • Regulator przepływu (automatyczny i samoczynny) znajduje się w czerpni powietrza. Jako element sterujący wykorzystuje się aerodynamiczny płat aluminiowy "pływajacy" w strumieniu przepływającego powietrza. regulacja odbywa się wraz ze wzrostem prędkości przepływu powietrza, kiedy płat unosi się i obraca wokół górnej krawędzi zasłaniając przekrój przelotu. Sytuacja się odwraca kiedy przędkość maleje - dochodzi do opadnięcia płatu. Taka regulacja gwarantuje proporcjoanlny, automatyczny przepływ o stałym strumieniu niezależnie od warunków zewnętrznych.
  • Czerpnia zapewnia ochronę przed wnikaniem wody deszczowej, a siatka wkomponowana w jej budowę chroni przed owadami.

 

Zastosowanie uchylnej klapki w regulatorze wewnętrznym umożliwia ręczną zmianę przepływu strumienia powietrza. Ręczna regulacja możliwa jest w sposób bezpośredni. W modelach VENTAIR II TRDn i VENTAIR II wykonuje się ją za pomocą pokręteł mechanizmu napędowego (wersja BS), a w nawiewnikach VENTAIR SIMPRESS dźwignią. Dodatkową opcją w nawiewnikach VENTAIR II TRDn oraz VENTAIR II jest możliwość regulacji za pomocą sznureczka i obciążnika. W nawiewnikach VENTAIR II TRDn i VENTAIR II korpusy zostały wykonane z profili aluminiowych w połączeniu z elementami z tworzywa sztucznego. Standardem we wszystkich modelach jest izolacja cieplna i akustyczna.
 

Nawiewniki ciśnieniowe - dane techniczne

  • VENTAIR II TRDn

Nawiewniki powietrza ciśnieniowe VENTAIR II TRDn Brevis

  Montaż w oknie PCV                           Montaż w oknie drewnianym

Nawiewnik ciśnieniowy VENTAIR II TRDn okno pcv BrevisNawiewnik ciśnieniowy VENTAIR II TRDn okno drewno Brevis

Nawiewnik ciśnieniowy VENTAIR II TRDn dane techniczne BrevisNawiewnik ciśnieniowy VENTAIR II TRDn dane techniczne okno drewniane Brevis

 

  • VENTAIR II

Nawiewnik ciśnieniowy VENTAIR II Brevis

Nawiewniki powietrza ciśnieniowe VENTAIR II okno drewniane BrevisNawiewnik ciśnieniowy VENTAIR II dane techniczne ościeżnica Brevis

 

  • VENTAIR SIMPRESS

Nawiewniki powietrza ciśnieniowe SIMPRESS Brevis

Montaż w oknie PCV         Montaż w oknie drewnianym

Nawiewniki powietrza ciśnieniowe SIMPRESS okno pcv BrevisNawiewnik ciśnieniowy SIMPRESS okno drewniane Brevis

Nawiewnik ciśnieniowy SIMPRESS dane techniczne okno pcv BrevisNawiewnik ciśnieniowy SIMPRESS dane techniczne okno drewniane Brevis

 

Nawiewniki higrosterowane

 

Nawiewniki higrosterowane służą do dostarczenia świeżego powietrza w sposób kontrolowany zależny od potrzeb użytkowników. Do tej grupy należy model VENTAIR HIGROSTER. Wielkością napływającego strumienia powietrza steruje higrometr, który swoją pracę uzależnia od wilgotności panującej w danym pomieszczeniu. Działanie takich nawiewników jest samoczynne i wpisują się w idee energooszczędnej wentylacji higrosterowanej. Ich dodatkowym atutem jest stabilizacja poziomu wilgotności w domu.

Nawiewniki powietrza VENTAIR HIGROSTER Brevis

Po pomiarze wilgotności względnej powietrza w pomieszczeniu, który realizowany jest dzięki czujnikowi poliamidowemu wbudowanemu w higrometr możliwa jest automatyczna regulacja. Położenie przepustnicy nawiewnika reguluje wydajność wentylacji względem poziomu wilgotności - im większa wilgotność tym zwiększa się wydajność. Nawiewniki działają samoczynnie, czyli nie ma potrzeby zasilania ich energią.  
 

Zastosowanie nowatorskich rozwiązań konstrukcyjnych w sprawdzonym nawiewniku VENTAIR MAGNETIC w postaci symetrycznie zawieszonej przepustnicy oraz sprzęgła magnetycznego uzyskano dodatkową zdolność stabilizacji wielkości strumienia powietrza - cechę unikalną wśród tego typu nawiewników (higrosterowanych). Dzięki temu nawet silne podmuchy wiatru nie wpływają na nadmierną wentylację. Zasadniczo nawiewnik VENTAIR HIGROSTER łączy w sobie najlepsze cechy nawiewnika higrosterowanego i ciśnieniowego. Możliwość ręcznego zamknięcia urządzenia przy użyciu przełącznika to dodatkowa jego cecha.

Ten model nawiewnika przeznaczony jest do montażu po wewnętrznej stronie okna. Na zewnątrz tradycyjnie znajduje się czerpnia powietrza osłaniająca szczelinę przed wodą deszczową oraz insektami.

Elementy konstrukcyjne nawiewnika wykonano z wytłaczanych profili aluminiowych, a wkładki izolacyjne poprawiają ich właściwości cieplne i akustyczne.

 

  • Nawiewniki higrosterowane - dane techniczne

                                 wersja A                                           wersja B

Nawiewniki powietrza HIGROSTER dane techniczne wersja A BrevisNawiewniki powietrza HIGROSTER dane techniczne wersja B Brevis

      Montaż w oknie PCV                            

Nawiewniki powietrza higrosterowane HIGROSTER okno pcv Brevis

Montaż w oknie drewnianym - w skrzydle i w ościeżnicy     

Nawiewniki powietrza higrosterowane HIGROSTER okno drewniane montaż w skrzydle BrevisNawiewniki powietrza higrosterowane HIGROSTER drewno ościeżnica Brevis


 

Kontakt w sprawie produktów:

BREVIS
tel. +48 12 425 31 64
www: brevis
mail: wyślij wiadomośćZobacz także
Prawidłowa wentylacja Twojego domu - nawiewniki ciśnieniowe Ventec

Prawidłowa wentylacja Twojego domu - nawiewniki ciśnieniowe Ventec

Bogata oferta różnego rodzaju nawiewników powoduje, że często mamy... ¬ więcej...

 
KLIMOR EVO z certyfikatem Eurovent

KLIMOR EVO z certyfikatem Eurovent

Centrale wentylacyjne EVO marki KLIMOR zostały objęte prestiżowym certyfikatem Eurovent,... ¬ więcej...

 
Wentylacja mechaniczna - jak używać w okresie pandemii

Wentylacja mechaniczna - jak używać w okresie pandemii

W czasie pandemii wirusa SARS-CoV-2 nasze nawyki i zachowanie mają wpływ na bezpieczeństwo... ¬ więcej...

 
Partnerzy
logo Venture Industries Sp. z o.o.   logo ebm Papst Rekuperatory.pl - montaż energooszczędnej wentylacji       Uniwersal     Metalplast    Daikin GlenDimplex    Ventec      Lindab Rosenberg Klima     Schiedel logo ProventGlobal-Tech  Iglotech  Iglotech   Klimor   Klima-Therm      Kaisai   Test-Therm Sp. z o.o.      logo Wigmors Armacell   Wienkra
All rights reserved © 2004-2020 instalacjebudowlane.pl      |      Powered by strony www introNet